Łuk triumfalny

Erich Maria Remarque literatura piękna 496 str.
Arc de Triomphe

Rebis
literatura piękna
literatura niemiecka uchodźcy miłość pacyfizm

Porównaj ceny i

Smutna opowieść o miłości, samotności, nadziei. rozczarowaniu...
Ponadczasowa.

Żaden pisarz nie dotyka mnie tak w punkt, jak Remarque.

Bardzo dobra, mocna literatura z charakterem. Książka przejmująca i zapadająca w pamięć.

Czytałem kilka lat temu. Przyznam szczerze, że miałem w rękach lepsze pozycje tegoż autora, które podobały mi się dużo bardziej.

W zasadzie całą książkę główny bohater krąży po Paryżu w przededniu wojny wchodząc w luźną relację z jakąś panią. Czas mija głównie w przesiadywaniu w knajpach, a słowo ,,calvados" przewija się jakieś setki razy. Tyle i aż tyle.

Jest tu niby...

Książka jest niezwykle bogatym źródłem ładnych cytatów, które można wstawić pod zdjęciem profilowym na fejsbuku. Niestety jako całość jest bezsensownym bełkotem, z którego nic nie wynika. Nielogiczne zachowania irytujących bohaterów i pretensjonalnie poetyckie dialogi podlane dużą ilością gorzały. Ogromny zawód po "Na zachodzie bez zmian".

Wiele osób chwali a mi nie podeszła ta książka... dłużyła się, nudziła, irytowała... to była męcząca lektura, którą musiałam przerywać czymś lżejszym bo tak bym nie podołała. Nie mój styl, nie moja fabuła... za spotkanie z tym autorem podziękuję

Trafiasz do mnie Remarque, z całym tym swoim sentymentalizmem i nadętym patosem, wciąż potrafisz napisać coś nieprawdopodobnie prawdziwego.

Książka piękna, ekscytująca. Trudna, toksyczna miłość w burzliwych czasach.
Niesamowite studium psychologiczne charakterów. Tej książki nie można przeczytać, trzeba się nią delektować. Wczytywać w każdy akapit czy dialog.
To prawdziwe doznanie czytelnicze z wysokiej półki

Cóż... Nie tego oczekiwałem, gdy decydowałem się na przeczytanie tej książki. Zupełnie czego innego też się spodziewałem. Tak naprawdę nie wiem jak określić tę książkę. Ciekawa z elementami romansu? Momentami dobra, ale bez szału? Nie jest to coś co czyta się zarywając noce, ale ostatecznie miałem w rękach gorsze książki, więc bardzo proszę: droga wolna - możecie czytać. O...

Nie dałam rady tego doczytać. Nie wciągnęło mnie to w ogóle.

Dyskusje

3 395