Uwikłanie

Zygmunt Miłoszewski Cykl: Teodor Szacki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 304 str.
W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

W.A.B.
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Kup książkę

Opinie [1 258]

Obowiązkowa seria dla miłośników polskich kryminałów. Pierwsza liga.

Trylogię o Szackim pochłonęłam jednym tchem. Każda kolejna książka lepsza od poprzedniej. Polecam zdecydowanie zapoznanie się z prokuratorem Szackim.

Dziwnie czyta się książkę, której główny bohater nie przypada nam do gustu. Lubię styl Miłoszewskiego, książka mi się podobała (ciekawa fabuła, wszystko "kupy" sie trzyma, akcja ciekawie sie rozwija), ale sama postać Szackiego nie przypadła mi do gustu (co dziwne, bo w trzecim tomie cyklu bohater zrobił na mnie pozytywne wrażenie...może dojrzał ;) ). Według mnie te osobiste...

Początek książki był dla mnie dość trudny. Spodziewałem się, że nie dam rady jej przeczytać. Ale przekonałem się i chyba sięgnę po kolejną część.

Seria o Szackim ...wartka akcja, wyważone zwroty. Tę książkę czyta się "obrazami", jest się stale w akcji, z Szackim, chce się za nim podążać, pan elegancik z brudami na podszewce drogich płaszczy i marynarek.

Bardzo dobrze się czytało. Świetna fabuła, bardzo dobrze odrysowane postacie i wątki. Szkoda, że powstał taki beznadziejny film.

Bardzo dobra książka. To moje pierwsze spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim oraz z prokuratorem Szackim, ale na pewno nie ostatnie. Najlepsze było to, jak (dopiero) w połowie książki zorientowałam się, że kiedyś obejrzałam film nakręcony na jej podstawie. Mimo to, kryminal jest na tyle dobrze napisany, że z ciekawością doczytałam go do końca. Fakt, że jeden z dość ciekawych...

Bardzo dobry kryminał, Teodor Szacki intrygujący. Książka warta przeczytania

Hmmm, nie wiem czy sięgać po następna część.Mróz mnie zaczyna irytować.Bernard Minier wymaga skupienia(ale warto) .Jestem po drugiej części trylogii millenium, ale muszę sobie zrobić jakiś przerywnik przed 3 książką .

Dyskusje

16 187