rozwińzwiń

Uwikłanie

Okładka książki Uwikłanie Zygmunt Miłoszewski
Okładka książki Uwikłanie
Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Teodor Szacki (tom 1)
W.A.B.
2014-10-29
2014-10-29
literatura polska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Mierzeja 2. Ostatni przypływ Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski
Ocena 6,8
Mierzeja 2. Os... Wojtek Miłoszewski,...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,3
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 6 (57) / 2022 Jurij Andruchowycz, Katarzyna Boni, Anna Cieplak, Joanna Concejo, Anna S. Dębowska, Barbara Engelking, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Aldona Kopkiewicz, Renata Lis, Zygmunt Miłoszewski, Patryk Mogilnicki, Ottessa Moshfegh, Weronika Murek, Vladimir Nabokov, Michał Nogaś, Monika Ochędowska, Piotr Oczko, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Redakcja magazynu Książki, Maciej Robert, Marcin Sendecki, Barbara Skarga, Magdalena Środa, Justyna Suchecka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Mariusz Szczygieł, Jarek Szubrycht, Olga Tokarczuk, Tomasz Ulanowski, Katarzyna Wężyk, Dorota Wodecka
Ocena 7,3
Książki. Magaz... Jurij Andruchowycz,...

Mogą Cię zainteresować

Jednym słowem REWELACJA!

Jednym słowem REWELACJA!

dla nnie rewelacja, kazda z czesci

dla nnie rewelacja, kazda z czesci

Czyta się szybko, bardzo przyjemnie. Tylko w momentach przypominania sobie czasów PRL-u ja jako młody czytelnik musiałam się bardziej skupić ponieważ nie znam tych historii i nie wiem co wtedy się działo. Ciekawy wątek terapii ustawien, nie słyszałam o niej wcześniej 😄

akcja książki to rozterki głównego bohatera ,z ciekawostek kalejdoskop wydarzeń z lata 2005 ,akcji czy sensacji bardzo mało.

Trochę się dłuży,ale do przebrnięcia.

Trochę się dłuży,ale do przebrnięcia.

Bardzo lubię Miłoszewskiego, ale nie bardzo ten gatunek literacki… Jakie to było dobre - dużo psychologii, zainteresowała mnie teoria ustawień, ale również psychologiczny rys głównego bohatera. Miałam doczynienie z prokuratorem Szackim w wersji filmowej i nie porwał - tu porywa!

Emocje jak na grzybobraniu. Nic tu się nie dzieje, afera kryminalna też taka smętna. Tylko dla fanatyków psychologii, bo sama ta teoria ustawień to też jakieś cuda. Sam bohater też nijaki, bez jaj na zerwanie z wiadomo kim. Mdło.

Dobry kryminał, spójne wątki, autor dobrze panuje nad całością. Inteligentnie napisane. Postać Szackiego nieoczywista, złożona, ciekawa. W pierwszej części brak dynamiki, ale finał w pewnym stopniu to wynagradza, także brakiem czarno-białego rozstrzygnięcia. W dialogach autor ma swoje drobne natręctwa, ale nie chrzęszczą za mocno. Poznawczo jest to na pewno interesująca powieść - zwłaszcza a propos ustawień rodzinnych Hellingera czy historyczno-obyczajowego reaserchu.

Sama zagadka i zakończenie super ale ogólnie trochę nudnawo.

Sama zagadka i zakończenie super ale ogólnie trochę nudnawo.

literalnie chujowe. nienawidze ksiazek ze zdradami
jebana szmata z tego szackiego, nienawidze goscia

literalnie chujowe. nienawidze ksiazek ze zdradami
jebana szmata z tego szackiego, nienawidze goscia

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

19 840
    5 529