Gniew

Zygmunt Miłoszewski Cykl: Teodor Szacki (tom 3) kryminał, sensacja, thriller 380 str.
Mroczna Seria

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Skazani na Olsztyn

126 Link do recenzji

Opinie [1 238]

Trylogię o Szackim pochłonęłam jednym tchem. Każda kolejna książka lepsza od pozostałej. Bezkompromisowa fabuła prowadzona pewną ręką powoduje, że nie ma miejsca na sentymenty. Kolejne miasto w tle, kolejna sprawa do poprowadzenia. Szkoda, że to już koniec opowieści o Szackim.

Gniewne... Nie! Wściekłe przekraczanie granic. A w tle Olsztyn. MÓJ Olsztyn. Trzyma w napięciu od początku do końca. Zwłaszcza do końca.

Uwielbiałam czytać o Warszawie, później o Sandomierzu a na koniec o Olsztynie. Uwielbiałam Szackiego. Po przeczytaniu ostatniej części miałam ochotę cisnąć książką o ścianę i strzelić ( tak porządnie) Pana Miłoszewskiego w twarz za to, co mi zrobił zakończeniem. I byłby to logiczny wybór.

Zdecydowanie uwielbiam język i styl Pana Zygmunta, cyniczny, zabawny, doskonale wyłapuje i przelewa na papier smaczki naszej polskiej rzeczywistości. Trylogia o Szackim, świetna. Doskonale zbudowana postać prokuratora, ale tez postaci drugoplanowych. Poza ciekawymi zagatkami kryminalnymi Miłoszewski tworzy mistrzowską narrację, każdą stronę czyta się z przyjemnością.

Po świetnym "Ziarnie..." nie mogłem sobie odmówić przeczytania 3 części. Kryminał dobry, ale nie jest to już poziom 2 części. Oczywiście Szacki rozczarowuje swoim zachowaniem, a samo zakończenie to już trochę nadmiernie wydumane. Myślę, że niestety najsłabsza z trylogii.

Dobrze napisany kryminał, słabe zakończenie.

Dobrze poprowadzona intryga, ale rozczarowujące zakończenie.

Rewelacyjny i dobrze zrealizowany pomysł, aby kryminał dotyczył spraw związanych z przemocą wobec kobiet, niestety wciąż tak powszechnej. Fabuła wciąga, a jednocześnie czytelnik może lepiej zrozumieć jak wiele szkód powoduje seksizm, że wciąż jest obecny, choć często nieuświadomiony. Autor unika łopatologicznego dydaktyzmu. Po prostu towarzyszymy głównemu bohaterowi,...

Wciągająca powieść. Wiele wątków. Elementy humorystyczne. Wyrazistość. Podział pracy prokuratora Szackiego na życie prywatne i zawodowe.

Ciekawy wątek zagadkowości szkieletu z elementami kości innych ludzi. Droga dociekania jak mnie zbyt "płaska" i mało zaskakująca. Styl pisania bardzo przyjemny.
Natomiast zakończenie. No cóż oczekiwałem .. i czekałem na lepszy...

Dyskusje

13 604