Gniew

Okładka książki Gniew
Zygmunt Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teodor Szacki (tom 3) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Skazani na Olsztyn

Link do recenzji

1438 106 75

Taka ok. Dzięki niej przeczytałam całą trylogię - chcąc przeczytać książkę o Olsztynie - ale ta część wciągnęła mnie najmniej. Niemniej wrażenie robi.

Hmmm.... super się to czyta/słucha. Jednak jak dla mnie troche wydumane.... Nie mówie że złe... ale przesadzone odrobine.

Jak poprzednie - świetnie napisana!

Jak poprzednie - świetnie napisana!

Uwielbiam Szadzkiego, jego wstrzemięźliwość słowną i uczuciową. Pan prokurator taki prawy a może jednak nie do końca;)

Książka mnie wciągnęła. Jak dla mnie watek rozwijał się pomału i zakończenie też urwane, może jest kolejna część ...

Mam mocno mieszane uczucia ukończywszy cykl z p. prokuratorem Szackim. I to chyba dobrze, bo znaczy to, że książki mnie jakoś poruszyły. Ale ... Ale potencjał był na coś znacznie mocniejszego.

Piszę tą opinię po latach od przeczytania pozycji. Do tej pory pozostanie ona w mojej głowie jako jedna z mocniejszych książek. Ale nie dlatego, że pełno w niej brutalnych opisów. Jest tu ukazana przemoc domowa, obrzydliwa patologia i krzywda dzieci wychowywanych w tej atmosferze. Do tej pory nie mogę się pozbyć sceny, w której dziecko prosi o włączenie bajki a matka odpowiada mu stekiem przekleństw, których malec nie rozumie. Dalej prosi ładnie o bajkę... ta scena jakoś mnie zabolała, wyobraziłam ją sobie bardzo mocno, zobaczyłam niewinne dziecko jak żywe i mimo że nie było to najbrutalniejsze, co da się opisać, to zadziałało na mojej psychice. Na psychice osoby, która lubi dzieci i z chęcią pokazuje im świat.
Nie jest to książka z takim potencjałem filmowym jak "Ziarno Prawdy", choć może gdyby trafiła w dobre ręce...? Mnie przedstawione w niej sceny dalej bolą, uwierają gdzieś w głowie, aż strach pomyśleć jak sugestywny obraz zrobiłby z tego zdolny filmowiec!
Zdecydowanie dla mnie najmocniejsza część trylogii.

Najlepsze książka o Szaxkim z całej trylogii i moja pierwsza książka, w której miejscem akcji jest moje rodzinne miasto - niestety korki mimo dwóch lini tramwajowych nadal są, miasto jest jedną wielką budowa drogową.

Zakończenie trylogii niezbyt spektakularne, chodzi mi o finał.Jednak książka dóbra.

Trylogię z prokuratorem Szackim zaczęłam zupełnie na odwrót czyli od…końca. Zupełnie mi to jednak nie zepsuło czytelniczej przygody, szczególnie, że w każdej z części mamy zupełnie inną sprawę kryminalną do rozwiązania. Wbrew ogólnej opinii nie uważam też, że pierwsza część jest najgorsza, bo właśnie ona chyba przypadła mi do gustu najbardziej (jednak lubię gdy fabuła jak najmocniej trzyma się realizmu). Może to nie jest seria dorównująca serii z Mortką mojego ulubionego Chmielarza, jednak to dobra rozrywka dla wszystkich fanów polskich kryminałów.

Ostatnia część serii to „Gniew”. W jednej z olsztyńskich kamienic zostają odnalezione szczątki ludzkie sprzed wielu lat. Sprawa na pozór wyglądająca na związaną z wojennymi mordami przeradza się w osobistą krucjatę Teodora. Uwikłany z intrygę prokurator zaczyna dostrzegać w niej coraz więcej znaków skierowanych bezpośrednio do niego. Czy to naprawdę ostatnia sprawa w karierze Szackiego? 7/10

Video

Video