Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na grudzień

LubimyCzytać
01.12.2020

Z czym kojarzy się grudzień? Ze śniegiem, św. Mikołajem, reniferami zaprzęgniętymi do sań, Bożym Narodzeniem, choinką, huczną zabawą sylwestrową – to wszystko przed nami. Zatrzymajmy się jednak na chwilę i spójrzmy wstecz. Co w tym roku czytaliśmy? Po jakich autorów sięgaliśmy? Jakie tytuły nas ominęły? W ostatnim miesiącu roku chętnie podsumowujemy nasze dokonania na różnych polach, więc i my zapraszamy do w grudniu do wyzwania czytelniczego związanego z tym, co już było.

Wyzwanie czytelnicze lubimyczytać.pl 2020. Temat na grudzień

To już ostatnie wyzwanie czytelnicze w tym niezwyczajnym roku 2020. Mamy nadzieję, że świetnie się bawiliście, wybierając przez ten czas książki według podanych przez nas kryteriów i za każdym razem odkrywaliście dla siebie nowe strony literatury. Trafiliście w ten sposób na zapomniane perły czy raczej sięgaliście po tytuły znane i lubiane? Musieliście przeczesywać księgarskie bądź biblioteczne półki czy inspiracji szukaliście w domowych biblioteczkach? Czy wypełniliście wszystkie wyzwania? A może któreś sprawiło mam wyjątkowy kłopot? Grudzień to czas podsumowań, a te czytelnicze potrafią być wyjątkowo ekscytujące.

Reklama

Wyzwanie na grudzień jest wyjątkowe, zupełnie inne od dotychczasowych, ponieważ tym razem do wyboru macie ściśle określoną liczbę pozycji, dokładnie 412 książek. Spośród nich wybierzcie do lektury jedną lub więcej, jeśli macie na to ochotę. Spójrzcie wstecz na to, co działo się w tym szczególnym roku na polskim rynku wydawniczym.

Zadanie na grudzień 2020 brzmi:

przeczytam książkę wydaną w 2020 roku pod patronatem lubimyczytać.pl.

Jak szukać książek do grudniowego wyzwania? Wystarczy wejść do naszego katalogu i zaznaczyć pierwszy filtr od góry, czyli „Patronaty”, a następnie nieco niżej wybrać filtr „Data wydania” i zaznaczyć w obu polach bieżący rok. W ten sposób otrzymacie listę ponad 400 książek, które serwis lubimyczytać.pl objął patronatem w 2020 roku (premiera niektórych z nich jeszcze przed nami). Co tam znajdziecie? Mnóstwo świetnej, różnorodnej literatury ze wszystkich gatunków. Głośną „Elegię dla bidoków J.D. Vance'a i kontynuację „Zmierzchu” Stephenie Meyer, czyli „Słońce w mroku”. Nowe książki Jacka Hugo-Badera i Joanny Bator. Mocne kryminały, jak „Chłopiec z lasu” Harlana Cobena czy „Prosta sprawa” Wojciecha Chmielarza, ale i książki dla dzieci, jak „Jedyna taka Ester” Emmy Adbåge Antona Bergmana. Są tu klasycy fantastyki, czyli Alfred Bester i jego „Człowiek do przeróbki”, jak również świetne reportaże: „Wojna o szczepionki” czy „Powiedziała”. Są pisarze niezwykle popularni (Stephen King czy Remigiusz Mróz), a są i tacy, którzy dopiero debiutują. Nie mamy wątpliwości, że na tej liście każdy znajdzie dla siebie interesującą lekturę.

Choć mijający powoli rok nie był łatwy dla branży książki, mamy nadzieję, że wybierajac na grudniową lekturę pozycję wydaną właśnie w 2020 roku wyrazicie swoje wsparcie dla pisarzy, wydawców, tłumaczy, redaktorów, księgarzy i wszystkich, którzy tworzą i promują książki bez względu na przeciwności losu. 

wyzwanie czytelnicze grudzień

Reklama

Pamiętajcie, żeby dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku, gdzie możecie wklejać linki do swoich opinii na lubimyczytać.pl. Jeśli nie macie konta w social mediach, to stworzyliśmy również specjalny wątek na forum. Koniecznie dajcie znać, które książki wybraliście i jak Wam się podobały.

Oznaczajcie nas na Instagramie i Facebooku pod zdjęciami publikacji, które czytacie w ramach akcji. Dodawajcie hashtag #WyzwanieLC2020 pod publicznymi postami. Będziemy obserwować Wasze poczynania i odwiedzać Wasze profile. Zachęcamy też do stworzenia półki „Wyzwanie LC 2020”. Jeżeli się na to zdecydujecie, to z przyjemnością przygotujemy podsumowanie tego, po jakie książki najczęściej sięgaliście w ramach tegorocznej akcji.

[jj]

Reklama

komentarze [1684]

Sortuj:
954
172
02.01.2021 17:08

nie udało mi się "zaliczyć" wszystkich kategorii wyzwania LC 2020, ale mimo to, udział w nim uważam za bardzo fajną zabawę.
Dotąd nie czytałam książek wg jakiegokolwiek klucza, wybieram raczej to, co lubię, lub to, co mnie zaintryguje, zaciekawi. Musiałam więc zmienić swoje przyzwyczajenia i okazało się to miłą odmianą.
Ubiegłoroczne już wyzwanie, było dla mnie okazją do...

więcej

79
39
31.12.2020 17:43

Wyzwanie ukończone;) Bardzo się cieszę, że wzięłam w nim udział. Przeczytałam książki, po które nigdy bym nie sięgnęła i które czekałyby na swoją kolej nie wiadomo ile. Podobało mi się główkowanie towarzyszące szukaniu książek odpowiadających wyzwaniu.
Czekam z niecierpliwością na wyzwania w 2021 r.


4010
286
31.12.2020 09:36

Grudzień zaliczony absolutnie fantastyczną  QualityLandia QualityLandia.
Ciekawe, jakie wyzwania czekają nas w 2021 r.


1630
8
30.12.2020 18:14

W grudniu przeczytałam dwie książki pod patronatem LC:
 Niespokojna krew Niespokojna krew i  Winter Winter.

Podsumowując tegoroczne wyzwanie LC: udało mi się w każdym miesiącu przeczytać co najmniej jedną książkę w ramach...

więcej

884
861
25.12.2020 15:26

Oj, zostało niewiele dni, a planów mam wiele, nie wiem, czy zdążę, ale udało mi się już wcześniej przeczytać  Trzy kobiety Trzy kobiety - niestety w ogóle mi się nie spodobała.


2219
9
25.12.2020 10:57

 Okrutnie piękny Okrutnie piękny jeszcze przed Świętami


2168
51
20.12.2020 19:20

A przeczytana w maju się liczy? 😂  Marny Marny #żarcik
Nie wiem czy uda mi się coś wcisnąć w grudzień jeszcze bo jestem strasznie zawalona, ale połowicznie zaliczyłam zadanie, bo przeczytałam wydaną w tym roku  Kraina Zeszłorocznych Choinek Kraina Zeszłorocznych Choinek

więcej

2219
9
17.12.2020 16:56

 629 kości 629 kości
 Służąca Służącamoże jeszcze coś się uda do końca roku.


1
1
15.12.2020 19:08

Szukasz pomysłu na gwiazdkę? A może książkę? To doskonały pomysł na prezent! Wczoraj Nasz czytelnik po przeczytaniu książki, zamówił dodatkowych 10 egzemplarzy! Obdaruje nimi bliskich oraz znajomych pod choinkę. Gratulujemy dobrego wyboru i zapraszamy po zakup na www.sladamiuczestnikow.pl


362
8
15.12.2020 01:11

Kilka pozycji objętych patronatem LC jakiś czas temu zaistniało jako Przeczytane:

 Prosta sprawa  Saturnin

Biblioteczka ma jednak jeszcze wiele tytułów i jest w czym wybierać.
Zacznę od ukończonej wczoraj:
 Pandemia. Raport z frontu Pandemia. Raport z frontu

więcej

zgłoś błąd