Trzy kobiety

2020-02-26
Data 1. wydania:
2019-07-02
Aga Zano
cielesność erotyka fantazje erotyczne literatura faktu namiętność podświadomość pożądanie relacje damsko-męskie reportaż seks seksualność świadomość uczucie współczesna kobieta współczesna obyczajowość

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 10 (46) / październik 2021 Anna Alboth, Wojciech Bonowicz, Karol Grygoruk, Eliza Kącka, Katarzyna Kazimierowska, Zuzanna Kowalczyk, Siergiej Lebiediew, Karolina Lewestam, Ania Morawiec, Herta Müller, Urszula Pieczek, Mateusz Roesler, Ewa Stusińska, Beata Szady, Lisa Taddeo, Anna Tatarska, Aleksandra Warecka, Marcin Wicha
Ocena 6,6
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Wojcie...

Takie to życiowe jak związki..... początek dobry, nawet mnie wciągnał, pisane fajnym językiem... im dalej w las tym wieje nudą na kilometr, opisy długie na tyle, że aż z tych nudów zgubiłam się która kobieta jest którą :)

Szczerze powiedziawszy nie wiem, co Autorka chciała powiedzieć poprzez swoją książkę. Bo choć jest napisane, że to opowieść o pożądaniu, ukazana jest tu tylko jego ciemna, destrukcyjna strona.
Całość tworzą trzy historie i mam wrażenie, że są trochę rozwleczone - moim zdaniem książce wyszłoby na lepsze, gdyby miała więcej bohaterek.
Najciekawsze była dla mnie część poświęcona Maggie, dziewczyny wykorzystanej przez nauczyciela. Powinna przeczytać to każda młoda kobieta - ku przestrodze.

Najciekawsze była dla mnie część...

Szczery obraz kobiety.

Szczery obraz kobiety.

W otchłani pożądania…

Trzy kobiety. Trzy historie. Jeden wspólny mianownik – pożądanie.

Maggie, która jako nastolatka uwikłała się w romans z nauczycielem.
Lina, w poszukiwaniu czułości, której nie otrzymuje od męża wikła się w romans z dawnym znajomym.
Sloane wraz z mężem postanawia, że ich związek będzie otwarty.

W jaki sposób doświadczenia, które przeżyły wpłynęły na te kobiety? Co czuły? Jak odnalazły się w nowych sytuacjach? Co stało się katalizatorem podjęcia takich, a nie innych decyzji?

Lisa Taddeo gruntownie przedstawia ich historie, nie opowiadając się po żadnej ze stron. Nie oceniając podejmowanych przez nie decyzji, pozwalając by to te kobiety opowiedziały od początku do końca SWOJE historie. Historie, które niekiedy przerażają, wzruszają, momentami odrzucają, a jednocześnie fascynują wniknięciem w umysły bohaterek, możliwością poznania ich myśli i perspektyw.

Najbardziej tragiczna z nich, czyli historia młodziutkiej Maggie, wykorzystanej i odrzuconej spotka się z największym współczuciem. Bowiem jej historia przeraża niesprawiedliwością, tym bardziej, że mamy możliwość wniknięcia w psychikę bohaterki po latach od tamtych zdarzeń. I pomimo upływu czasu dziewczyna nie jest w stanie poradzić sobie z traumą psychiczną...

Z kolei historia Sloane spotka się z największym niesmakiem. Otwarty związek, międzymałżeńskie kontakty seksualne… Ciężko się o tym czyta oraz o tym co mieści się w głowie bohaterki i jej męża. Styl ich życia, przynajmniej dla mnie, jest niezrozumiały.

Niemniej, „Trzy kobiety” to reportaż niespotykany. To historie kobiet opowiedziane przez kobietę, co samo w sobie dobrze rokuje. To książka z pewnością nie dla każdego, jednak żadnego czytelnika nie pozostawi obojętnym w stosunku do przeżyć bohaterek.

W otchłani pożądania…

Trzy kobiety. Trzy historie. Jeden wspólny mianownik – pożądanie.

Maggie, która jako nastolatka uwikłała się w romans z nauczycielem.
Sloane wraz z mężem postanawia, że ich związek będzie otwarty.

W jaki sposób doświadczenia, które przeżyły wpłynęły na...

Wciągająca książka, opowiada historie trzech kobiet. Uważam, że na moj odbiór tej książki znaczący wpływ miał fakt, ze jest to praca reporterska. Trafiła jednak na moją listę książek, które przeczytałam i puściłam dalej w świat, nie zamierzam do niej wracać.

Czuję rozczarowanie. Reportaż miał traktować o kobiecym pożądaniu, tymczasem poznajemy trzy kobiety bardzo mocno skrzywdzone przez życie na różne sposoby, które to skrzywdzenie w jakiś sposób odbija się w ich sferze seksualnej. A przecież kobiety mogą przeżywać coś więcej, niż seks małżeński pod kołdrą, na milion sposobów. Tymczasem sprowadzone to zostało do swego rodzaju odreagowywania na brak akceptacji, brak miłości w dzieciństwie czy ogólnie brak. A gdzie pożądanie samo w sobie? Czy do takiego również mamy prawo?

Ciekawe historie trzech różnych kobiet, chociaż momentami wesoło nie było.

Ciekawe historie trzech różnych kobiet, chociaż momentami wesoło nie było.

interesujące.

zastanawia mnie tylko jedno: tłumaczka - aga zano, znana między innymi z karkołomnego tłumaczenia dziewczyny, kobiety, innej - tutaj skopała robotę. niektóre zdania brzmią jak wrzucone w translator; tak literalnie są potraktowane, że od razu widać jak to zdanie brzmiało w oryginale i na pewno nie powinno tak brzmieć po polsku. to duży minus tej książki

interesujące.

Spodziewałam się czegoś innego - większej analizy, a mniej szczegółowych scen odbywanych stosunków.

Nie podoba mi się język tej książki. Bardzo topornie się to czyta, a i fabuła nie powala. Nie polecam.