Zmierzch

Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Twilight
Joanna Urban
literatura młodzieżowa romans wampiry paranormal romance young adult
41909 ocen 3718 opinii

Opinie [3 718]

Książka mi się podobała. Kolejne części zresztą tez.

Czytałam mając 14 lat, podchodzę do niej bardzo sentymentalnie, taka typowa powieść dla nastolatek o zbuntowanej dziewczynie z problemami, z elementami baśniowymi.
Wciąga od pierwszych stron. Czasami historia się dłużyła i powiewało nudą, ale to nie przeszkadzało, gdyż ciężko było się oderwać od aury jaką czytelnik napawał się podczas czytania. Polecam w szczególności na...

Kilka lat temu szalałam, teraz nie za bardzo... Jednak duży sentyment został, a język powieści jest na dobrym poziomie ;0

Książka jest bardzo fajna, ma również cudowną okładkę. Bardzo polecam ją przeczytać. Jest genialnym romansem oraz szybko się ją czyta ,pisana jest z 1 osoby . I bardzo cenna uwaga nie kierujcie się wydarzeniami z filmu , ponieważ jest inaczej (w fabule nie ma żadnych zmian)

Wiem, że ta książka nie jest najlepsza, ale czytając książki polskich autorów miałam już dość i musiałam przeczytać, coś zagranicznego autora/ki. Książka na pewno wydaje się lepsza po jakiejś słabej książce.

Cóż, fabuła oczywiście jest przewidywalna, bo to romans fantastyczny, ale nie miałam z tym większych problemów.

Bella jest bardzo dobrze wykreowana. Owszem muszę...

Dobra książka. Kto lubi tematykę o wampirach znajdzie coś dla siebie.

Wyobraź sobie że zakochujesz się w swojej ulubionej potrawie... Jej kuszący zapach doprowadza cię do szaleństwa i sprawia, że chciałbyś ją natychmiast skonsumować, ale nie możesz, bo darzysz ją wielkim uczuciem i nie możesz jej zrobić krzywdy. Na każdym kroku musisz się kontrolować, być ostrożnym i toczyć walkę ze swoim pragnieniem. Isnta tortura prawda? W takiej sytuacji...

Ciekawa, aczkolwiek nie porywająca. Jak dla mnie zdecydowanie ciekawsza od filmu

Po ponad 10 latach, przeczytałam ponownie i jestem miło zaskoczona. Myślałam, że nie będę w stanie przebrnąć po raz drugi ze względu na to, że już tyle razy widziałam film. Początkowo trudno było mi wyobrazić sobie to co czytam inaczej niż było w filmie, ale im bliżej końca tym lepiej mi szło. Nadal uważam, że jest to świetna książka!

Jako gimnazjalistka naprawdę lubiłam tę książkę. Ale potem dorosłam i zrozumiałam jej wszelkie absurdy. Chyba największą wadą jest Edward, który jest po prostu antypatycznym bucem, aczkolwiek wychodzi to bardziej w następnych tomach.

Dyskusje

59 030