Zmierzch

Okładka książki Zmierzch Stephenie Meyer
Okładka książki Zmierzch
Stephenie Meyer Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Zmierzch (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zmierzch (tom 1)
Twilight
Wydawnictwo Dolnośląskie
2007-01-01
2007-01-01
Joanna Urban
literatura młodzieżowa romans wampiry paranormal romance young adult

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

~ Co tu napisać? Tej historii w sumie już przedstawiać nie trzeba znana wszystkim Bella przeprowadza się do Forks aby zamieszkać wraz ze swoim Ojcem Chariliem.
Miasteczko szare, bure i ponure w którym więcej deszczu niż słońca.
Poznaje ona w szkole Edwarda który skrywa ogromny sekret 📖🔥
Wydanie powieści od time4Ya to po prostu cudo ! I powiem tylko że wersja Belli z książki to petarda ! Zdecydowanie wolę książkową Belle wydaje się pewniejsza siebie ,cwańsza i bardziej waleczna !
A powieść mimo wielu różnych opinii ja osobiście uważam za na prawdę dobrze napisaną 👌

Miasteczko szare, bure i ponure w którym więcej deszczu niż słońca.
Poznaje ona w szkole Edwarda który skrywa ogromny sekret 📖🔥

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powróciłam do tej książki po 16 latach i tak jak pamiętałam, jest to tani romans dla naiwnych nastolatek, ale bawić się przy tym można po prostu świetnie.
Tak naiwnej historii o wegetariańskich wampirach nie da się zapomnieć i pomimo naprawdę bardzo prostych schematów, pomimo banalnego języka, pomimo strasznej naiwności głównej bohaterki i jej głupoty, to ja tę serię po prostu kocham.

Z sentymentu dałabym 8, poziom jest na 4, więc tam 6/10

Nostalgia z młodości. :D

Nostalgia z młodości. :D

06.01.2016r.
7/10
24.06.2024r.
Po tych ponad 8 latach od pierwszego przeczytania książki ponownie oceniam ją 7/10. W mojej opinii jest bardzo przyjemna.

06.01.2016r.
7/10
24.06.2024r.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Za dzieciaka da się czytać. Później już z tym będzie gorzej...

Za dzieciaka da się czytać. Później już z tym będzie gorzej...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka idealna dla młodzieży, choć ma już sporo lat.

Książka idealna dla młodzieży, choć ma już sporo lat.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam ją jak byłam nastolatka. Wtedy był szał na to, oceniam na bardzo dobrą, napewno lepsza niż film 👍

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Toksyczna, niezdrowa, powinna spłonąć, dziękuję i do widzenia.

Toksyczna, niezdrowa, powinna spłonąć, dziękuję i do widzenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to zdecydowanie moja najmniej lubiana część Sagi. Trochę długo się rozkręca, ale niektóre opisy postaci i ich życia są ciekawe. Nigdy nie wiedziałam, co dziewczyny widziały w Edwardzie i teraz około 15 lat później nadal nie wiem, bardzo toksyczny typ. Bella jak to standardowa siedemnastolatka, trochę nawidzą, trochę dziennie, trochę egocentryczna.

TYTUŁ :Saga Zmierzch. Zmierzch
AUTOR : Stephenie Meyer
WYDAWNICTWO : Dolnośląskie / time4ya
OCENA :3,5/5🌟

Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do swojego taty, do deszczowego Forks. Nie jest do końca zachwycona perspektywą spędzenia najbliższych miesięcy w miejscu, za którym nie przepada. Bella nienawidzi deszczu, zimna, czyli tego z czego miasteczko słynie. Nigdy nie była popularna, a w nowej szkole staje się tematem numer jeden. Wiecie jak to w małych miasteczkach, każdy każdego zna, a gdy pojawia się ktoś obcy to wszyscy "wooow". Dziewczyna wzbudziła duże zainteresowanie koleżanek tak jak i płci przeciwnej.

Zacznijmy od tego, że wiedziałam czego się spodziewać. Kilka lat temu już czytałam tą część i oczywiście film znam na pamięć. Uważam też, że książka jest dużo lepsza, niż ekranizacja co jest raczej oczywiste. Po prostu nie ma dużych różnic między nimi, jedynie drobne szczegóły, na które można przymknąć oko.

Pierwszy dzień był dla niej dosyć normalny, póki nie zobaczyła ich. Rodzina Cullen. Niemożliwe piękne, przybrane "rodzeństwo". Alice, Jasper, Rosalie, Emmet i on, Edward. Trzymają się tylko razem, od innych na dystans. Bella od razu zafascynowała się rudowłosym Edwardem. On sam też zwrócił na nią uwagę, niestety po pierwszym spotkaniu chłopak zniknął i pojawił się dopiero kilka dni później, całkiem zmieniając swoje nastawienie. Dziewczyna od razu wyczuwa, że skrywa tajemnicę. Widzi, że, zachowuje się inaczej niż wszyscy, mówi inaczej. Po kilku niefortunnych wypadkach Bella, odkrywa kim jest. Wampirem.

Książkowy Edward jest dużo lepszy niż filmowy. W ekranizacji wydawał mi się zawsze agresywny, sztuczny, ciągle na coś zły, a humory zmieniał gorzej niz kobieta w ciąży. W książce też ma swoje, waha nastroju ale dużo bardziej można się z nim zżyć. Bella też nie irytowała aż tak bardzo, więc to na plus.

Jak dla mnie mało było Alice, Emmeta i ogólnie całej rodziny Cullen. W jednej chwili książka zaczęła się, a w drugiej, skończyła nie tłumacząc zbyt wiele. Brakowało mi trochę tej pasji między bohaterami, która jest przy pierwszym zakochaniu się. Tutaj nie było tego czuć. Tak wiem, że książka ma ponad dwadzieścia lat, ale jest już kultowa, więc oczekiwałam czegoś więcej.

Niemniej uważam, że to jest najsłabsza cześć z serii. Nie dzieje się nic zaskakującego, jest dość mocno przewidywalna.

TYTUŁ :Saga Zmierzch. Zmierzch
AUTOR : Stephenie Meyer