Niespokojna krew

Okładka książki Niespokojna krew Robert Galbraith Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Niespokojna krew
Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Cormoran Strike (tom 5)
Troubled Blood
Wydawnictwo Dolnośląskie
2020-11-25
2020-11-25
2020-09-15
Anna Gralak
angielski kryminał Cormoran Strike detektyw kryminał literatura angielska śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna
Inne

Wyróżniona opinia i

Niespokojna krew

przeczytanych książek 702 napisanych opinii 299

Choć bez większego przekonania, wróciłem do Robin i Strike'a by rozwiązać kolejną zagadkę. I muszę przyznać że bardzo dobrze się bawiłem. Intryga była wciągająca, perypetie bohaterów angażujące i całość niesamowicie lekko napisana. Czytanie to była czysta przyjemność. Na pewno sięgnę po kolejne części. Mocna 7.

Świetna! Trudno się oderwać. Bardzo lubię przeplatające się wątki, każdą z postaci, no... poza jedną... Zbrodnia, do której doszło przed laty, interesująca! Rozwiązanie sprawy sprytne, inteligentnie poprowadzone. Bardzo mi się podobała!

Najlepsza jak dotąd. Świetnie napisana, dużo wątków i bardzo fajne zakończenie. Polecam

"Nie jesteśmy swoimi błędami. Dopiero nasze podejście do własnych błędów pokazuje, kim jesteśmy".
Śledztwo wznowione po czterdziestu latach nie ma szans na pozytywne zakończenie. Momentami bywa nużąco, taka liczba informacji o astrologii i horoskopach może przyprawić o zawrót głowy.
Ale, nareszcie jest trochę więcej o relacji Cormorana i Robin co dodaje całej opowieści ludzką twarz.

900 stron dobrej lektury i ciekawej zagadki

900 stron dobrej lektury i ciekawej zagadki

Dotychczas chyba najlepsza z całej serii. Uwielbiam tak nieoczywista parę jak Robin i Strike i już nie mogę się doczekać tego, co czeka ich w kolejnej części. Rowling nie poddaje się presji przyspieszenia ich relacji, stąd wszystko czyta się z zapartym tchem. Sama fabuła historii kryminalnej w tej części jest równie fascynująca.

dobra ale faktycznie troche się dłużyła

dobra ale faktycznie troche się dłużyła

9,3
Długa ... mogła by mieć z 700 stron pomijając niepotrzebne moim zdaniem watki poboczne Ale i tak najlepsza część

9,3

Nawet nie wiem jak zacząć . Gdyby autor trzymał się głównego tematu książka byłaby naprawdę ciekawa. Główny wątek był dobrym pomysłem ale niestety pojawiło się milion innych wątków które sprawiały że ta książka była dla mnie męką

Mam mieszane uczucia, wolę książki w których jest więcej akcji. Za dużo postaci i nowych wątków w pewnym momencie się pogubiłam nie wiedziałam kto jest kim. Wątek horoskopowy chaotyczny i bardzo męczący. Gdyby to nie był audiobook i Maciej Stuhr w roli lektora nie skończyłam bym jej.