Teściowe muszą zniknąć

Okładka książki Teściowe muszą zniknąć Alek Rogoziński Patronat LC
Okładka książki Teściowe muszą zniknąć
Alek Rogoziński Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teściowe (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Teściowe (tom 1)
W.A.B.
2020-05-20
2020-05-20

Uwielbiam humor Alka Rogozińskiego,uśmiech gwarantowany. Do tego przyjemna i wciągająca lektura. Czyta się jednym tchem. Polecam.

Ta książka jest mocno "inspirowana" książką "najstarsza prawnuczka" J.Chmielewskiej. Tak się niefortunnie złożyło, że przeczytałam jedną książkę po drugiej i znalazłam wiele podobieństw...zbyt wiele, żeby miały być przypadkiem.
(...)
Zaletą książek Alka Rogozińskiego jest to, że pochłaniam je w 2 dni.

(...)
Zaletą książek Alka Rogozińskiego jest to, że pochłaniam je w 2 dni.

Jakbym przymknął oczy na przewijające się przez książkę głupoty, niedopowiedzenia, kilkustronne opisy historii typu "zwymiotował kiedyś na tort urodzinowy" - może by przeszło i dałbym takie 5/10. Niestety musiałbym zamknąć je aż tak, że gówno bym widział. Intryga może nawet nie była aż tak zła, kilka razy zdarzyło mi się śmiechnąć. No ale (dla wtajemniczonych) KABACZEK? Serio?

Książka przeczytana, łatwo i szybko się czyta. Pani Kazimiera wywołuje silne emocje, nie zawsze pozytywne hihi książkę polecam dla osób komedii kryminalnych. Mnie ten styl nie bardzo odpowiada o nie sięgnę po kolejne części nie mniej jednak są zabawne momenty które umilają czytanie

Bardzo przyjemna komedia kryminalna. Lekka, zabawna z szybką akcją i sympatycznymi postaciami.
Może nie jest to dzieło ambitne, ale przecież nie musi być. W swoim gatunku jest świetne. Dobrze bawiłam się, czytając.

Polecam dla rozrywki. Tytułowe teściowe zostały przedstawione w przezabawny sposób. Jedna z prawicy, druga z lewicy 😂
A ile w tym prawdy o naszej współczesnej Polsce.
No i jest jeszcze skarb. Wszyscy chcą go znaleźć. Jak w książkach o "Panu Samochodziku".

Świetna lektura na wakacje.

A ile w tym prawdy o naszej współczesnej...

Początek czytania tej książki był dla mnie trudny. Prawdopodobnie dlatego, że bardziej utożsamiam z postacią Róży Krull. Jednak gdy już przyzwyczaiłam się do postaci to z każdą przeczytaną stroną byłam coraz bardziej zadowolona.

Oprócz motywu zagadki kryminalnej niczym z historii z Indianą Jonesem zaskoczyło mnie kilka postaci. Pozytywnie. A najbardziej gangster, który wyraźnie jest miłośnikiem programów i książek przyrodniczych.

POLECAM.

Świetnie się bawiłam. Alek pisze fantastyczne komedie kryminalne. Co jedna to lepsza. Maja i Kazimiera - matko co za duet. Chciałabym je spotkać w realu. Gdzie się nie pojawią tam zawsze muszą coś nawywijać. Koniec mnie zaskoczył. A już myślałam że nici ze skarbu.

Komedia kryminalna nie jest moim ulubionym podgatunkiem jednakże po książki tego autora sięgam regularnie. Autor ma swój charakterystyczny styl i jest temu stylowi wierny. Kolejny raz się nie zawiodłam.

Lekkie, łatwe i przyjemne. Jeżeli potrzebujesz książki która pozwoli Ci odetchnąć od epickich opowieści i rozbawi niewymuszonymi i niezwykle realistycznymi dialogami ta książka nada się idealnie. Komediowy charakter powieści i dynamiczna akcja nie pozwalają czytelnikowi na nudę. Co więcej, jeżeli w twoim otoczeniu na co dzień kręci się nieco zwichrowana teściowa, podczas lektury będziesz mógł się poczuć jak przy ploteczkach w kawiarni z przyjacielem o podobnych bolączkach dnia codziennego. Gorąco polecam, szczególnie w wersji audiobooka czytanego przez Panią Anetę Todorczuk.

Dobra dawka poczucia humoru w sam raz na odpoczynek i oderwanie się na chwilę od rzeczywistości.

Alek Rogoziński Teściowe muszą zniknąć Zobacz więcej