rozwińzwiń

Teściowe w tarapatach

Okładka książki Teściowe w tarapatach Alek Rogoziński Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Teściowe w tarapatach
Alek Rogoziński Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teściowe (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
komedia kryminalna

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Podbudowa historyczna na której zbudowana jest fabuła wybitnie mi nie siadła, wobec czego trudno mi było w pełni bawić się przy lekturze.

Wybuchowe i pełne temperamentu teściowe Maja i Kazimiera powracają w nowej odsłonie. Tym razem kobiety wybierają się wspólnie na wakacje do województwa świętokrzyskiego. Obie mają skrajnie różne wizje tego, jak chcą je spędzić. Niebawem jednak zostają wplątane w morderstwo za które odpowiedzialni są członkowie Zakonu Smoka. Uciekając przed bandytami oraz policją kobiety muszą zacząć ze sobą współpracować.

Drugi tom serii "Teściowych" podobał mi się nieco bardziej, niż pierwszy. Jest tu bowiem więcej absurdalnych sytuacji i zaskakujących komplikacji, zaś sama książka jest jeszcze bardziej dynamiczna i pełna komizmu. Według mnie jest to przyzwoita komedia kryminalna.

Fajna komedia... ale czego się spodziewać po Rogozińskim :)

Fajna komedia... ale czego się spodziewać po Rogozińskim :)

Dawno nic mnie tak nie rozbawiło:) Współczesna historia z ciekawymi wątkami historycznymi, a rónocześnie lekka śmieszna i wciągająca.

Polecam 😍❤️📚

Polecam 😍❤️📚

Świetna zabawa

Świetna zabawa

Ponowne spotkanie z Mają i Kazimierą przyniosło mi tyle samo frajdy co za pierwszym razem. Ich wzajemne docinki zwłaszcza na płaszczyźnie religijnej ale i nie tylko jest przedstawione w tak komiczny ale i przy okazji realny sposób, że bez trudu każdy znajdzie podobny duet w swoim otoczeniu. Lekkość całej historii, wraz z jej bohaterami i ciekawym wątkiem kryminalnym sprawia, że powieść aż się prosi o przeczytanie letnią porą na leżaczku. Co tu dużo pisać, wszystkim miłośnikom komedii kryminalnych polecam serdecznie, a i osobom, które chciałyby spróbować tego gatunku myślę, że historia może przypaść do gustu.

Kolejna przygoda ekscentycznych i różnych jak dzień i noc pań. Wiele zworotów akcji i poszukiawanie kolejnego skarbu. Przez tajemniczy Zakon Smoka ten tom z serii skojarzył mi się z historiami Dana Browna. Spiski i czasem zakręcone (aż do przesady) na czymś postacie. Zapowiedź kolejnej przygody zapowiada się sensacyjnie, i będa w nim aż dwie pisarki. Co ciekawe jedyną postacią, ktora pojawia się w serii teściowych, o Róży, o Joannie, i Mario jest Krzysztof D. ... co wygląda prawie tak jakby w kraju nad Wisłą był tylko jeden policjant.

Zabawna, sympatyczna i z ciekawą, wartką akcją. Według mnie lepsza, niż część pierwsza. Oddająca współczesną polską rzeczywistość w satyryczny sposób. Z zacietrzewień zwolenników radia „Święta Jadwiga” i skrajnej lewicy (czego uosobieniem są dwie tytułowe teściowe) lepiej się śmiać, niż na nie zżymać. Chociaż obecnie trudno się zdobyć na poczucie humoru. Alek Rogoziński pisząc w podziękowaniach do czytelników, że ma nadzieję, „że może razem uda się nam przetrwać te coraz dziwniejsze czasy”. Oby! Na pewno jego książki w tym pomagają.

Zabawna, humorystyczna pozycja, polecam

Zabawna, humorystyczna pozycja, polecam

• 2021
  • Audiobook
  • 2022
  • 2020
  • Audiobooki
  • 2020

Dodaj cytat z książki Teściowe w tarapatach