Teściowe w tarapatach

Okładka książki Teściowe w tarapatach Alek Rogoziński
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Teściowe w tarapatach
Alek Rogoziński Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Teściowe (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Teściowe (tom 2)
W.A.B.
2020-11-25
2020-11-25
komedia kryminalna

Nasze ulubione Teściowe powracają! Maja i Kazimiera postanowiły wybrać się wspólnie na wycieczkę po województwie świętokrzyskim. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że obie panie mają zupełnie odmienne wizje tego wyjazdu 😊 Czy można się znaleźć w złym miejscu o złej porze? Nasze bohaterki są tego idealnym przykładem. Dwie starsze panie zostają wrobione w morderstwo, muszą uciekać przed policją i znaleźć prawdziwego przestępcę. Po piętach oprócz funkcjonariuszy depczą im bandyci i pewna tajemnicza organizacja – Zakon Smoka.

Kolejna część przygód teściowych Amelii i Janusza, które chcąc nie chcąc, biorą udział w poszukiwaniach skarbów. Tak jak i w przypadku pierwszej części – nie do końca zrozumiałam wątek historyczny. Może moja wiedza lub znajomość teorii spiskowych są zbyt nikłe, by wszystko rozszyfrować. Niemniej jednak książka jest lekka i przyjemna. Dokładnie tak samo jak w przypadku naszego poznania słynnych teściowych – mamy tutaj brutalną krytykę rzeczywistości i obecnych czasów w naszym kraju. Zachowania bohaterów są nierealne i czasami nielogiczne, ale jest to coś, czego oczekuję właśnie po komediach kryminalnych. Granice absurdu nie zostały tu na szczęście przekroczone i twórczość Alka Rogozińskiego nadal zajmuje sporo przestrzeni w moim serduszku.

Ubaw po pachy :) kolejne bohaterki z piekła rodu.Słuchałam tej książki i musiałam robić to najlepiej w zaciszu domowym bo na zewnątrz to wielkie ryzyko. dwie teściowe na urlopie w swiętokrzyskim ... i co tu więcej pisać.Jedna szalona ,kolorowa, druga bogobojna i wierzaca wszystko co wysłucha ze swojej ulubionej telewizji , tematycznej.Urlop takiego duetu nie może się skończyć bez żadnych problemów i ...trupów.

W codziennym życiu staram się za wszelką cenę unikać tak skrajnych kobiet jakimi są teściowe, wbrew pozorom nie aż tak skrajnie przerysowane. Na kartkach papieru jednak takie skrajności i absurdy bawią mnie niesamowicie, a jeszcze lepszy efekt mam wrażenie wyjątkowo nadaje wersja słuchowa obu książek. Ja taki humor kupuję i polecam na luźny wieczor czy dwa.

Treściowe nie zawodnie poprawiły mi humor. Ten duet jest niesamowity.

Treściowe nie zawodnie poprawiły mi humor. Ten duet jest niesamowity.

Podbudowa historyczna na której zbudowana jest fabuła wybitnie mi nie siadła, wobec czego trudno mi było w pełni bawić się przy lekturze.

Wybuchowe i pełne temperamentu teściowe Maja i Kazimiera powracają w nowej odsłonie. Tym razem kobiety wybierają się wspólnie na wakacje do województwa świętokrzyskiego. Obie mają skrajnie różne wizje tego, jak chcą je spędzić. Niebawem jednak zostają wplątane w morderstwo za które odpowiedzialni są członkowie Zakonu Smoka. Uciekając przed bandytami oraz policją kobiety muszą zacząć ze sobą współpracować.

Drugi tom serii "Teściowych" podobał mi się nieco bardziej, niż pierwszy. Jest tu bowiem więcej absurdalnych sytuacji i zaskakujących komplikacji, zaś sama książka jest jeszcze bardziej dynamiczna i pełna komizmu. Według mnie jest to przyzwoita komedia kryminalna.

Fajna komedia... ale czego się spodziewać po Rogozińskim :)

Fajna komedia... ale czego się spodziewać po Rogozińskim :)

Dawno nic mnie tak nie rozbawiło:) Współczesna historia z ciekawymi wątkami historycznymi, a rónocześnie lekka śmieszna i wciągająca.

Polecam 😍❤️📚

Polecam 😍❤️📚

Świetna zabawa

Świetna zabawa

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Teściowe w tarapatach