Powiedziała. #Metoo i śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina

Patronat LC
Jodi KantorMegan Twohey Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: Seria reporterska literatura faktu
Data 1. wydania:
2019-09-10
Paulina Surniak, Adrian Stachowski
Wydawnictwo Poznańskie
literatura faktu
Paulina Surniak, Adrian Stachowski
Seria reporterska

Jodi Kantor Megan Twohey Powiedziała Śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina i zapoczątkowało ruch #metoo, kolejny reportaż śledczy, który miałam okazję przeczytać w ciągu ostatnich tygodni. Wielkie brawa dla autorek, które podejmując się niezwykle trudnego, a zarazem wymagającego dużej wrażliwości i empatii tematu, potrafiły usunąć się w cień, oddając w wielu...

Na półkach: , , , ,

To niezwykle cenne, kiedy na interesujący nas problem można spojrzeć z kilku perspektyw, kiedy reportaże spod różnych piór wzajemnie się uzupełniają, tworząc pełny obraz tematu.

Pierwszy tekst o hollywoodzkiej, oburzającej aferze Weinsteina jaki czytałam to reportaż (świetny) Ronana Farrowa z amerykańskiej serii Wydawnictwa Czarnego.
Kilka dni temu, z ogromną radością...

Przecież sama tego chciała! Po co poszła do tego pokoju hotelowego? Zobacz, jak ona prowokacyjnie się ubrała! Wszyscy wiedzą, że aktorki zdobywają role „przez łóżko”. To tylko zwykłe klepnięcie w pupę albo „świński komentarz”, niech nie przesadza! Mogłabym tak wymieniać i wymieniać... Takie zdanie ma nie tylko wielu mężczyzn, kobiety również, co chyba jeszcze bardziej...

• Nie posiadam
  • 2020
  • Literatura faktu
  • Kupię
  • MReads
  • Chcę przeczytać 2C
więcej mniej

Jodi Kantor Powiedziała. #Metoo i śledztwo, które zdemaskowało Harveya Weinsteina Zobacz więcej