rozwińzwiń

Kraina Zeszłorocznych Choinek

Okładka książki Kraina Zeszłorocznych Choinek Joanna Szarańska
Okładka książki Kraina Zeszłorocznych Choinek
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kraina Zeszłorocznych Choinek (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kraina Zeszłorocznych Choinek (tom 1)
Czwarta Strona
2020-10-28
2020-10-28
literatura polska święta Boże Narodzenie choinka

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Cudowna opowieść. Bajkowa. Piękna i wzruszająca. Pokazuje wrażliwość autorki. Zapachniało świętami. Bohaterowie przyjaźni. Coś wspaniałego. Gratuluję. Polecam.

Nie lubię w tej serii zakończeń, niby się trzyma w dłoni wszystkie nitki by po chwili wszystko się kończy jak nożem uciął. Ogólnie taka średniówka świąteczny zlepek kilku historyjek.

Piękna świąteczna opowieść . Losy bohaterów splatają się ze sobą w krainie zeszłorocznych choinek . Moja kolejna książka tej autorki równie piękna jak poprzednie . Polecam

"Kraina zeszłorocznych choinek" Joanny Szarańskiej podobała mi się tak bardzo, że chciałabym zapoznać się z drugą częścią. Nie wiem jak autorka to robi, ale każda jej książka świąteczna jest naprawdę magiczna.

W tym roku nie przeczytałam za wiele świątecznych pozycji. Koniec roku był trudny. Czytanie nie szło mi tak jak powinno. Jednak "Krainę zeszłorocznych choinek" uznałam za lekturę obowiązkową. Znając poprzednie świąteczne książki autorki byłam pewna, że na tej powieści się nie zawiodę. I nie myliłam się. To była bardzo magiczna i wzruszająca historia. Znalazły się również momenty zabawne i humorystyczne. Ja nie wiem jak autorka to robi, ale jej bohaterowie są tacy prawdziwi. Bez problemu potrafię sobie ich wyobrazić i pokochać całą sobą. Zwłaszcza historia Antosia mocno mną zawładnęła. Nie ukrywam, że nie obyło się bez łez. Właśnie takie książki świąteczne chce czytać. Na takie czekam i takie kocham. Uwielbiam historie pisane ręką pani Joanny. Zastanawiam się czy nie złamać zasady i nie przeczytać niedługo drugiej części. Zobaczymy.

Niestety, dla mnie książka okazała się nudna. Nie doczytałam do końca.

Niestety, dla mnie książka okazała się nudna. Nie doczytałam do końca.

Lubię bohaterów, których kreuje autorka i choć początek bardzo mnie zaintrygował, to już środek powieści był mocno naciągany. Dodatkowo zakończenie historii było takie szybkie, bez budowania napięcia, jakby autorka miała już dość swojej historii i szybko chciała zamknąć jej karty. Plus jedno nadzwyczaj cukierkowe rozwiązanie. Za mdło. Ale za rok chętnie przeczytam jeszcze coś z twórczości Pani Joanny Szarańskiej ze Świętami w tle.

Książka bardzo magiczną, wprowadź w idealny klimat. Przyjemnie się czyta.
Józef pewnego listopadowego poranka postanawia sprzedać swoją cenną kolekcję ozdób choinkowych, które zbierał przez całe swoje życie. Swój malutki sklepik otwiera na miejscu starego warsztatu swojego ojca. Sklepik nosi magiczną nazwę 'Krainą Zeszłorocznych Choinek'. Sklep byłego nauczyciela jest zupełnie inny niż te wszystkie sklepy do około.
Dlaczego ?
A dlatego, że nie ma w nim cen a każda ozdoba jest inna. Nie Najdziesz dwóch takich samych bombek. Oczywiście siostra bliźniaczka Józefa próbuje wprowadzić małe zmiany w sklepiku, ale brat jej to skutecznie uniemożliwia.
To miejsce jest wyjątkowe. Pewnie zastanawiacie się co w nim takiego niezwykłego. Niestety tego musicie się sami dowiedzieć. Nie chcę zepsuć wam tej przyjemności z czytania.

Książka bardzo magiczną, wprowadź w idealny klimat. Przyjemnie się czyta.

Ciepła opowieść z humorem. Pokazująca przeplatające się i łączące historię bohaterów. Dobra na około świąteczny czas.

Bardzo fajna lekka świąteczna książka. Książka opowiada o losach głównie małego chłopca, którego dziadek odszedł do tego drugiego świata ale zostawił mu w pamięci opowieść o Krainie Zeszłorocznych Choinek. Chłopiec jest zawiedziony najbliższymi świętami i swoim zachowaniem, zostaje w pewien sposób ukarany. Trafia do... właśnie tej krainy, a czym ona tak właściwie jest...

Piękna książka z mądrą historią. Wspaniała lektur na świąteczny czas.

Piękna książka z mądrą historią. Wspaniała lektur na świąteczny czas.

• 2021
  • 2020