629 kości

Okładka książki 629 kości M.M. Perr
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki 629 kości
M.M. Perr Wydawnictwo: Prozami Cykl: Podkomisarz Robert Lew (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Podkomisarz Robert Lew (tom 1)
Prozami
2020-11-10
2020-11-10
literatura polska

Zaczęło się bardzo obiecująco, ale im dłużej czytałam tym bardziej byłam zawiedziona. Wątek polityczny zupełnie niepotrzebny. Brakowało mi więcej śledztwa i więcej o zatrzymanym. Nie wiem czy warto sięgać po następne części. Szybko się czyta.

Komisarz Lew jako osoba nie jest przez mnie oceniany pozytywnie. Pomysł niezły, ale wykonanie średnie. Zastanowie sie czy sięgnąć po kolejny tom.

Książka ta od dawna leżała na mojej wirtualnej półce. Spodobała mi się okładka, do tego kości, to na pewno będzie coś dobrego. I co mogę powiedzieć. Bardzo fajna książka, która początkuje serię z komisarzem Robertem Lwem.

Zachwyciłam się i teraz mam następna rozpoczętą serię, która będę chciała jak najszybciej skoczyć 🤣. Do tego zakończenie książki bardzo ciekawe i na pewno zaskakujące. Dobrze, że nie muszę czekać jak to się potoczy dalej. 🤣

Grupa nastolatków, próbujących schronić się w górach, znajduje chatkę.. a w niej 30 skrzyń z ludzkimi kośćmi. Po dogłębnych badaniach wychodzi na jaw, że pochodzą od dzieci, dorosłych, kobiet i mężczyzn. Nie wiadomo czym morderca się kierował. Do tego kawałki ciał konserwowane w słoikach. Zeszyty z opisami zbrodni, z życia ofiar. A.wiecie co najlepsze? Prawie od samego początku sprawca był im znany. Zatrzymany... ale zbrodnie trzeba udowodnić. Komisarzem Lew ma duży problem. Wszystko pod napięciem. Presją czasu ale.tez tak.zwana "góra", która chce zamknąć sprawę.

Jestem jak najbardziej na tak. Ciekawa byłam jak się skończy sprawa mordercy. No nie było po mojej myśli🤣. Choć muszę rozeznać, że zakończenie dobre i straszne. Już nie mogę się doczekać aż chwycę za kolejną część.

Polecam 💪💪💪

Wzięłam tę książkę w ciemno, bo tak się zachwycali nią na którejś z grup. Nawet opisu nie przeczytałam! A ta historia to kontynuacja mojej złej passy z kryminałami. Innymi słowa bardzo średnia.
Po pierwsze Lew (okropne nazwisko, nie wiem czemu) i jego wspomagacze pracy i traktowanie rodziny - podziękuję.
Po drugie - sama sprawa. Jakoś zabrakło mi czegoś. Emocji? Braku tej szczypty niepewności?
Po trzecie - za dużo polityki. Taki trochę słabszy Mróz.
Po czwarte - styl i sama historia . No jakoś mnie nie przekonała. Taka tam opowiedziana historyjka. W ogóle nie zapadnie w pamięci.
Nie sięgnę po kontynuację

Po drugie - sama sprawa. Jakoś zabrakło mi czegoś. Emocji? Braku tej...

Zaczęło się świetnie, jednak kiedy w kryminał wplątano politykę przestało być ciekawie. Sama postać podkomisarza Roberta Lwa dość drażniąca. Został gliną trochę z przypadku, a teraz olewa rodzinę i oddaje się pracy a także innej kobiecie. To pierwszy tom z serii, a epilog zapowiedział ciekawą kontynuację. Dam więc jeszcze szansę autorce.

"629 kości" to kryminał, który może przyciągnąć uwagę czytelników. Chociaż fabuła jest interesująca, to jednak brakuje jej tego "czegoś" szczególnego. Mimo, że zawiera typowe dla tego gatunku elementy, takie jak napięcie czy zwroty akcji, to jednak brakuje im oryginalności. Lektura niekoniecznie zostanie w pamięci na dłużej. Z wcześniejszych opinii wynika, że kolejne części są lepsze, więc z pewnością warto sięgnąć po drugą, przynajmniej żeby przekonać się jak zakończy się śledztwo.

Robert Lew jest podkomisarzem prowadzącym dziwne śledztwo. Oto stanął przed zagadką, której rozwiązanie nie jest ani oczywiste, ani takie łatwe, jak się wydaje. W dodatku sprawa jest jedyna w swoim rodzaju, a odgórne naciski na jej szybkie rozwiązanie tylko wszystko komplikują. A wiadomo, że tam, gdzie chodzi o politykę, trzeba być szczególnie ostrożnym.

Podczas zamieci śnieżnej w górach, licealiści ze swym opiekunem chronią się w opuszczonej drewnianej chacie. W poszukiwaniu zapałek, świec, zapasów i suchych ubrań sprawdzają po kolei pomieszczenia budynku. W taki sposób dokonują makabrycznego odkrycia. Znajdują trzydzieści drewnianych skrzynek zawierających ludzkie kości oraz zeszyty, w których zapisano ostatnie dni z życia ofiar. Sztab ludzi, z podkomisarzem Lwem, stara się rozwiązać tę makabryczną sprawę. Wstępne badania mówią, że zawartość skrzynek była gromadzona przez wiele lat, a najdawniejsze zbrodnie zostały popełnione lata temu. Policja ma trudny orzech do zgryzienia, ponieważ świeższych tropów nie da się powiązać ze zgłoszonymi zaginięciami osób.

"629 kości" to pierwszy tom serii o podkomisarzu Robercie Lwie. Jest to typowy glina, który co prawda nie ma rażących nałogów, jednak ewidentnie przeżywa kryzys małżeński. Jak to śledczy, musi być praktycznie cały czas dostępny, co wiąże się z pozostawieniem życia osobistego odłogiem. Żona policjanta stara się sobie z tym radzić, jednak dla dorastających dzieci wieczna nieobecność ojca staje się problemem. W dodatku takim, którego rozwiązanie mężczyzna odkłada na bliżej niesprecyzowaną przyszłość, uzależniając swój wolny czas od zakończenia śledztwa.

Niestety, nie polubiłam policjanta. Jego wybory budzą we mnie niesmak. Choć jestem w stanie zrozumieć, że ludzie żyjący pod presją nie dokonują najwłaściwszych wyborów, jednak niektóre niemoralne posunięcia nie są wybaczalne. Niejednoznaczne śledztwo i niespodziewane zakończenie książki, które nic nie wyjaśnia, skłaniają mnie jednak do sięgnięcia po kontynuację. Liczę, że wkrótce poznam wszystkie odpowiedzi.

Podczas zamieci...

Po opisie liczyłem na coś więcej. Cóż, takie se.

Po opisie liczyłem na coś więcej. Cóż, takie se.

Świetna książka. Dawno nie miałam do czynienia z tak wciągającym kryminałem. Trzeba przyznać, że główna postać - podkomisarz Robert Lew to postać złożona, niepotrafiąca odnaleźć się w życiu rodzinnym, poświęcającego wszystko dla prowadzonej sprawy. Akcja tocząca się jest naprawdę wciągająca, oczywiste nie jest tak oczywiste. Książka potrafi zaskoczyć do tego stopnia, że człowiek sam nie zauważa świata wokół siebie, niemal tak samo jak Robert Lew nie zauważał co dzieje się w jego prywatnym życiu. Gorąco polecam.

Hmmm Jakoś umknęło mi ile dzieci miał Lew. Książka podobała mi się do epilogu. Napiszmy po prostu, że książka byłaby za długa jakby miał to być jedna część. Nie widzę sensu oceny w tym momencie. Nic nie zostało wyjaśnione, ot tak po prostu nagle koniec (nie mówię o ostatniej scenie0

• Audiobooki