Narzeczona bez zobowiązań

Okładka książki Narzeczona bez zobowiązań Ewelina C. Lisowska
Okładka książki Narzeczona bez zobowiązań
Ewelina C. Lisowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Romanse literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Romanse
2024-03-27
2024-03-27
romans historyczny hrabia wiek XIX

Zagubione dusze
"Narzeczona bez zobowiązań" autorstwa Eweliny C. Lisowskiej to romans historyczny, który przenosi czytelnika w drugą połowę XIX wieku, w świat pełen napięć społecznych, intryg i tajemnic.

Głównymi bohaterami są Dalebor, młody mężczyzna zamknięty w sobie i obarczony ciężarem tajemnicy oraz Elena, uboga córka alkoholika i hazardzisty. Ich losy splatają się w wyniku intryg hrabiny Walerii Mileckiej, która postanawia zeswatać swojego siostrzeńca z Eleną. Dalebor, zakochany w dziewczynie, decyduje się na nietypowy krok – oferuje jej narzeczeństwo bez zobowiązań, dając jej swobodę w wyborze partnera w każdej chwili. To jednak stawia ich oboje w skomplikowanej sytuacji, gdyż miłość, która między nimi rośnie, staje się nieuchronnie zagrożona.

Jednym z najmocniejszych punktów tej powieści jest jej głębia emocjonalna. Autorka zręcznie prowadzi czytelnika przez wir uczuć i dylematów bohaterów, ukazując ich wewnętrzne walki oraz rozwijającą się miłość w sposób poruszający i autentyczny. Dalebor jako postać z tajemnicą, którą nosi na swoich barkach, budzi współczucie i zainteresowanie, podczas gdy Elena jako kobieta, która musi stawić czoła trudnościom losu, staje się inspirującą postacią.

Niezwykła atmosfera epoki, w której toczy się akcja, została przez autorkę wiernie oddana, co sprawia, że czytelnik przenosi się w czasie i przestrzeni, stając się świadkiem ciekawych wydarzeń i emocji bohaterów. Ponadto misterna intryga pełna jest zwrotów akcji i napięcia, co sprawia, że lektura staje się niezwykle absorbująca i trzymająca w napięciu. Narracja Eweliny C. Lisowskiej prowadzi czytelnika przez gąszcz emocji i wydarzeń, trzymając w napięciu do ostatniej strony. Postacie są głęboko wykreowane, z ich własnymi motywacjami i tajemnicami, co sprawia, że czytelnik z łatwością angażuje się w ich losy.

"Narzeczona bez zobowiązań" to nie tylko romans, ale także opowieść o odwadze, poświęceniu i walce o szczęście wbrew przeciwnościom losu. To lektura obowiązkowa dla miłośników romansów historycznych oraz dla tych, którzy poszukują w literaturze prawdziwych, ludzkich historii. Ewelina C. Lisowska zgrabnie splata wątki miłosne z realiami epoki. To lektura obowiązkowa dla miłośników romansów historycznych oraz dla tych, którzy poszukują w literaturze prawdziwych, ludzkich historii.

Zagubione dusze

Twórczość Eweliny C. Lisowskiej, tym, którzy zaglądają tu na blog, jest dość dobrze znana. Wiecie też, że lubię jej twórczość i z wielką ciekawością podchodzę do każdej jej nowej książki. Nie inaczej było i tym razem, dlatego gdy tylko dostałam propozycję napisania kilku słów, nawet przez chwilę się nie wahałam, tym bardziej że autorka umieściła fabułę u schyłku XIX wieku i w malowniczych rejonach szlacheckich dworków, zamków i zwyczajnych wsi, doskonale oddając atmosferę nie tylko tych miejsc, ale i całej epoki, dobitnie podkreślając zależności i różnorodność stanów społecznych, szczególnie uwypuklając kontrasty, przywileje, obyczaje, kulturę i tradycje, jakie panowały wśród szlachty i podkreślając ich wyższość nad zwykłym chłopstwem.

Główną osią powieści jest jednak uczucie, które rodzi się między dwójką głównych bohaterów, piękne, choć pełne tajemnic, wyzwań i niedomówień. Bohaterowie muszą zmierzyć się z brutalną przeszłością, nieuzasadnionymi oskarżeniami i ... samymi sobą, odkrywając każdym kolejnym dniem uczucia i emocje, które były im do tej pory obce. Autorka zadbała o to by emocji, skandali i nagłych zwrotów akcji tu nie zabrakło i choć akcja nie goni na złamanie karku, naszpikowana jest emocjami od pierwszej do ostatniej strony.
Pani Ewelina dużo zdradza z fabuły w swoim opisie, więc nie będę ponownie streszczać całej historii, bo nie chciałabym zabrać Wam przyjemności z odkrywania pozostałych tajemnic, podpowiem tylko, żebyście przygotowali sobie zapas chusteczek, gwarantuję, że w niektórych momentach będą one bardzo potrzebne, bo wiele wzruszających scen, listów i wyborów, potrafi złamać serce. Niektóre fragmenty są niezwykle wzruszające.

Książkę czyta się fenomenalnie, wątek miłosny jest świetny, ale intryga ukryta na kartach tej historii to prawdziwy majstersztyk, super poprowadzona i być może nie jeden czytelnik szybko ją rozszyfruje, ale dochodzenie do puenty tej intrygi to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.
Nie brakuje tu także tematów do refleksji nad siłą plotki i manipulacji faktami, która wystawia niejednokrotnie związek bohaterów na ciężką próbę, jest mowa o zaufaniu i poświęceniu swego dobra dla drugiej osoby. Autorka pokazuje, jak ważne jest, by wierzyć, temu co się czuje, a nie temu co kto mówi, otworzyć serce i zaufać swojej intuicji... W tej historii zdecydowanie nie brakuje trudnych tematów, ale znajdziemy tu również ogrom nadziei, która podnosi na duchu w trudnych chwilach.
Ogólnie postaci jest sporo, ale każda z nich coś wnosi do tej historii i bez niej ta opowieść nie byłaby kompletna, wszystkie one są barwne i doskonale wykreowane, obdarzone licznymi pozytywnymi jak i negatywnymi cechami stają się czytelnikowi w jakiś sposób bliscy, a każda z ich potrafi wywołać różnorakie emocje.
Barwne opisy uruchamiają wyobraźnię i pozwalają się przenieść na dworskie salony, zasmakować blichtru, wraz z bohaterami spacerować po rozległych terenach, brać dział w pojedynkach i poczuć się częścią wszystkich tych wydarzeń.
Pomysł na fabułę w moim odczuciu świetny! Dopracowany w najdrobniejszym szczególe, doskonale poprowadzony, zaskakujący. Naturalnie prowadzone dialogi sprawiły, że przepadłam w tej książce na kilka dobrych godzin.
Książka zapewnia czytelnikowi stały dopływ adrenaliny, ale gwarantuje również sporą dawkę wzruszeń. Zmusza do wielu refleksji, pojawia się wiele pytań, na które odpowiedzi musimy poszukać we własnym sercu.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Autorka stworzyła pobudzającą wyobraźnię, wciągającą i intrygującą historię. Umiejętnie buduje i podsyca napięcie w oczekiwaniu na finał całej akcji.
Jak dla mnie to kolejna bardzo udana książka pani Eweliny i w moim odczuciu autorka doskonale się odnajduje w romansie historycznym.

Sięgając po powieść „Narzeczona bez zobowiązań” byłam jej niezwykle ciekawa. Opis bardzo mnie zachęcił do lektury i z niecierpliwością czekałam na poznanie tej historii.

Elena Krajewska nie ma łatwego życia. Dziewczyna właśnie utraciła ukochaną babcię i wie, że od tego momentu jest zdana na łaskę lub niełaskę ojca. Kiedy Elena stara się zdobyć materiał na suknię dla zmarłej babci poznaje Dalbora. Mężczyzna pomaga dziewczynie, co więcej, proponuje jej pracę. Elena miałaby zostać damą do towarzystwa hrabiny Walerii Mileckiej. Starsza pani po poznaniu Eleny ma jeden cel. Chce zeswatać ją z Daleborem…

Jaka ta książka była dobra! Cudownie było się przenieść w XIX wiek, kiedy to relacje damsko-męskie miały zupełnie inny wydźwięk niż teraz. Elena i Dalebor to bohaterowie pochodzący z dwóch różnych środowisk, ale w momencie kiedy się coraz lepiej poznają okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Oboje niejednokrotnie stają przed wyzwaniami, których nie da się przewidzieć i ciężko zrozumieć. To bohaterowie, których nie da się nie lubić.

W powieści „Narzeczona bez zobowiązań” zostajemy wciągnięci nie tylko w wir emocji, które są niczym rollercoaster, ale też znajdziemy tutaj wiele intryg, które dodają książce tajemniczości, oraz budują napiętą atmosferę. To sprawia, że czytelnik nie może się od książki oderwać dopóki nie pozna zakończenia. Ewelina C. Lisowska ma bardzo piękny i plastyczny język, co sprawia, że czytanie tej książki jest niezwykłą przyjemnością!

Elena Krajewska to bohaterka, do której od początku poczułam sympatię. Poznając jej historię bardzo jej współczułam, jednak w pięknych chwilach cieszyłam się jej szczęściem. Mimo wielu trudnych sytuacji z jakimi musi się w życiu zmierzyć jest bardzo ułożoną i przyjazną dziewczyną. Dalebor Drohojowski to bohater, który jest mocno zamknięty w sobie. Początkowo to postać bardzo tajemnicza, jednak z bliższym poznawaniem zyskuje w oczach. Hrabina Waleria Milecka to bohaterka, którą polubiłam już od pierwszych stron i tak zostało mi do końca. Jej wykreowanie jest świetnie wykonane. Kobieta pełna klasy i wdzięku, ale potrafiąca twardo stawiać na swoim.

Autorka jak już wspomniałam funduje nam niezły emocjonalny rollercoaster. Pełno tutaj intryg i konfliktów, a rodzące się uczucie między głównymi bohaterami zostaje wystawione na wiele prób. Fabuła jest bardzo dobrze napisana i przemyślana. Autorka zaskakuje czytelnika nie tylko zwrotami akcji, ale świetnie ukazuje emocje bohaterów. Świat przedstawiony jest bardzo realny, czytając miałam wrażenie, że znajduję się razem z bohaterami w XIX wieku.

„Narzeczona bez zobowiązań” to nie tylko opowieść o miłości, ale także o walce z własnymi demonami, o odwadze stawienia czoła przeciwnościom losu i o nadziei na lepsze jutro. To książka, która porusza, zaskakuje i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Dla miłośników literatury romantycznej, pełnej napięcia i tajemnic, ta powieść będzie niezapomnianym przeżyciem.

Recenzja przedpremierowa
Premiera 27.03.2024
Narzeczona bez zobowiązań Ewelina C Lisowska (E-book)
Wydawnictwo: Romanse

Mil vidas atras [właść. tłumacz. hiszpan.]

Na samym początku pragnę podziękować autorce za zaufanie i możliwość poznania tejże historii.

Już od jakiegoś czasu podobają mi się powieści z historią w tle. Szczególnie upodobałam sobie tzn. romanse historyczne.
Rozkwitająca miłość nie jest tu jednym tematem. Są tu również tajemnice, które w dużym stopniu mogą zadecydować o losach innych.
Autorka co do najdrobniejszego szczegółu przedstawiła nam fakty z tamtych czasów.
Ta wiarygodność pozwala nam nie tylko wczuć się w powieść, ale też uczy nas różnych nowych pojęć, które od razu są wytłumaczone w przypisach.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i bardzo spodobał mi się styl w jakim zastała opowiedziana ta historia. Rzadko już spotykamy w książkach spis treści czy też opis rozdziału z najważniejszą sentencją. Bardzo dobrym pomysłem okazały się fragmenty narratorskie. Nie naprowadziły nas wprawdzie od razu do winnej osoby, ale... Były to takie wskazówki, aby można było się zacząć domyślać, co i jak się tutaj wydarzyło.
Historia pochłonęła mnie już od swoich pierwszych stron.
Nie sposób było się od niej oderwać, mimo trudnego tematu z jakim przyszło się zmierzyć.
To nie tylko historia miłości Eleny i Dalebora, ale też ich problemy i przeszkody, które musieli pokonać, aby móc doświadczyć tzn. "Happy End'u".
Intrygi, afery, nieporozumienia i niemal wszechobecna nienawiść - to w klasach wyższych, czyli szlacheckich/książęcych, nic innego jak przysłowiowy "chleb powszedni".
Nie w sposób jest tutaj nie polubić głównych postaci. Jeśli chodzi o mnie, to najbardziej bliska mojemu sercu stała się Hrabina Waleria Milecka. Kobieta, która była jak Dobra Wróżka. Ona to pilnująca prawdziwej miłości i twardo trzymająca się swoich zasad.
Powieść nieoczywista, która toczyła się w swoim tempie mimo tylko 200 paru stron.
Z największą przyjemnością przeczytam inne książki tej autorki.
Moja ocena 10/10

Cytaty z książki:
"[...] - Kobieta to nie przedmiot, który można sprzedać jak na targu! - warknął rozwścieczony bezczelnością tego podłego człowieka. [...]"

" [...] Tak! Już za długo siedziałam bezczynnie, a czas nie czeka, tylko leci na złamanie karku! [...]"

"Każdy człowiek ma swoją wrodzoną wartość. Jesteś po prostu niepowtarzalny. Zaakceptuj siebie takiego, jakim jesteś, a zobaczysz, że spotkasz miłość swojego życia."

"[...] - Tych klika chwil spędzonych z tobą sprawiło, że czuję, jakbym znał cię od zawsze. To nie ilość wspólnych przeżyć decyduję o wielości miłości, lecz ogrom rozłąki i trudnych sytuacji, które mimo wszystko nie zdołały nas rozdzielić. [...] "

„Nie jestem piaskiem, jestem jak skała, którą możesz zniszczyć tylko wtedy, gdy będziesz drążył w niej kroplami słów, póki nie pęknie na pół i nie rozsypie się na wietrze w drobny pył”.

Recenzja przedpremierowa
Premiera 27.03.2024
Narzeczona bez zobowiązań Ewelina C Lisowska (E-book)
Wydawnictwo: Romanse

Mil vidas atras [właść. tłumacz. hiszpan.]

„Narzeczona bez zobowiązań” autorstwa Eweliny C. Lisowskiej to urzekająca opowieść, która przenosi czytelników do przepychu i tajemnic dawnych czasów, gdzie serce i honor decydują o losach ludzi. Lisowska, z niezwykłą dbałością o szczegóły historyczne, kreuje świat, w którym czytelnik może całkowicie zanurzyć się, poczuć atmosferę epoki i jednocześnie śledzić losy bohaterów, którzy mimo upływu wieków, wydają się być niezwykle bliscy i zrozumiali.
Centralnym punktem opowieści jest rozwijająca się między Daleborem ,a Eleną relacja, pełna napięć i emocjonalnych zawirowań. Dalebor, skrzywdzony hrabia, który broni się przed uczuciem i zmaga z własnymi demonami, oraz Elena, która przypomina postać Kopciuszka, ale wyposażona w determinację i siłę, aby stawić czoła wyzwaniom, które rzuca przed nią życie, tworzą zaskakująco zgrany duet. Ich drogi skrzyżowane przez manipulacje i intrygi, stają się płaszczyzną do głębszych rozważań o naturze miłości, poświęcenia i możliwości przemiany.
Intrygi i tajemnice, które splatają się wokół głównych postaci, dodają powieści głębi i dynamiki, utrzymując czytelnika w napięciu do samego końca. Autorka umiejętnie balansuje między lekkością romansu, a powagą dramatu, nie pozwalając, aby jedno z tych nastrojów dominowało nad drugim. Dzięki temu "Narzeczona bez zobowiązań" jest książką wielowarstwową, która może przemawiać do szerokiego grona odbiorców. To więcej niż romans historyczny, to opowieść o przezwyciężaniu trudności, odkupieniu i sile miłości, która może pokonać największe przeciwności.
Podsumowując, "Narzeczona bez zobowiązań" Eweliny C. Lisowskiej to powieść, która urzeka swoją ciepłą i emocjonalną narracją, przemyślaną fabułą oraz bogatym tłem historycznym. Jest to lektura, która może zadowolić zarówno miłośników romansów, jak i czytelników szukających w literaturze głębszych, uniwersalnych prawd o ludzkiej naturze.

Lubicie czytać romanse historyczne? Ja uwielbiam przenosić się do minionych epok, gdzie życie wyglądało zupełnie inaczej. Inaczej ubierano się, wypowiadano i w ogóle zupełnie inaczej się zachowywano. Ludzie mieli totalnie inną mentalność. Nie było wulgaryzmów, a kultura musiała być na najwyższym poziomie. Uwielbiam czytać o tym jak mężczyźni zdobywali serca kobiet. To wszystko było takie subtelne i delikatne. Ludzie zakochiwali się w gestach, w oczach i kulturalnych rozmowach. To musiały być cudowne czasy.

Dziś poznamy uroczą, młodą Elenę, którą życie już mocno doświadczyło. W domu rodzinnym niestety jej nie oszczędzano. W miarę dobrze żyło jej się dopóki żyła babcia. No ale babcia Eleny zmarła. Właśnie wtedy poznajemy Elenę, kiedy zrozpaczona idzie do sklepu i prosi ekspedientkę o kawałek materiału, bo nie miała w czym pochować babci. Niespodziewanie otrzymuje pomoc od młodego mężczyzny, Dalebora, na którym Elena zrobiła duże wrażenie. Dalebor widząc zaniedbaną i głodną dziewczynę pragnie jej pomóc. Oferuję jej pracę u swojej ciotki, jako jej dama do towarzystwa.

Hrabina Waleria Milecka okazała się przesympatyczną, starszą damą. Hrabinie bardzo spodobała się Elena, polubiła ją od pierwszej chwili, a wkrótce wpadła na szalony pomysł. Postanowiła wyswatać swojego siostrzeńca ze swoją damą do towarzystwa. To zadanie nie było takie trudne, bo Elena i Dalebor zapałali do siebie uczuciami niemal od początku. Problem leżał gdzie indziej. Otóż Dalebor ma tajemnicę, której boi się wyznać Elenie. Natomiast Elena została przyrzeczona innemu mezczyźnie.

Jaką tajemnice skrywa Dalebor? Czy Elena i Dalebor będą razem?

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Eweliny, powiem że było udane. Historia pochłonęła mnie od pierwszych stron. To historia miłości Eleny i Dalebora. Miłości trudnej i wystawionej na wiele prób. Żeby ta dwójka mogła być ze sobą czeka ich walka o swoje uczucia. Będą musieli pokonać mnóstwo intryg i afer, to wszystko zmierzy jednak ku szczęśliwemu zakończeniu, ale jak to się skończy musicie sami doczytać. Powiem tylko że będzie emocjonalnie, będziemy świadkami pojedynku dżentelmenów i wielu intryg .

Kończąc polecam Wam tą historię. To naprawdę fascynująca podróż w przeszłość. To podróż pełna intryg, tajemnic i niedopowiedzeń, których jak szybko się nie wyprostuje, mogą zasiać ziarno niepewności.

Polecam

NARZECZONA BEZ ZOBOWIĄZAŃ
@autorka_romansow

"Miłość wybiera sobie własne tory, a my musimy nimi podążać, czy tego chcemy czy nie."

Romans historyczny - lubicie, sięgacie?
Ja od czasu do czasu lubię oderwać się i przenieść w świat pięknych sukien, dżentelmenów, przejechać się dorożką lub przespacerować korytarzami pięknego pałacu lub dworku.
W tej książce jak sama autorka zaznacza nie ma wydarzeń historycznych, są za to niuanse ważne dla tej epoki.
Jest to lekki romans historyczny w którym to hrabia Dalebor Drohojowski poznaje Elene Krajewską.Pomiedzy ta parą szybko rodzą się uczucia oraz emocje. On jest jej wybawcą a ona jego dłużniczką. Kiedy uświadamia sobie, że ta młoda dama skradła jego serce, zaczyna starać się o jej rękę, tylko czy mając złą reputację, może narazić damę na życie z taką opinią?
Kochani, nie zdradzę Wam, z jaką opinią zmaga się nasz hrabia, to musicie sprawdzić sami.

Narzeczona bez zobowiązań to książka w której znajdziecie mnóstwo niedomówień, intryg, nutkę hazardu oraz skandalu w elitach. Jest to również historia o miłości, bezgranicznej, która przerwa prawdziwą burzę. I pomimo iż troszkę za szybko zrodziła się pomiędzy bohaterami,(tutaj z chęcią przeczytałabym więcej) czytało mi się ją z przyjemnością. Sami bohaterowie oprócz tego że są wyraziści to dodatkowo co niektórzy bardzo irytujący. Ale to akurat działało na ich plus jest, gdyż nie pozwalali mi się nudzić.
Kochani czytajcie i poznajcie parę, która pomimo wielu sytuacji i niedopowiedzeń pokazała, że prawdziwa miłość naprawdę istnieje.

NARZECZONA BEZ ZOBOWIĄZAŃ
@autorka_romansow

Romans historyczny - lubicie, sięgacie?
W tej książce jak sama autorka...

RECENZJA Przedpremierowa

„NARZECZONA BEZ ZOBOWIĄZAŃ”

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: EWELINA C. LISOWSKA

WYDAWNICTWO: ROMANSE

„Narzeczona bez zobowiązań” to ciekawy, emocjonujący i lekki romans historyczny osadzony w XIX wieku, w którym obserwujemy rodzące się niepostrzeżenie uczucia pomiędzy Eleną Krajewską a Daleborem Drohojowskim.
W tle snująca się tajemnica Hrabiego, intrygi, wjazd, niedopowiedzenia, śledztwo i nadzieja na prawdzie i szczere uczucia, które  rozwijają się powoli, niepospiesznie.
Wydarzenia przedstawione w powieści wystawiają na próbę miłość bohaterów, co spowodowało, że z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów w napięciu do ostatniej strony. Opowieść, która  pozwoli ci się oderwać na chwilę od szarej rzeczywistości i przenieść się, w całkiem inny świat.
Autorka bardzo realnie oddaje realia i niuanse tamtych czasów, stworzyła ciekawą i wciągają fabułę, która została, płynnie poprowadzona,  jest nasycona emocjami, a barwne opisy, pozwalają nam się wczuć w klimat tej historii.
Napięcie jest wyczuwalne, autorka utrzymuje czytelnika w niepewności i ciekawości co dalszych losów bohaterów.
Autorka ma lekki, przyjemny styl, którym potrafiła wciągnąć czytelnika w swoją historię.

Bohaterzy świetnie wykreowani i realnie nakreśleni, różnorodni, pochodzą z dwóch różnych światów, których zbyt dużo dzieli. Zagubieni w swych uczuciach, próbują odnaleźć się w sytuacji, w której się znaleźli.

On wysoko urodzony arystokrata, wynalazca,
zamknięty w sobie, wplątany w intrygę, która zniszczyła mu życie, nie potrafi, otworzyć swojego serca bojąc się ponownego zranienia. Wie, że napiętnowany nie będzie mógł liczyć na miłość, jednak gdzieś w głębi serca chce kochać i być kochanym. Zagubiony mężczyzna, pełen sprzeczności, na pierwszy rzut oka dystyngowany, wyglądał na bardzo nieprzystępnego i chłodnego, wyniosłego, lecz z drugiej strony okazywał współczucie i troskę.
Bał się zaryzykować i zaufać, dręcząc swoim postępowaniem i niepewnością siebie i Elenę, która nie była pewna do końca jego uczuć.

Ona młoda kobieta z dobrej rodziny, która popadła w ruinę wskutek hazardu i pijaństwa swojego ojca, teraz żyje w nędzy i nie boi się ciężkiej pracy. Skromna, pracowita, dziewczyna pełna empatii, ale również potrafi zaskakiwać.

„W świetle latarni ulicznej dostrzegła spadające z nieba płateczki bieluśkiego śniegu. Zrywający je do szalonej ucieczki wiatr, mącił jej myśli swoim wyciem. Byli jak te płatki, które leciały tam, gdzie pchała je zamieć. Pragnęła lecieć z nim, lecz przeciwne nurty rozrywały ich życie na dwie połówki, aby pędziły w dwie różne strony”.

Elena poznaje Hrabiego Dalebora przypadkiem, kiedy poszła do sklepu z materiałami, aby prosić o niepotrzebne ścinki materiałów, by uszyć zmarłej babci suknię na ostatnią drogę, by godnie mogła ją pochować. Jednak wychodzi ze sklepu z niczym, bo na co mogła liczyć, była tylko intruzem w tym świecie, który właśnie wyrzucił ją za swój margines.
Gdy hrabia zobaczył dziewczynę, taką biedną, smutną, współczując, jej kupuje materiał i w przypływie chwili postanawia pomóc i zatrudnia ją do opieki się jego ciotką, hrabiną Walerią Milecką. Elena w ten sposób zostaje, damą do towarzystwa starszej damy hrabiny Mileckiej. Hrabina  postanawia zeswatać swojego siostrzeńca Dalebora, ze swoją damą do towarzystwa. Mężczyzna bardzo szybko zaczyna coś czuć do dziewczyny. Ojciec dziewczyny postanawia zawrzeć transakcję z baronem i sprzedać Elenę. W ostatnim momencie ratuje kobietę Dalebor i uniemożliwia zawarcie haniebnej transakcji i składa, propozycję nie do odrzucenia proponując, aby została jego narzeczoną bez zobowiązań.
W obawie, że Elena mu nie uwierzy, skrywa swoją tajemnicę przed swoją wybranką.

-Czy Elena zgodzi się na propozycje Hrabiego?
-Czy Elena i Dalebor pokochają się tak z głębi serca?
-Co zrobi Elena, gdy pozna skrywaną tajemnicę przez Dalebora?
-Czy Dalebor przebaczy Elenie, że zwątpiła w niego?
-Czy wielomiesięczna rozłąka oddali ich od siebie, czy wręcz przeciwnie?
-Czy Elena odkryje prawdę i oczyści imię męża?
-Czy mają szansę na szczęśliwe życie razem?

Polecam.
Jeśli lubicie intrygujące romanse historyczne, ze wciągającym wątkiem miłosnym pełnym nadziei na lepsze jutro, gdzie bohaterzy są interesujący, to ta pozycja jest dla ciebie.

RECENZJA Przedpremierowa

„NARZECZONA BEZ ZOBOWIĄZAŃ”

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: EWELINA C. LISOWSKA

WYDAWNICTWO: ROMANSE

„Narzeczona bez zobowiązań” to ciekawy, emocjonujący i...

Belle epoque
Współpraca recenzencka. Recenzja przedpremierowa

'On skrywa mroczną tajemnicę. Ona musi zostać jego narzeczoną'.

Akcja powieści historycznej Narzeczona bez zobowiązań osadzona została w drugiej połowie XIX wieku na tle surowych konwenansów.
On wielki pan, dobrze urodzony, arystokrata. Dalebor Drohojowski, jak na tamte czasy, nie był już w kwiecie wieku, gdyż liczył sobie trzydzieści pięć wiosen. Ona biedna służka, zubożała panienka cierpiąca głód i nędzę. Dziewczę ewidentnie jest niedożywione, wątłe i słabego zdrowia, co nie umyka uwadze osób, u których służy. W dodatku ''przedsiębiorczy'' ojciec nieszczęśnicy rozważa nad tym, w jaki sposób sprzedać drogo swoją latorośl upadłemu baronowi.
Co połączy Eleonorę i Dalebora?, których dzieli przepaść klasowa? Co hrabia ma do zaoferowania skromnej, niepotrzebującej przesadnych wygód, panience? Czy zakochani otrzymają szansę od losu na zaznanie szczęścia, czy nie będzie im to dane? I wreszcie pytanie, dlaczego tytuł utworu jest tak przewrotny? Otóż o tym musicie przekonać się sami, sięgając po najnowszą powieść Eweliny C. Lisowskiej, której premiera odbędzie się już 27 marca!

Wracając do naszych bohaterów.... Dalebor Drohojowski jest mężczyzną mocno doświadczonym przez życie, przeszłość nie pozwala mu o sobie zapomnieć. Co się tli w jego zbolałej duszy? Gdzie ma szukać pocieszenia, po tym, co go spotkało? Co to za sekret, który zatruwa jego codzienną egzystencję i nie pozwala się hrabiemu otworzyć na drugiego człowieka. Jedno jest pewne, owa tajemnica przyniosła mu zgubę i zrujnowała towarzysko. Bohater jest człowiekiem nieodgadnionym i pełnym sprzeczności.

Na szczęście harbina Waleria Milecka trzyma rękę na pulsie, ma wszystko pod kontrolą. Energiczna krewna arystokraty pozbawiona jest wszelkiego zmanierowania, typowego dla jej środowiska. Dostojna starsza pani, wzbudzająca naszą sympatię, uknuła pewien plan, ale czy się ziści?

Przyznam, że pisarka ma talent do komplikowania życia wszystkim postaciom. Dużo tu intryg, spisków, niedomówień.

Dodam, że przestępstwo rzekomo popełnione przez jedną z postaci, trafiło do oficjalnego dyskursu w 1886 roku. Jakie? Nie zdradzę!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję serdecznie Pani Ewelinie C. Lisowskiej.

=============================================================

Garść przydatnych informacji: Co? Gdzie? Kiedy?

Ewelina C. Lisowska

Książka dostępna w sprzedaży: Legimi, Ebookpoint, EmpikGo, www. ecl-pisarka.pl

Druk na życzenie: Książki Ridero

Belle epoque
Współpraca recenzencka. Recenzja przedpremierowa

'On skrywa mroczną tajemnicę. Ona musi zostać jego narzeczoną'.

• Romans
  • Barter