Zatańcz ze mną

Klaudia Bianek Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2024-04-10
2024-04-10
Druga szansa Spotkanie po latach Namiętność Bal absolwentów

Życie Wiktorii jest udane, prowadzi spokojne życie. Ma cudowną córkę, własną kawiarnię i dobre stosunki z byłym mężem. Jest szczęśliwa Instagram się nie myśleć o relacjach, które straciła lata temu. Zaproszenie na bal sprawia, ze wspomnienia wracają. Oskar był jej najlepszym przyjacielem, w którym sekretnie się podkochiwała. On nigdy się o tym nie dowiedział, zbyt wpatrzony w swoją licealną miłość. Przyjaźń nie przetrwała, kontakt się urwał, a Wiktoria ma nadzieję, że zapomniała o swoich uczuciach do niego.

Sięgnęłam po książkę zaintrygowana, gdyż tematy około szkolne w literaturze, są dla mnie ogromnie atrakcyjne. Początek książki napawał mnie pozytywnym podejściem, jednak ciąg dalszy kompletnie zawiódł. Wierzę w ideę miłości na całe życie, tej jednej prawdziwej, jestem romantyczką. Jednak tutaj ten wątek, był bardzo płaski. Spotkanie po latach, pełna napięcia relacja. Jednak zostało to poprowadzone bardzo szybko, dosłownie od momentu ich spotkania to był istny maraton. Relacja rozwinęła się tak szybko, że nie miałam nawet momentu na rozmyślanie, czy bohaterowie pasują do siebie. Według mnie wątek romantyczny był płaski. Jestem pewna, że ten sposób poprowadzenia fabuły, spodoba się dużej części z was. Jednak ja nie jestem fanką.

Pióro autorki jest lekkie i przyjemne, książka nie jest wymagająca. Idealnie nada się dla osób, które lubią szybkie tempo w romansach. Wydaje mi się, że ta lektura nada się na zbliżające się lato, jako czytadło na plażę. Mimo że na mnie książka nie zrobiła ogromnego wrażenia, jestem pewna, że znajdzie swoich zwolenników.

Byliście kiedyś na zjeździe absolwentów? Moja klasa z liceum miała tylko raz takie spotkanie i przyznam, że miło było zobaczyć dawne koleżanki.
A jak wspomina swoje spotkanie klasowe Wiktoria, bohaterka tej książki? Na pewno było pełne emocji.
Wiktoria to właścicielka kwiaciarni, rozwódka i mama Feli. Jest szczęśliwa, choć w sercu nosi pewne skrywane tajemnice, a dotyczą one jej przyjaciela ze szkolnej ławy.
Oskar był dla niej kimś ważnym, niestety przyjaźń rozmyła się z czasem. Czy spotkanie po latach sprawi, że uczucia powrócą? Czy wyjaśnienie przeszłości pozwoli z wiarą patrzyć w przyszłość? Odpowiedzi tkwią pomiędzy stronami.
Powiem tak...nie do końca Wiktoria i jej poczynania, przypadły mi do gustu. Rozumiem miłość, którą nosiła w sercu, ale...no właśnie...
Czasem tak bardzo mamy czyjś obraz zapisany w sercu, że zaburza nam to obiektywizm. Patrzmy sercem i jesteśmy gotowi wybaczyć przeszłość. Czy to dobrze...nie mnie oceniać, ale nie wiem, czy ja potrafiłabym wybaczyć.
To lekka historia, z gorącymi, namiętnymi scenami. Opowieść, która zapewni Wam rozrywkę, ale czy zostanie z Wami na dłużej...nie wiem...może.
Moją ulubienicą bezsprzecznie została Felcia, mądra dziewuszka o wielkim sercu. Jej relacja z mamą i tatą jest urzekająca. Tak, to moja ulubienica.
Jeśli lubicie książki, w których przeszłość spotyka teraźniejszość, a dawne uczucia rozpalają zmysły, to sięgnijcie po tę historię. Myślę, że będziecie się przy niej dobrze bawić.

"zatańcz ze mną" to książka, która zaangażowała mnie w fabułę tak bardzo, że zapomniałam o otaczającym mnie świecie. oderwała mnie od natrętnych myśli i pozwoliła na to, aby w mojej głowie zakiełkowała nadzieję na to, że będzie lepiej. obudziła we mnie dawno uśpione emocje, które pozwoliły mi spojrzeć na mój związek w inny sposób.

to piękna i wzruszająca historia, która ma w sobie coś wyjątkowego, co przyciąga do niej, a ponad to wpleciono do niej ważne i wartościowe tematy takie jak chociażby strata pierwszej miłości czy pojednanie. zwróciła moją uwagę na to jak ważne jest komunikowanie swoich uczuć i wyjaśnienie pewnych niedomówień na bieżąco, aby nie zabierać ich jako bagażu w przyszłość.

Wiktoria i Oskar stali się dla mnie bliscy. odnalazłam w ich postaciach tak dużo ciepła, a przede wszystkim miłości, która emanowała od nich na każdym kroku. zaimponowali mi sposobem w jaki na siebie patrzyli, ale przede wszystkim zaimponowali mi swoją dojrzałością.

Klaudia Bianek zaserwowała mi historię, która bardzo mnie rozczuliła i porwała w wir emocji, które przyprawiły mnie o szybsze bicie serca.

"zatańcz ze mną" to tytuł, który pozwolił mi na chwilę nostalgii za tym co było kiedyś.. kryje się za nim historia, która zapiera dech w piersi.

historia pierwszej miłości, która nie przyszła w odpowiednim momencie, ale przetrwała próbę czasu i doświadczeń. przepełniona tęsknotą, pożądaniem i uczuciami.

to książka, która rozgościła się na dobre w moim sercu.

to piękna i wzruszająca historia, która...

"Zatańcz ze mną" to powieść, która zaprasza nas do świata Wiktorii – kobiety, która mimo upływu lat, stara się odnaleźć spokój i szczęście w swoim codziennym życiu. Prowadzi własną kwiaciarnię, wychowuje cudowną córkę i utrzymuje dobre relacje z byłym mężem, jednak pewne wspomnienia nie dają jej spokoju.

Wiktoria jest postacią złożoną i autentyczną. Autorka świetnie oddaje jej wewnętrzne rozterki i ewolucję – od samotnej matki skupionej na wychowywaniu córki po kobietę, która na nowo odkrywa swoje marzenia i aspiracje. Oskar, z kolei, jest postacią, która również przeszła znaczną transformację – z nieświadomego uczuć Wiktorii nastolatka, w dojrzałego mężczyznę, który zaczyna rozumieć wartość dawnych przyjaźni.

Autorka pięknie ukazuje, jak jeden wieczór potrafi odmienić całe życie, przypominając nam, że czasem jeden taniec mówi więcej niż tysiąc słów. Jest opowieścią o nadziei, przebaczeniu i drugich szansach, w której każda strona jest lekkośćią i przyjemnością.

Mimo że historia porusza ważne i czasem trudne tematy, jak strata, miłość i pojednanie, czyta się ją niezwykle płynnie.

Jest to powieść, która zostaje w sercu czytelnika na długo po zakończeniu lektury. Polecam ją każdemu, kto szuka historii pełnej emocji, z odrobiną nostalgi i romansu. To opowieść, która pokazuje, jak ważne jest, aby nie zostawiać niewypowiedzianych słów i emocji, bo nigdy nie wiadomo, kiedy możemy dostać drugą szansę na szczęście 🧡

Wiktoria jest postacią złożoną i autentyczną. Autorka świetnie oddaje...

Zatańcz ze mną od pierwszych stron pochłonęła mnie bez reszty. Z przyjemnością wraz z bohaterami wróciłam do czasów licealnych.

I przez pierwszą połowę ta historia miała naprawdę duży potencjał. Bardzo mocno kibicowałam Wiktorii i z zapartym tchem śledziłam jej losy. Szczególnie moment wyjazdu na Bal Absolwentów

Od połowy, to jakaś jedna wielka chodząca drama, wywlekanie problemów z czasów szkolnych, niezagojone rany. Jak na ludzi dorosłych, to powiem wam, że jestem mocno szokowana takim zachowaniem.

Autorka stworzyła ciekawy, acz skomplikowany świat, bo motyw powrotu do liceum i ogólnie Bal absolwentów to naprawdę ciekawe fragmenty. Jednak ta cała dramatyczna otoczka mocno wszystko zepsuła.

Myślę, że mimo wszystko wielu osobą przypadnie do gustu, ze względu na lekkie pióro autorki, obyczajowy klimat i pikantne sceny. Niestety do mnie nie trafiła.

Od połowy, to jakaś jedna wielka chodząca drama, wywlekanie...

🥀🥀RECENZJA 🥀🥀
@klaudia.bianek
@czwartastrona

Witajcie kochani,przychodzę dzisiaj ze swoją opinią na temat tej pięknie wyglądającej okładki, która skradła moje serce nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale tym co zastałam w środku.
Nasza bohaterka Wiktoria to kobieta ,która na pozór ma wszystko ,idealnego byłego męża, który mimonrozwofu ją wspiera ,cudowną córeczkę Felicję, własną kwiaciarnię, z której jest mega dumna oraz wsparcie cudownej siostry i matki ,czegóż chcieć więcej????

Kiedy pewnego dnia Wiktoria zostaje zaproszona na bal absolwentów ze swojej szkoły wracają do niej wspomnienia.Chłopaka, którego kochała, Chłopaka, z którym ją łączyła idealna przyjaźń, paczkę przyjaciół, z którymi miała fajny kontakt.Czy jest sens wracać do tego wszystkiego skoro o tym zapomniała i wszystko zostawiła za sobą???Kobieta po namowach bliskich osób jak i naciskom dawnych koleżanek ulega i w obłędnej czerwonej sukni idzie na bal...Jak zareaguje kiedy odkryje ,że On jednak się pojawił, czy uczucie które wygasło, a raczej tak myśleli ma szansę powrócić??

Czy pierwsza miłość ma szansę się odrodzić po latach???Czy wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki???Czy plotka może skrzywdzić drugiego człowieka i jaki wpływ mają młodzieńcze wybryki na dorosłość????
Tego wszystkiego I o wiele, wiele więcej Dowiecie się z tej cudownej historii.
Autorka zaprasza nas na cudowny bal,gdzie nie wszystko jest takie kolorowe jakby się mogło wydawać.....pamiętajmy, że w młodzieńczych latach też popełniało się błędy i brało udział w "głupich "zabawach....
Kocham tych bohaterów.Wiktoria i Oskar to para idealna ,a malutka Felicja skradła moje serce na całego..
Jak skończyłam czytać tę książkę to uśmiech nie schodził mi z twarzy,ileż ona ma piękna w sobie.Jak cudnie się ją czytało. Na plus dla autorki jest to,iż to nie jest słodki,przesłodzony romans,tylko siła prawdziwego uczucia ,uczucia które napotyka na swojej drodze mnóstwo problemów i niedopowiedzeń.
Tak kochani przepadłam i się zakochałam, to moja bodajże 3 pozycja tej autorki I wpisuje panią Klaudię na listę autorów, których książki będę wyczekiwać.
Polecam🥀

🌸🅡🅔🅒🅔🅝🅩🅙🅐🌸
Współpraca reklamowa z @czwartastrona @bezwstydna

"Zatańcz ze mną" Klaudia Bianek
9/10

Wiktoria i Oskar w liceum byli parą najlepszych przyjaciół, chociaż tlumili w sobie uczucia, z których chyba nie do końca zdawali sobie sprawę, a przynajmniej Oskar nie był ich świadom. Byli klasycznym przykładem pary tkwiącej we friendzonie.
Jedna sytuacja sprawiła, że ich kontakty urwały się na długie 12 lat. Teraz, na balu absolwentów spotykają się ponownie. Czy po latach ciszy będą w stanie odbudować znajomość? Czy dopuszczą do głosu uczucia?

Sięgając po tą książkę totalnie nie spodziewałam się, że aż tak będę nią oczarowana, ale przepadłam.
Przepiękna historia, która moim skromnym zdaniem jest idealnym scenariuszem na film.
Mówię Wam, to jest kawał przedobrej, dojrzałej, napisanej z niezwykłą precyzją powieści.

Czytając historię Wiktorii i Oskara czułam całą sobą te wylewające się z poszczególnych rozdziałów uczuć. Miłość, którą przedstawiła tutaj autorka wręcz wylewa się stąd. Baaa, czuć że ta książka jest dla Klaudii Bianek szczególnie wyjątkową, czuć jej własne uczucia. Mimo iż jest to fikcja, to czuć tu również, że wiele do tej książki autorka dała z siebie. Dlatego ta powieść jest tak naturalna, realna, wyjątkowa i chwyta za serce.

Nawet jeśli łatwo można przewidzieć finał, to absolutnie w żaden sposób nie odbiera to radości ze śledzenia drogi naszych bohaterów, a dzięki wplecionym w nią retrospekcjom z czasów liceum, możemy lepiej zobaczyć jak wyglądała sytuacja między tą dwójką i dowiedzieć się dlaczego właściwie ich kontakt się urwał.
Żałuję tylko, że autorka nie zdecydowała się w większym stopniu oddać głos Oskarowi. Jeden rozdział z jego perspektywy to dla mnie zdecydowanie za mało i pod tym względem czułam lekki niedosyt.
Nic nie poradzę, że uwielbiam męską perspektywe, a świadomość wejścia w myśli Oskara byłaby ekscytująca 🤭

Niemniej jednak po skończonej lekturze i tak przepełnia mnie to pozytywne odczucie.
Lubie ten moment gdy kończę czytać książkę i mogę stwierdzić - *tak, to było bardzo dobre i ta myśl, że napisanie recenzji to będzie czysta przyjemność.

Polecam Wam tą książkę, polecam ją każdej romantycznej osóbce, która w mniejszym lub większym stopniu wierzy w miłość rodem z bajki. Zatraćcie się w niej i dajcie porwać rozgrywającym się tu wydarzeniom.
Ta książka jest przykładem, że taka jedyna, niepowtarzalna miłość istnieje, nawet jeśli wystawiona jest na próbę czasu, to jednak jest obecna.

Polecam 🩷

🌸🅡🅔🅒🅔🅝🅩🅙🅐🌸
Współpraca reklamowa z @czwartastrona @bezwstydna

"Zatańcz ze mną" Klaudia Bianek
9/10

Jedna sytuacja sprawiła, że ich...

Kochani, jaka to była przyjemność! Za oknem pogoda nie rozpieszcza, więc sięgając wczoraj po tą książkę, miałam nadzieję, że ociepli i umili mi niedzielę. Nie spodziewałam się, że z każdym kolejnym rozdziałem będę coraz bardziej traciła kontakt z rzeczywistością, że nie będę mogła oderwać się od tej historii.

Wiktoria ma uporządkowane życie. Osiągnęła zawodowy sukces i jako trzydziestolatka jest właścicielką kwiaciarni. Jest też mamą trzyletniej Felicji i w zgodzie ją wychowuje z byłym mężem. Tak naprawdę tylko w sferze związków nie ułożyło jej się tak jak sobie wymarzyła, małżeństwo z Wojtkiem było oparte na przyjaźni, którą po rozwodzie dalej pielęgnują. Porywy serca musiała zepchnąć w zakamarki świadomości, bo łączą się z tym bolesne wspomnienia. Pewnego dnia Wiktoria dostaje informację o zbliżającym się jubileuszu szkoły średniej i ma poważne obawy, czy chce się tam pojawić. Od matury nie widziała dwójki swoich najbliższych przyjaciół, a ich ostatni kontakt to bolesne doświadczenie. Ostatecznie decyduje się wziąć udział w imprezie modląc się, żeby przyjaciel, do którego potajemnie wzdychała w liceum, nie pojawił się tego wieczoru...

Kochani, autorka stworzyła kolejną bardzo poruszającą, niezwykle wciągającą historię. Jestem totalnie nią zauroczona. Sama mam niebawem taki zlot ze szkoły średniej, ale w moim przypadku nie łączy się to z takimi emocjami. Moje porywy serca licealne mam daleko za sobą i są tylko miłym wspomnieniem, które zatarło się gdzieś w czasie, kiedy poznałam wiele lat po maturze swojego męża. W przypadku Wiktorii jednak sprawa ma się inaczej, chociaż kobieta żyje teraźniejszością jej serce pozostało przy chłopaku z czasów licealnych. Przyznaję, że przeżywałam razem z nią ten wieczór, nie mogłam się doczekać tej imprezy. Potem próbowałam sobie wyobrazić jak czuła się Wiktoria, kiedy po tylu latach zobaczyła mężczyznę, do którego tyle czasu tęskniło jej serce. Autorka wspaniale oddała targające Wiktorią emocje, niepewność, radość. Świetnie poprowadzona fabuła i cudowny klimat książki sprawił, że nie mogłam sie oderwać. Polecam!!

Wiktoria ma uporządkowane życie. Osiągnęła zawodowy sukces i...

Wiktoria prowadzi własną kwiaciarnie, wychowuje córkę i utrzymuje dobre relacje z byłym mężem. Wszystko wydaje się być w najlepszym porządku. Do czasu, kiedy dowiaduje się, że jej była szkoła organizuje bal absolwentów. Choć z początku kobieta upiera się, że nie ma szans, aby poszła na to spotkanie, pojawiają się nowe okoliczności, które decydują o tym, że jednak się wybiera. Wszystkie szkolne wspomnienia powracają, a niezagojone rany się otwierają. Eliza ma niepowtarzalną szansę, aby wyjaśnić sobie nieporozumienia, które rozwaliły jej relację z Oskarem- byłym przyjacielem, w którym się podkochiwała.

Miałam ogromną ochotę na książkę, która mnie zrelaksuje i pozwoli się odprężyć i oto ona. Najnowsza powieść spod pióra Klaudii Bianek, to historia, która wciąga od samego początku, a lekki styl autorki sprawia, że strony uciekają w błyskawicznym tempie. „Zatańcz ze mną” jest książką nieco nostalgiczną, ale nie brakuje w niej pazura, odrobiny humoru, a nawet zwrotów akcji. Cudownie wykreowani bohaterowie, świetnie oddana chemia między dwójką byłych przyjaciół, ciekawe intrygi, które tę przyjaźń rozwaliły. Klaudia Bianek do tego wszystkiego dorzuciła jeszcze kilka piosenek przewodnich, które w mojej ocenie, niesamowicie oddają klimat tej historii. Nie sposób było ich nie nucić gdzieś między stronami. Ogromnie polubiłam Elizę i Oskara, którzy musieli przejść długą, pełną nieporozumień drogę, aby zrozumieć, że najważniejsza jest…miłość. Polecam!

Okładka kusząca i delikatna, co jest bardzo na plus. Jest to lekka i możnaby rzec romantyczna historia na wieczór bądź na zastój czytelniczy jednak nie zostanie ona z czytelnikiem na długo. Przynajmniej ze mną.
Miło spędziłam z nią czas, polubiłam bohaterów i pewne momenty przeżywałam wraz z nimi jednak sama historia była dla mnie lekko naciągana, a w takich sytuacjach już nabieram delikatnego dystansu do całości.
Mimo wszystko jest to pozytywna książka, która wywołała we mnie pewnego rodzaju emocje.

• The Best Of
  • Kolejka
  • I wish it

Dodaj cytat z książki Zatańcz ze mną