Skradziona tożsamość

Okładka książki Skradziona tożsamość Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Skradziona tożsamość
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Pascal Cykl: Spadkobierca (tom 1) Seria: LoveBook literatura obyczajowa, romans
Spadkobierca (tom 1)
LoveBook
Pascal
2024-04-10
2024-04-10
Dark Samotny ojciec Gangster Romans mafijny

🇯🇵🌸 RECENZJA 🌸🇯🇵

Kochani dziś przychodzę do was z fenomenalną książką „Skradziona tożsamość” tom 1.
Muszę przyznać, że takiej książki z motywem mafijnym, która rozgrywa, się w Japonii nie miałam okazji czytać i tym bardziej byłam jej ciekawa.
Pióro Moniki uwielbiam i jej każdą powieść biorę w ciemno. Historia porwała mnie już od pierwszej strony i trzymała mnie w napięciu, aż do samego końca. Jest to zdecydowanie książka dla czytelników 18+ ze względu na pikantne sceny w niej zawarte. 🔥😈
W tej powieści nie zabraknie wielu emocji, pożądania, wątków BDSM, mafijnych porachunków, straty oraz tajemnic.

Holly i Mila to dwie bliźniaczki niemal identyczne, a jednak bardzo różne od siebie. Holly to idealna córeczka rodziców, a Mila jest tą gorszą czarną owcą w rodzinie.
Holly w Japonii ma objąć stanowisko luksusowej guwernantki. Jednak nie będzie jej to dane, ponieważ ginie w tajemniczym wypadku. Mila jest załamana utratą siostry i faktem, że jej relacje z rodzicami nie są, najlepsze jest zmuszona przejąć tożsamość zmarłej siostry oraz jej pracę, aby pomóc finansowo rodzicom.
Szybko okazuje się, że jej praca nie będzie tak wyglądać jak to sobie wyobrażała, a jej idealna siostra skrywała wiele sekretów. Mila nie tylko ma objąć stanowisko opieki nad chłopcem, ale jego ojcem.
Shinjiego Sakai jest cholernie przystojnym i niebezpiecznym przyszłym bossem japońskiej mafii, który nie znosi sprzeciwów, a od Mili oczekuje posłuszeństwa.
Jak na ten fakt zareaguje Mila?
Czy dziewczyna poradzi sobie w nowej roli?
Jakie sekrety tak naprawdę skrywała Holly?
Jak będzie teraz wyglądało życie drugiej z sióstr?
Czy ta historia będzie miła swój happy end?

Nie będę ukrywać, że ta książka była, fantastyczna byłam nią zachwycona od pierwszego momentu. Oczywiście, nie brakuje tu też ciekawych zwrotów akcji, które z każdą stroną nabierają tempa.
Mila i Shin oboje pochodzą z dwóch różnych światów on z tego niebezpiecznego, a ona zwykła dziewczyna ta gorsza z sióstr lekceważona przez własną rodzinę.
A teraz miała zastąpić swoją bliźniaczkę i zostać wynajętą przez agencję guwernantką dla Hirokiego synka swojego nowego szefa.
Czy tylko na pewno dla niego?
Iskrzyło między nimi, choć oboje się przed tym bronili, a zwłaszcza Shin mężczyzna z własnymi zasadami.

Autorka rozpaliła moje zmysły do czerwoności, ale też przeniosła mnie do pięknej i urokliwej Japonii. Nie mogę też nie wspomnieć o małym Hirokim, który w każdym momencie mnie wzruszał i sprawiał, że uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Zakończenie… trochę się tego obawiałam, że będzie właśnie tak, a nie inaczej. 🥹
Droga Moniko ja czuję ogromny niedosyt po przeczytaniu i potrzebuje kolejnej części na już. ❤️

Gorąco polecam, naprawdę warto po nią sięgnąć.
⭐10 /10

Dziękuję za egzemplarz do recenzji

🇯🇵🌸 RECENZJA 🌸🇯🇵

Hej, Mistrzowie Życia!

Czy mieliście sytuacje, gdzie ktoś za Was się podszywał? A może Wy podszywaliście się za kogoś?

Miałam okazję poznać pióro Moniki Magowskiej-Suchar w powieści „Skradziona tożsamość. Spadkobierca”, chociaż wiele dobrego słyszałam o poprzednich powieściach, dopiero ta książka mnie skusiła i wiecie co? Żałuję, że wcześniejszych książek nie poznałam, ale na szczęście nic straconego :).

Pamiętaj, że jest przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.

Książka była intrygująca, że nie dało się jej odłożyć. Już od samego początku akcja nabiera tempa i nie zwalnia z każdą kolejną stroną, a Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę można pochłonąć w jeden wieczór.

Holly i Mila to identyczne bliźniaczki, lecz każda z innym charakterem i podejściem do życia. Pierwsza ułożona i dbająca o bliskich, natomiast druga to rodzinna czarna owca.

Pewnego dnia Holly ginie na pasach. Bezpieczeństwo rodziców zostaje zachwiane, ale Mila postanawia ich uratować, przyjmując życie Holly i wszystkim zadośćuczynić. Okazuje się jednak, że dziewczyna musi wylecieć do Japonii, do pracy z profitami. Szybko odkrywa jednak, że siostra nie była tak święta, za jaką ją uważano.

W co wpakowała się Mila, przyjmując życie Holly? Czy mimo wszystko będzie umiała dochować tajemnicy, o której wie tylko Ona, ratując życie rodziców?

Jeśli masz w planach tę książkę to wiedz, że będzie gorąco.

Fabuła wciągająca i intrygująca, z momentami przewidywalnymi, mimo to nie przeszkadzało w czytaniu. Historia ma w sobie iskrę od samego początku, która nie gaśnie do końca, a wciąga do poznania dalszych losów bohaterów. Ma w sobie wiele namiętności tych znanych i nieznanych. Uczuć skrywanych i jawnych. Podporządkowania i troski o drugiego człowieka. Napisana w delikatny i odważny sposób.
Pojawiające się intrygi i tajemnice napędzają tempa.

Autorka swoim zakończeniem sprawiła, że trup tam w miejscu na kolejną część.
I polecam samemu poznać historię.

Hej, Mistrzowie Życia!

Główną bohaterką książki jest Mila Moore. Dziewczyna której życie w ostatnim czasie jest pasmem nieszczęść i niepowodzeń. A do tego zostaje ona naocznym świadkiem śmierci swojej bliźniaczki Holly.
Ukochanej siostry, która zawsze była dla niej ideałem i dużym wsparciem. I nie tylko dla Mily, ale i rodziców obu kobiet. W przeciwieństwie do bliźniaczki Mila nie ma dobrych relacji z rodzicami. Przekreśliła je dla związku który z czasem okazał się ułudą i kłamstwem.
Pod wpływem emocji wywołanych śmiercią siostry - Mili postanawia przejąć tożsamość Holly. Chce w ten sposób zapewnić sobie i rodzicom bezpieczną przyszłość. Wyjeżdżając do Japoni by wywiązać się z zobowiązań zawodowych jakich podjeła się jej siostra nie spodziewa się, że jej życie diametralnie się zmieni. Do tego co rusz na jaw zaczną wychodzić skrywane przez Holly tajemnice. Natomiat praca guwernantki to tylko część zobowiązań jakie przyjdzie jej wykonywać w domu japońskiego mafijnego bossa - Shina Sakai.
Czy Mila podoła powierzonym jej zadaniom? Czy uda jej się wywiązywać ze wszystkich obowiązków? Zdoła ukrywać prawdę o swojej tożsamości przed przenikliwym i nie zniszącym kłamstwa i nieposłuszeństwa szefem. Kim tak naprawdę okaże się dla niej nowy pracodawca?
Kto tak naprawdę stoi za śmiercią jej siostry? Czy Mila jest bezpieczna? A może ktoś czyha rownież na jej życie? Jak wiele sekretów z życia jej siostry wyjdzie jeszcze na światło dzienne i jak bardzo wpłyną na życie dziewczyny?

Kolejne pytania pojawiały się w mojej głowie podczas lektury, a ja przerzucałam niecierpliwie strony by poznać wszystkie odpowiedzi. Czy mi się udało? Być może, ale o tym przekonacie się sami sięgając po książkę do czego gorąco was zachecam.

Historia Mili i Shina według to mnie jest rewelacyjna historia. Ta książka to eksplozja doznań i całej masy skrajnych emocji. Jedna z tych, które pobudzają zmysły, rozgrzewają do czerwoności, przyprawią o wypieki na twarzy i szybsze bicie serca. A przy tym niejednokrotnie szokująca, intrygująca, przepełniona tajemnicami, zaskakującymi zwrotami akcji, mocno erotyczna i pikantna.
To pozycja, której lektura sprawia, że czuje się intensywniej, mocnej, bardziej a wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.
Mną osobiście ta historia zawładneła. Sprawiała, że z każdą kolejną przeczytaną stroną zatapiałam się w niej coraz bardziej. Chłonełam jak gąbka wodę każdą emocję jaką dane mi było odczuć i niecierpliwie przerzucałam kolejne kartki odkrywając kolejne zaskakujące wydarzenia w życiu bohaterów😍 Jednocześnie bardzo się bałam tego co mnie czeka na końcu. Słusznie bo aktorka zostawiła mnie z kolejnymi pytaniami i myślą: jak chce drugi tom i to na już😍😂
Mam nadzieję, że nie będę musiała na niego dlugo, bo już tęsknie za bohaterami i emocjami jakich mi dostarczyli.

@book.moodpl

„Skradziona tożsamość” autorska Moniki Magoskiej - Suchar, co to była za książka ?! Wow ! Rewelacja. Sięgająca po tę historię w ogóle nie spodziewałam się, że tak bardzo spodoba mi się romans mafijny z yakuzą, gdzie nie zabraknie elementów pikanterii. Ale jak dla mnie w stopniu umiarkowanym. Była też genialna fabuła, intryga i tajemnice. Ale też strata kogoś bliskiego oraz perypetie rodzinne. Ogromnie podobali mi się główni bohaterowie, ich kreacja, cechy oraz to w jakiej roli obsadziła ich autorka. Nie jestem w stanie wyrazić słowami, jak bardzo ta książka mnie wciągnęła oraz z jakim zaangażowaniem ją czytałam.
Głównymi bohaterami w książce są Mila i Shin. Ona jest guwernantka jego syna i nie tylko, a ona należy do Yakuzy - nie tylko. Więcej nie zdradzę Wam, jeżeli chodzi o głównych bohaterów. Na pewno książka gwarantuje mnóstwo emocji. Gdy już chcemy na chwilę zrobić sobie przerwę, coś takiego wydarza się, że musimy czytać dalej. Świetny klimat Japonii oraz kultura i pewne zasady jakie należy przestrzegać. Do tego dodamy tylko, że autorka posiada wspaniały styl pisania, przez książkę wręcz się płynie. „Skradziona tożsamość” to pierwszy tom serii „Spadkobierca”. Już dziś nie mogę doczekać się kolejnej części.

@book.moodpl

Chcielibyście kiedyś przejąć kogoś tożsamość?
Właśnie taką możliwość wykorzystała Mila, gdy jej siostra bliźniaczka zginęła na jej oczach. Jako Holly wyjeżdża do Japonii, aby zająć się opieką i nauka synka bardzo wpływowego człowieka. Gdy dociera na miejsce okazuje się, że nie tylko jego synkiem ma się zająć. Co się tam działo i jakie sekrety skrywała jej siostra. O tym przekonacie się sami, czytając tą historię 😉
Książki Moniki biorę w ciemno i nigdy mnie ona nie zawodzi(😈)
Kolejna z jej pozycji, która rozpala do czerwoności swoim wnętrzem. Mamy tu niebezpieczeństwo, tajemnice, pożądanie, namiętność.
Zostajemy porwani do świata, w którym nie brak zwrotów akcji i pełnych napięcia scen. Historia, która kusi i nie pozwala od niej odejść. Historia, która wciąga już od pierwszych stron a zakończenie szokuje nie tylko akcja a także tym, że tak szybko następuje.
Bohaterowie, którzy są całkowicie od siebie różnią a jednak tak do siebie pasują.
Cudna historia zakończona w takim miejscu, że potrzebuje dalszej części na już!
Polecam każdemu z Was tą historię. Nie pożałujecie, że poświęciliście tej historii swój czas 😉

Chcielibyście kiedyś przejąć kogoś tożsamość?

🇯🇵Ależ to była wciągająca i pełna emocji historii!Jestem pod ogromnym wrażeniem i muszę przyznać,że zdecydowanie była dla mnie zbyt krótka.

🇯🇵Otrzymujemy genialną intrygę w podmianę za siostrę bliźniaczkę,która powoduje niezliczoną ilość zdarzeń z życia Mili oraz związanego z tym stresu,niepewności i obawy o swoje życie.To „wejście” do świata Yakuzy będącej bezwzględną japońską mafią z zasadami,protokołami oraz dziedziczeniem-mającym przedłużyć ród.Nikt nie może przeciwstawić się nakazowi,ponieważ czeka go gniew bossa.

🇯🇵W tej historii elementy zaskoczenia są na każdym kroku.To za sprawą poznania życia idealnej-nieidealnej siostry,będące niegrzeczne i pozbawione reguł.Mili poznaje inne życie,które jest przepełnione przyjemnością i doznaniami trudnymi do okiełznania.

🇯🇵Zasady yakuzy,kar i bezwzględnego posłuszeństwa wzbudziło we mnie ogromne emocje.Shinji i jego zachowania nieraz powodowały ciarki na skórze.To mężczyzna nie uznający sprzeciwu i to z jednej strony mi się podobało.Potrafił pokazać to,czego chce i to,na czym mu zależy!

🇯🇵 „Skradziona tożsamość” to nie tylko wyśmienity romans z gorącymi scenami,ale także wybitny romans mafijny z spadkobiercą szukającym prawdziwego uczucia
🇯🇵Musicie to przeczytać.Będziecie zachwyceni!!!

P O L E C A M

Holly i Mila to bliźniaczki i choć są z wyglądu identyczne, to z charakteru całkiem różne. Holly to ta lepsza siostra, zaradna, odpowiedzialna, Mila natomiast to czarna owca w rodzinie. Pewnego razu zamieniają się rolami i wtedy Holly ginie pod kołami auta. Czy to było zaplanowane? Mila ma dylemat czy dalej udawać siostrę czy wyznać prawdę. Kontrakt do pracy w Japonii i chęć zarobienia dużych pieniędzy sprawia, że Mila postanawia spróbować udawać siostrę. Kiedy na miejscu poznaje swojego szefa, szybko sobie zdaje sprawę że wcale nie zna swojej siostry. Shin Sakai wymaga od Mili pewnych rzeczy, nie tylko opieki nad synem. Czy Mila wytrwa u udawniau?

Skrywana Tożsamość to świetnie trzymająca w napięciu historia, pełna emocji. Poznajmy dwie siostry, całkiem od sobie różne. Kiedy Mila postanawia udawać Holly po jej śmierci, na jaw wychodzą sekrety, które sprawiają że Mila jest w szoku. Zastanawia się kim naprawdę jest Holly oraz dlaczego zginęła. Po dotarciu do Japonii i po pierwszym spotkaniu z Shinem Mila jednocześnie jest przerażona, ale też trochę zaintrygowana mężczyzną. Nie wie co ma robić czy brnąć dalej w tą sytuację czy zrezygnować. Autorka przedstawia nam równjeż świat Jakuzy, który jest bardzo ciekawy. Shin Sakai z kolei to bardzo tajemniczy, niebezpieczny człowiek, który zrobi wszystko by chronić najbliższych. On też skrywa pewnie sekret. Mila zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę. Czy wytrwa ten rok u boku przystojnego japończyka?
Monika stworzyła interesująca historię, którą wciąga od pierwszych stron, zaskakuje, bowiem nie zabrakło tu zwrotów akcji, namiętności, scen Bdsm, tajemnic. Po zakończeniu czytelnik zadaje jeszcze więcej pytań, czy dowiemy się kto zabił Holly i jak potoczą się dalsze losy bohaterów, ja czuję wielki niedosyt. Bardzo chciałabym już dostać drugi tom, a wam kochani polecam najnowszą książkę Moniki, bo jest świetna i z pewnością nie będziecie się nudzić.

"Skradziona tożsamość " osacza czytelnika, zaskakuje i przyprawia o szybsze bicie serca. Zostałam wciągnięta w wir wydarzeń, które niejednokrotnie szokowały.

Tajemnica i kłamstwo niejedno mają imię . Często kiedy próbujemy coś ukryć ,zdradza nas mowa ciała , lakoniczne słowa . To obnaża prawdziwe emocje i motywy osoby,która skrywa sekrety .

"Dzisiaj zdecyduje o twoim jutrze. I tak właśnie było .Dzisiejszy dzień zmusił mnie do podjęcia decyzji co do przyszłości ,a najgorsze ,że stała ona w sprzeczności z moimi uczuciami i potrzebami".

Kiedy Holly ginie pod kołami samochodu,to Mila wie ,że to nie przypadek . Postanawia wziąć los siostry i swojej rodziny w swoje ręce . Chce udowodnić sobie i innym,że może coś w życiu osiągnąć . Mila postanawia wyruszyć do Japonii ,aby objąć rolę guwernantki podszywając się pod swoją siostrę Holly . Roczny kontrakt ma dać jej i rodzicom szansę na lepsze życie. Niestety dziewczyna nie wiedziała ,że jej rzekomo poukładana siostra skrywa mroczne tajemnice. Rola guwernantki małego Hirokiego ,to tylko jeden z aspektów jej pracy . Ponieważ ojciec chłopca Shin Sakai,ma wobec niej pewne zamiary. Zemsta i karanie mogą uwolnić mężczyznę z pewnej traumy . Czy prawda o siostrze nie załamie Mili? Co takiego będzie musiała znieść ,aby dostać podpisany kontrakt i cenę za swoje usługi ? Czy prawda wygra z kłamstwem? Czy Mila odkryje swoje drugie "ja" i czy to nie zniszczy jej jeszcze bardziej?

"Tak nie powinno być. Robiło się niebezpiecznie . Tu już nie chodziło o pieniądze ...."

Muszę przyznać, że ta historia skradła moje czytelnicze serce. Znam pióro Autorki,ale nie spodziewałam się takiego "huraganu" emocji i zwrotów akcji . Oczywiście zakończenie powoduje chęć rzucenia książką,bo chce się poznać dalsze losy bohaterów . No nic, z niecierpliwością czekam na kolejną część.

Jeśli lubicie dynamiczne historie i do tego podróże serdecznie zapraszam Was do Japonii wraz z Milą-Holly .

"Dzisiaj zdecyduje o twoim...

Zaczniemy moi drodzy dziś od końca. Okładka tej książki, jest tak fantastyczna, piękna, że nie możecie przejść obok niej obojętnie! A do, tego ta treść! 🔥

Holly i Mila to bliźniaczki, których nie można wręcz rozróżnić. No może poza ubiorem i charakterem, ale gdy jedna wejdzie w rolę drugiej, są nie do podrobienia. Tylko czy to gra warta świeczki?

Ja uwielbiam motyw właśnie wcielania się w kogoś kim się nie jest. Dostarcza to dreszczyku emocji, czy Bohaterce się ucz, czy może zostanie zdemaskowana? A tu dodatkowo na jaw wychodzą tajemnice, intrygi. No dzieje się bardzo dużo! Ale powiem wam, że jak już usiądziecie to nie odłożycie tej książki, ani na chwilę. Tu nie ma nudy. Cały czas akcja pędzi do przodu, porywając nas ze sobą. Ja nawet się nie zorientowałam kiedy przełożyłam ostatnią stronę. Nikt mi nie przeszkadzał i po prostu dałam się porwać.

Cóż z mafią japońską książek nie czytałam i mogę śmiało przyznać, że ta bardzo przypadła mi do gustu. Z początku ciężko było mi wyobrazić sobie japończyka zamiast jakiegoś wiecie włoskiego mafioso, do których przez lata przywykłam, ale ogólny rozrachunku wyszedł na plus. No i mamy tu trochę scen erotycznych, ale Monia pisze je tak, że jest 🔥, a nie zażenowanie.

Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco zachęcić was do sięgnięcia po tę pozycję. Naprawdę warto! ❤️

Pa. Pragnę drugiego tomu na już! ❤️

Ja uwielbiam motyw...

Opis tej książki bardzo mnie zaciekawił. Motyw niani jest dla mnie nieśmiertelny zupełnie jak mafia. Ale ta książka nie jest taka jak wszystkie. Bardzo mnie zaskoczyła. I to pod wieloma względami.

Po pierwsze książka jest zdecydowanie dla osób dorosłych, gdyż wiele jej scen może niektórych czytelników zaskoczyć, wprawić w zażenowanie lub zniesmaczenie. Uważam, że wydawnictwo powinno zamieścić ostrzeżenie, że książka zawiera sceny BDSM, bo nie każdy czytelnik lubi taką tematykę. Ja osobiście byłam zaskoczona, gdy trafiłam na pierwszą mocną scenę. I choć sami bohaterowie jak i ich relacja w czasie trwania książki się zmienia to system kar i nagród wciąż jest obecny jak i wyraźne zaznaczenie pozycji Pana. Osobiście nic nie mam do tak mocnych scen choć nawet w moim odczuciu niektóre były przekroczeniem pewnych granic.

Autorka bardzo dobrze oddała różnicę kulturową jaka dzieli zachód i wschód. Nawiązała do japońskiej tradycji, zastosowała odpowiednie zwroty jak i przedstawiła kulturę i zasady panujące w rodzinie. To bardzo duży plus. Nie przypominam sobie bym kiedyś czytała jakąś książkę o yakuzie. To zupełnie inne oblicze mafii, inny świat.

Pomimo iż wiele scen przyprawiało mnie o zdegustowane to muszę szczerze przyznać, że książka była niesamowicie wciągająca. Z autentyczną ciekawością przewracałam strona po stronie czekając co wydarzy się dalej. Historia trzyma w napięciu, zaskakuje i ma w sobie coś takiego, że nie chce się jej odkładać. Autorka na koniec zaserwowała nam #plottwist i jestem pewna, że kolejny tom dostarczy nam również dużo emocji.

• Cykl: Spadkobierca (p)
  • T spadkobierca