Młody

Okładka książki Młody Magdalena Kozak
Okładka książki Młody
Magdalena Kozak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Wampiry w ABW (tom 4) Seria: Tajne Akta Vespera fantasy, science fiction
Wampiry w ABW (tom 4)
Tajne Akta Vespera
Fabryka Słów
2017-05-24
2017-05-24
wampiry Vesper fantastyka polska
Inne

Okładka książki Wiedźmy (Antologia opowiadań) Mikołaj Bandura, Ewa Chachlica, Eugeniusz Dębski, Jakub Diowksz, Adrianna Filimonowicz, Jan Godwod, Ka Klakla, Irmina Klocek, Magdalena Kozak, Urszula Maciuga, Andrzej Miszczak, Grzegorz Nowakowski, Marcin Podlewski, Arkady Saulski, Patryk Sobala, Dariusz Sprenglewski, Joanna Świba, Wojciech Świdziniewski, Paula Wanarska, Aneta Wyciszkiewicz, Mateusz Wyszyński, Karol Żołnierek
Wiedźmy (Antol... Mikołaj Bandura, Ew...
Okładka książki Gladiatorzy (Antologia opowiadań) Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Janusz Płonka, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Michał Śmielak, Michał Śmietana, Aleksandra Staniewska
Gladiatorzy (A... Krzysztof Abramowsk...

Hm, rozbudowanie uniwersum w ostatnim tomie jest dość nietypowym zabiegiem i aż proszącym się o kontynuację - choć bardziej mi się podobał styl i fabuła z pierwszego tomu, szpiegowsko-thrillerowo-sensacyjno-fantastyczna, niż z następnych już typowo bardziej wampirzych, ale to akurat preferencja czytelnicza.

Muszę powiedzieć że na początku tej przygody byłem przeciwnikiem i czytałem to tylko dlatego żeby udowodnić sobie że to nie może być dobre. A teraz pisze opinie 4 części... wnioski wyciągnijcie sami. Czekam na dalsze przygody Vespera... ale wątpie że się pojawią :(

Ebook

Ebook

Cała seria bardzo dobra. Na pewno z miłą chęcią przeczytam kolejne części, jeśli autorka napiszę. Przywiązałam się do tych bohaterów. Chociaż muszę przyznać, że moja ulubiona część to Renegat.

Dawno dawno temu przeczytałem 3 pierwsze części cyklu Wampiry z ABW, które pomimo że to nie do końca mój kierunek zainteresowań czytelniczych bardzo przypadł mi do gustu.
4 część pod tytułem Młody ukazuje dalsze losy Vespera po tym jak został wampirzym Lordem. Stały wysoki poziom, dobra rozrywka pomimo faktu że miałem dłuuuugą przerwę między częściami 3 i 4 bez problemów przypomniałem sobie "co i jak" bez powrotów do części poprzednich.
Generalnie cała seria ma stały, równy, ciekawy poziom.
Fajnie się czyta :)

Można przeczytać , ale są lepsze pozycje. Uważam , że pierwsza część była najlepsza. Na pewno seria wypełnia lukę w polskiej fantastyce militarnej.

Po tak długiej przerwie pomiędzy napisaniem 3 i 4 części nie do końca wiedziałem czego się spodziewać. Pani Magda na szczęście zaskoczyła pozytywnie, gdybym miał możliwość wystawiłbym 7.5/10.

Historia doprowadzona do bardzo satysfakcjonującego finału (co w dłuższych seriach zdarza się względnie rzadko),dodano kilka postaci, ciekawszych niż wszystkie poprzednie razem wzięte.

Nie wiem czy to celowy zabieg autorki, która zwraca uwagę na krytyczne opinie poprzednich części, czysty przypadek czy rozwinięcie pióra dzięki doświadczeniu, jednakże niezwykle przypadła mi do gustu drobna przemiana głównego bohatera. Przestał on już być tak rozchwianym emocjonalnie dzieckiem, a co ciekawsze, pod koniec słowami innych postaci autorka nawet wyśmiewa otwarcie jego poprzednie zachowania.

Możliwe że znalazłoby się tu jeszcze pole do dalszego rozwinięcia historii, uważam jednak że zostało to zakończone z klasą i nie należy tego sztucznie rozciągać.

Kolejna paczka z 5-cio gwiazdkową k... siążką zaliczona, czekam na kolejną. Pani Magdaleno kiedy będzie kolejny tom?

Jestem fanem całej sagi. Ostatnia część nie rozczarowuje.

Jestem fanem całej sagi. Ostatnia część nie rozczarowuje.

Autorka długo kazała czekać czytelnikom na zwieńczenie serii, ale warto było. Jest to najbardziej dopracowana i przemyślana z części. Wreszcie dostajemy więcej informacji o innych rodach wampirów, a także nowych urzekających bohaterów (Mitta, Ignis). Autorka świetnie przedstawiła, jak Vesper od podstaw radzi sobie w nowej roli, jednak powieść nie straciła na wartkiej akcji. Zagrożenie wciąż jest realne, więc wszystkie rody muszą współpracować (mniej lub bardziej chętnie).
Polecam wszystkim czytelnikom, którym podobały się trzy poprzednie części. Nie zniechęcajcie się tą przerwą pomiędzy wydaniem części trzeciej i czwartej i przeczytajcie koniecznie!