Szamanka od umarlaków

Patronat LC
Martyna Raduchowska Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szamanka od umarlaków (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2017-08-17
2011-06-03
Uroboros
duchy fantastyka fantasy dla młodzieży humor fantasy literatura polska magia medium niebezpieczeństwo
Szamanka od umarlaków (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-08-17

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pecha mieć

13 Link do recenzji

Nad porządnie złymi książkami można się z przyjemnością przejechać, cykl o szamance to takie ot, powieścidełka, jeśli już naprawdę nie macie co robić. Lepsze to od patrzenia w ścianę. Ale jest mnóstwo książek, które lepiej w takiej sytuacji przeczytać. Wydane są ładnie, na półce będą wyglądać estetycznie, chociaż ja, gdybym nie miała autografu autorki, pewnie bym je stamtąd...

To dla mnie zaskoczenie tego roku. Sięgnąłem po tę pozycję przypadkiem, a pani Martyna swoim warsztatem pisarskim oraz świetnie wykreowaną historią sprawiła, że stałem się fanem przygód Idy.

Jestem pod wrażeniem umiejętności pisarskich autorki. Umie ona wykreować intrygujący świat, wciągającą historię oraz nietuzinkowych bohaterów.

Już, już chybcikiem, zabieram się za...

Po książkę sięgnęłam dlatego, że słyszałam o niej dużo pochlebnych opinii plus Martyna Raduchowska wgłębiała się w moje klimaty.
Autorką powieści jest Martyna Raduchowska która jest polską pisarką science fiction oraz fantasy. Ponadto jej wykształceniem jest również kryminologia i psychologia.
Chodź wywodzi się z szanowanego, czarodziejskiego rodu, Ida Brzezińska nie ma...

Bardzo fajna lektura, zaczyna się jak powieść dla młodzieży, trochę w stylu Harry Pottera, ale z każdą stroną jest coraz mroczniej i mroczniej.

Zachęcona interesującym opisem sięgnęłam po "Szamankę od umarlaków" i po zakończeniu lektury stwierdzam, że był to strzał w dziesiątkę!

Opowieść, którą przedstawia autorka, jest bardzo ciekawa. Choć nie wciągnęła mnie od pierwszej strony (pierwszy rozdział wydawał mi się strasznie długi, za to kolejne mijały błyskawicznie), szybko okazało się, że warto dać jej szansę, bo...

W ostatnim czasie, bardzo często sięgam po książki polskich autorów. A jeszcze częściej po książki od @wydawnictwo_uroboros. Mimo swojej początkowej awersji do rodzimych pisarzy, sięgam częściej i z większą przyjemnością po te książki. Przekonuję się, że popełniałam wielki błąd omijając półki z polskimi autorami.

"Raz kozie śmierć, raz duszy niebyt."

Główna bohaterką to...

Szamanka od umarlaków. Nietypowy zawód, nawet jak na magiczne standardy, które Ida Brzezińska zna od dziecka. Czarna owca w magicznej rodzinie, zupełnie niemagiczna, z jednym wyjątkiem. Widzi martwych ludzi. A raczej to co z nich zostało, bo nie zawsze jest to błąkająca się dusza. A jakby tego było mało, potrafi przewidzieć czyjąś śmierć, stając się tym samym odpowiedzialna...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo sprawnie i z humorem napisana powieść fantasy. Momentami zachowanie Idy było troszkę nielogiczne lub zbyt zachowawcze, ale tłumaczyłam sobie je młodym wiekiem bohaterki oraz jej brakiem doświadczenia w pracy medium. Część książki czytałam w ebook'u, a część słuchałam w audiobook'u i muszę przyznać, że głos lektora jest dobrze dobrany.

Bardzo ciekawa historia,ale spokojna jak dla mnie. Akcja działa się przez większość książki i były w fabule bardzo zabawne sytuacje. Przyjemna historia na wieczór przed snem.

Ida Brzezińska, dziedziczka znanego rodu czarodziejów, za nic ma tradycję i zupełnie jej nie w smak kariera wiedźmy. Nie chce i już. Ida chce wieść normalne życie. Chce wyjechać na studia. Niestety, okazuje się, że jej chcenie ma się nijak do tego, co szykuje dla niej los. No może nie tyle los, co pech.

"Szamanka od umarlaków" to opowieść z gatunku fantasy. Coś między...

Dyskusje

2 272