Hel 3

Oficjalne recenzje i

Dziennikarstwo przyszłości

Link do recenzji

841 1 232

Pan Jarek Grzędowicz niczym jakiś tam Midas wszystko, za co się weźmie zamienia w złoto i nieważne, czy tłumaczy Usagiego Yojimbo, czy może pisze.
O, a na pisaniu to Pan Jarek zna się jak mało kto. Tym razem mamy cyberpunka, w którym, jak przystało na pieruńsko dobrego cyberpunka, pełno cyberwszczepów (z takimi łechtającymi ośrodki rozkoszy, którymi sterować można zdalnie...

Powieść z gatunku science fiction. Mamy rok 2058, ludzie przestali spotykać się w tradycyjny sposób, wszystko zastąpiła je technologia. Główny bohater zarabia na życie nagrywając tzw. "iwenty" czyli ciekawe wydarzenia, które odtwarzane w Internecie dadzą mu zarobek. Na początku książki mamy kilka takich historii, w których główny protagonista - Norbert nagrywa właśnie takie...

Niestety rozczarowanie. Po PLO oczekiwałem fajerwerków a dostałem jedynie zimne ognie.

Nie przepadam za literaturą futurystyczną, cyberpunkiem i tego typu klimatami, ale miałam nadzieję, że J. Grzędowicz odczaruje dla mnie tę kategorię literacką. Niestety nie - kredyt zaufania zaciągnięty wspaniałym, genialnym cyklem "Pan lodowego ogrodu" przepadł ostatecznie. Nie odnajduję się zupełnie w tej estetyce, w sposobie prowadzenia narracji, w tych wszystkich...

Odsłuchany audiobook. Polecam. Daje do myślenia. Napisana w 2017 przed epidemią .

Gdyby autor pisał książkę po powstaniu TikTok'a, uznałby wytrzymałość wielookiej bestii nie na 3 minutowe materiały, a 30 sekundowe ;-)

Książkę czytałam dwukrotnie. Pierwszy raz nie porwała mnie aż tak bardzo ale po jakimś czasie zaczęły do mnie docierać różne ciekawe fakty z książki, coraz bardziej aktualne w dzisiejszych czasach covidowych. Nie dawało mi to spokoju, więc kupiłam sobie własny egzemplarz i przeczytałam kolejny raz tym razem zwracając uwagę na niesamowite opisy świata (aż szkoda, że nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nudy niestety. Uwielbiam "Pana Lodowego Ogrodu", a na Helu się zawiodłam. Zbyt rozbudowane opisy. Liczyłam, że książka się rozkręci, ale nie, niestety :/ Sama koncepcja i świat ciekawe, ale da się to opisać w kilku zdaniach ;)

Ta książka to jeden wielki chaos, pomysł był ale wykonanie leży i błaga o dobicie. Wspomniany w opisie kosmos pojawił sie na 2h przed końcem audiobooka (który trwa 14h).

Mi się podobało.... Postacie trochę mało wyraźne ale fabuła bardzo dobrze opowiedziana. Końcówka trochę filmowa i to gdzieś już było ale co tam. Mi się dobrze słuchało.

2 850
    1 308