Młody

Okładka książki Młody Magdalena Kozak
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Młody
Magdalena Kozak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Wampiry w ABW (tom 4) Seria: Tajne Akta Vespera fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiry w ABW (tom 4)
Tajne Akta Vespera
Fabryka Słów
2017-05-24
2017-05-24
fantastyka fantasy literatura polska śmierć tajna misja wampir zagrożenie
Inne

Patronaty LC

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii. Wydanie specjalne „Wokół Jutra”, nr 1/21, jesień 2021 Michał Cetnarowski, Marta Kisiel, Magdalena Kozak, Karolina Lewestam, Justyna Pobiedzińska, Adam Robiński, Karolina Słowik, Filip Springer
Ocena 7,8
Pismo. Magazyn... Michał Cetnarowski,...
Okładka książki Gladiatorzy Krzysztof Abramowski, Bartek Biedrzycki, Eugeniusz Dębski, Michał Gołkowski, Jarosław Grzędowicz, Alicja Janusz, Tomasz Kołodziejczak, Maja Lidia Kossakowska, Wojciech Kowalski, Magdalena Kozak, Wojciech Okrutny, Hubert Olkowski, Andrzej Pilipiuk, Janusz Płonka, Marcin Podlewski, Michał Puchalski, Magdalena Ratajczak, Arkady Saulski, Michał Śmielak, Michał Śmietana, Aleksandra Staniewska
Ocena 7,1
Gladiatorzy Krzysztof Abramowsk...

Mogą Ciebie zainteresować

Dawno dawno temu przeczytałem 3 pierwsze części cyklu Wampiry z ABW, które pomimo że to nie do końca mój kierunek zainteresowań czytelniczych bardzo przypadł mi do gustu.
4 część pod tytułem Młody ukazuje dalsze losy Vespera po tym jak został wampirzym Lordem. Stały wysoki poziom, dobra rozrywka pomimo faktu że miałem dłuuuugą przerwę między częściami 3 i 4 bez problemów przypomniałem sobie "co i jak" bez powrotów do części poprzednich.
Generalnie cała seria ma stały, równy, ciekawy poziom.
Fajnie się czyta :)

Można przeczytać , ale są lepsze pozycje. Uważam , że pierwsza część była najlepsza. Na pewno seria wypełnia lukę w polskiej fantastyce militarnej.

Po tak długiej przerwie pomiędzy napisaniem 3 i 4 części nie do końca wiedziałem czego się spodziewać. Pani Magda na szczęście zaskoczyła pozytywnie, gdybym miał możliwość wystawiłbym 7.5/10.

Historia doprowadzona do bardzo satysfakcjonującego finału (co w dłuższych seriach zdarza się względnie rzadko), dodano kilka postaci, ciekawszych niż wszystkie poprzednie razem wzięte.

Nie wiem czy to celowy zabieg autorki, która zwraca uwagę na krytyczne opinie poprzednich części, czysty przypadek czy rozwinięcie pióra dzięki doświadczeniu, jednakże niezwykle przypadła mi do gustu drobna przemiana głównego bohatera. Przestał on już być tak rozchwianym emocjonalnie dzieckiem, a co ciekawsze, pod koniec słowami innych postaci autorka nawet wyśmiewa otwarcie jego poprzednie zachowania.

Możliwe że znalazłoby się tu jeszcze pole do dalszego rozwinięcia historii, uważam jednak że zostało to zakończone z klasą i nie należy tego sztucznie rozciągać.

Kolejna paczka z 5-cio gwiazdkową k... siążką zaliczona, czekam na kolejną. Pani Magdaleno kiedy będzie kolejny tom?

Jestem fanem całej sagi. Ostatnia część nie rozczarowuje.

Jestem fanem całej sagi. Ostatnia część nie rozczarowuje.

Autorka długo kazała czekać czytelnikom na zwieńczenie serii, ale warto było. Jest to najbardziej dopracowana i przemyślana z części. Wreszcie dostajemy więcej informacji o innych rodach wampirów, a także nowych urzekających bohaterów (Mitta, Ignis). Autorka świetnie przedstawiła, jak Vesper od podstaw radzi sobie w nowej roli, jednak powieść nie straciła na wartkiej akcji. Zagrożenie wciąż jest realne, więc wszystkie rody muszą współpracować (mniej lub bardziej chętnie).
Polecam wszystkim czytelnikom, którym podobały się trzy poprzednie części. Nie zniechęcajcie się tą przerwą pomiędzy wydaniem części trzeciej i czwartej i przeczytajcie koniecznie!

No dobrze, mi sie podobało, wystarczająco zabawne, wystarczająco intrygujące (może nawet w odwrotnej kolejności). Byłam pod wrażeniem kompetencji autora, miałam wrażenie, że ma cos wspólnego z wojskiem, kobieta? I wszystko jasne po posłowie :) to juz koniec serii?

Niezła.

Ciekawy pomysł na przedstawienie wampirów, nastawionych raczej na chronienie niż na napadanie ludzi. Oczywiście jest i druga frakcja, dla której jesteśmy jedynie pożywieniem.

Całkiem zgrabna intryga i rozwiązanie, jak to młody lord znalazł wyjście z sytuacji bez wyjścia i wszystkich wydymał :)

Mnóstwo testosteronu, brutalnych odzywek ale i miękkości po czym znać rękę kobiety.

I duża doza naiwności.

Ale podobało mi się i jak starczy czasu to kiedyś wrócę.

Niezła.

Mnóstwo testosteronu, brutalnych odzywek ale i miękkości po czym znać...

Cały cykl o Vesperze jest napisany baaaardzo przewidywalnie, wręcz schematycznie. Ok, sprawność rzemieślnicza jest, na relaksujące czytadło te książki się nadają, ale nie budzą zachwytu, nie wyrywają z piersi okrzyku WOW ;)

Czyli - przeczytać można dla jeno czystej rozrywki, mało wymagającej, nic więcej.

Po takim sobie trzecim tomie tej serii nie oczekiwałam niczego nadzwyczajnego. Może stwierdzenie, że zostałam mile zaskoczona, byłoby przesadą, ale Młody i tak wydaje się być książką nieco lepszą i trochę mniej przewidywalną niż jej poprzedniczki. Nie żeby była to historia wolna od bardzo tanich chwytów mających spotęgować napięcie, albo patosu tego rodzaju, który tylko mnie bawi zamiast wzruszać, ale czytało mi się ją całkiem dobrze, a to jest przecież najważniejsze.

Więcej tutaj: https://przeczytane2015.blogspot.com/2020/08/172020-mody-magdalena-kozak-wampiry-w.html