Pobór

Okładka książki Pobór
Marko Kloos Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Frontlines (tom 1) Seria: Fabryczna Galaktyka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2013-05-08
Piotr Kucharski
SF Military SF Fabryka Słów Fabryczna Galaktyka

więcej Więcej

Niezła. Bardzo miło spędzone dwa dni 😊 polecam!

Typowe Military fiction, a ja po lekturze tej książki uzmysłowiłem sobie, że to kompletnie nie mój klimat. 4/10.

Dobrze napisane, lekkie, militane SciFi. Taki złoty środek pomiędzy "Wieczną wojną" a "Żołnierzami kosmosu". Świetnie się czyta, na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Polecam

Tego mi było trzeba. Lekkie, przyjemne militarne SF z sympatycznym głównym bohaterem, napisane w pierwszej osobie, tak jak lubię. Autor ma dobry styl, w książce dużo się dzieje, brak długich, nudnych opisów, za to sporo humoru. Tak mi się dobrze czytało, że od razu zamówiłam wszystkie następne pięć tomów. Zwykle tak nie robię, bo obawiam się, że cykl może się skiepścić,...

Dawno nie sięgałem po taką lekturę. I nie jestem rozczarowany

Pobór Marko Kloosa jest sztandarową military SF nowej fali. W książce tej nie ma wielkich kosmicznych bitew, wspaniałych, lśniących statków kosmicznych i kolorowych mundurów z mnóstwem odznaczej.
Są za to żołnierze z krwi i kości, żołnierze dla których służba wojskowa jest sposobem na ucieczkę z życia na zasiłku i głodowych racjach żywności wykonanej z soi. Służba wojskowa...

2056

Na półkach: , , , ,

Krótko: jeśli czytaliście więcej niż pięć książek spod znaku military sci-fi, jeśli nie polubicie głównego bohatera - a zaręczam że nie polubicie, bo to jeden z najbardziej nijakich, jednowymiarowych i bezpłciowych głównych bohaterów nad jakimi zdarzyło mi się ziewać od dawna - jeśli nie lubicie nudnawych opisów broni i napieprzania się czym popadnie no bo czemu nie, jeśli...

Zaczęło się infantylnie. Potem znośnie a chwilami nawet dobrze. Wtedy pojawili się obcy i cieszę się, że nie porzuciłem wtedy lektury. Cykl czyta się bardzo dobrze. Nie jest to literatura z górnej półki, jednak zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

Ta książka to przyjemna, niezbyt wymagająca lektura. Akcja osadzona jest w dystopijnym świecie ze zdecydowanie bardziej rozwiniętą technologią niż znana obecnie. W cieniu światego konfliktu oraz społecznego niezadowolenia, młody Andrew zaciąga się do wojska. Poznajemy jego losy podczas treningu, walki oraz innych trudnych sytuacji.

Pierwsza część serii bardzo dobrze...

• 2018
  • Fantastyka