Pobór

Marko Kloos Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Frontlines (tom 1) Seria: Fabryczna Galaktyka fantastyka, fantasy, science fiction
Terms of Enlistment
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr Kucharski
Fabryczna Galaktyka
SF Military SF Fabryka Słów Fabryczna Galaktyka

Dawno nie sięgałem po taką lekturę. I nie jestem rozczarowany

Pobór Marko Kloosa jest sztandarową military SF nowej fali. W książce tej nie ma wielkich kosmicznych bitew, wspaniałych, lśniących statków kosmicznych i kolorowych mundurów z mnóstwem odznaczej.
Są za to żołnierze z krwi i kości, żołnierze dla których służba wojskowa jest sposobem na ucieczkę z życia na zasiłku i głodowych racjach żywności wykonanej z soi. Służba wojskowa...

Na półkach: , , , ,

Krótko: jeśli czytaliście więcej niż pięć książek spod znaku military sci-fi, jeśli nie polubicie głównego bohatera - a zaręczam że nie polubicie, bo to jeden z najbardziej nijakich, jednowymiarowych i bezpłciowych głównych bohaterów nad jakimi zdarzyło mi się ziewać od dawna - jeśli nie lubicie nudnawych opisów broni i napieprzania się czym popadnie no bo czemu nie, jeśli...

Zaczęło się infantylnie. Potem znośnie a chwilami nawet dobrze. Wtedy pojawili się obcy i cieszę się, że nie porzuciłem wtedy lektury. Cykl czyta się bardzo dobrze. Nie jest to literatura z górnej półki, jednak zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

Ta książka to przyjemna, niezbyt wymagająca lektura. Akcja osadzona jest w dystopijnym świecie ze zdecydowanie bardziej rozwiniętą technologią niż znana obecnie. W cieniu światego konfliktu oraz społecznego niezadowolenia, młody Andrew zaciąga się do wojska. Poznajemy jego losy podczas treningu, walki oraz innych trudnych sytuacji.

Pierwsza część serii bardzo dobrze...

Całkiem ciekawa książka. Opowiada historię chłopaka, który chciałby wyrwać się z biedy wstępując do armii. Historia nieco zatacza koło, gdyż tak jak robiono w przeszłości, tak wg wizji autora młodzież będzie postępować w przyszłości. Całkiem realistycznie opisane warunki służby, sensownie podzielone rodzaje broni. No i chyba to moja pierwsza w literaturze styczność z...

Militarne SF a'la "Żołnierze kosmosu" Idealna książka na odprężenie. O to mi chodziło.

Szukałam fajnego military SF i ta książka okazała się ideałem.

Nie dawno czytałam pierwszy tom "Ziemia Osamotniona" Daniel Arenson ale niestety w Polsce jest na razie tylko pierwszy tom, a bardzo spodobało mi się takie Military SF. Właśnie szukając czegoś podobnego trafiłam na ten cykl i ze zdumieniem odkryłam że jest już wydane kilka tomów.

Książka okazała się nawet...

Ziemia 2108 rok a Wspólnota Północnoameryksńska ledwo zipie. Ogrommna część społeczeństwa przebywa na socjalu i otrzymuje od państwa pakiety żywnościowe pozwalające tylko na przeżycie. Andew ma dwa wyjścia albo liczyć na cud i wygraną w loterii kolonizacyjnej lub wojsko. Postanawia się zaciągnąć. Dostajemy naprawdę niezła military fantasy która pokazuje do czego doprowadzi...

Lekka i przyjemna SF.
Raczej nie jest to pozycja dla zwolenników starć flot, czy podboju nowych światów. Ale jeżeli jesteś ciekaw numeru buta speca od sieci neuronowych, to jest to książka odpowiednia dla Ciebie ;)

• Science Fiction
  • 2018