To nie jest hip-hop. Rozmowy

Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy
Jacek BalińskiBartek Strowski Wydawnictwo: No Dayz Off Cykl: To nie jest hip-hop. Rozmowy (tom 1) muzyka
muzyka
To nie jest hip-hop. Rozmowy (tom 1)
No Dayz Off
2018-06-08
2018-06-08
hip-hop rap wywiady to nie jest hip hop

Patronaty LC

Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy III Jacek Baliński, Bartek Strowski
Ocena 7,7
To nie jest hi... Jacek Baliński, Bar...
Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy II Jacek Baliński, Bartek Strowski
Ocena 7,6
To nie jest hi... Jacek Baliński, Bar...

Mogą Ciebie zainteresować

Okładka książki Rozum i Godność Człowieka Krzysztof Gonciarz, Bartek Przybyszewski
Ocena 6,5
Rozum i Godnoś... Krzysztof Gonciarz,...
Okładka książki Moja spowiedź Piotr Dobrowolski, Dawid Janczyk
Ocena 6,4
Moja spowiedź Piotr Dobrowolski, ...
Okładka książki Egzotyka Kuba Grabowski, Kuba Stemplowski
Ocena 7,5
Egzotyka Kuba Grabowski, Kub...

Dobrze jest poczytać o tym, czego kiedyś się słuchało. Porządne wydawnictwo. Można polecać.

Książka solidna. Godna polecenia.
Lubię zbiory wywiadów. W jednym miejscu mogę przeczytać wiele ciekawych historii oraz anegdot. Rozszerzyć wiedzę poprzez punkt widzenia osoby z którą wywiad jest przeprowadzany.

Niemniej jednak podchodzę nieco inaczej do tego gatunku literackiego. Pozwalam sobie na czytanie "wybiórcze". Pomijam pewne aspekty, które nie mają istotnego związku z myślą przewodnią wywiadu. Pomijam również pytania służące tylko i wyłącznie dla podtrzymania rozmowy.

Książka solidna. Godna polecenia.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą wejść głębiej w kulturę hip-hopową w Polsce. Ogromny szacunek i podziw dla autorów za przygotowanie i poprowadzenie każdego z wywiadów (wywiad z Łoną majstersztyk!). Dobór rozmówców w tej części Rozmów skupia się na początkach hip-hopu w Polsce i co ważne, oprócz raperów w książce obecni się też producenci muzyczni oraz wydawcy. Umożliwia to spojrzenie na wiele spraw z różnych perspektyw oraz pełniejszy obraz środowiska. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części!

Bardzo dobre wywiady. Nieszablonowe, skonkretyzowane i spersonalizowane. Autorzy skupili się na tym, by każdego bohatera przedstawić z tej strony, z jakiej większość słuchaczy nie zna. Środowisko hip-hopowe często oceniane pochopnie kryje nierzadko oczytane, charakterne osoby z wielkim sercem. Wywiad z Kastą to złoto.

I mamy bardzo, bardzo dobrą pozycję o historii polskiego hop-hopu. W dodatku żywą, bo płynącą w słowach z rozmów przeprowadzonych z legendami tegoż nurtu.

Pytania do poszczególnych gości się nie powtarzają, a z kolejnych zdań wyłaniają się coraz to nowsze i bardziej zakulisowe fakty o powstawaniu wielu sztandarowych kolaboracji, które odbiły się w polskim rapie szerokim echem. Nic dziwnego - w końcu same ten gatunek spopularyzowały. Wyjątkowej jakości dobór gości sprawia, że pozycję czyta się z zafascynowaniem, ciekawością i ciągłym głodem kolejnych stron. A na nich z dobrze dopasowanych zdjęć niejednokrotnie zerkają prawdziwe legendy polskiego hip-hopu. I choć są rozmowy, w których umizgi w stronę gościa zaczynają się już wylewać, a w innych rozmowa przypomina listę z odhaczaniem poszczególnych punktów i jazdę do przodu, to jest to naprawdę dobra książka. Niektórzy z raperów dumnie stoją za swoją profesją, drudzy - po latach nie widzą w tym już nic atrakcyjnego.

Ciekawy zbiór inspirujących rozmów, z mozaiki których powstaje piękna historia jednego z najpopularniejszych gatunków muzycznych w Polsce.

Bardzo dobre źródło wiedzy dla wszystkich fanów polskiego hip-hopu. Część rozmówców możnaby pominąć, no ale co kto lubi.

Świetny zbiór rozmów - przyjemna lektura, wartościowe źródło wiedzy (też o historii HH w Polsce), brakujące wydawnictwo wśród (nielicznych) już wydanych książek o tym nurcie muzycznym. Słucham, czytam, śledzę - a ta publikacja zdecydowanie mnie nie zawiodła. Dużo nowych rzeczy, autentyczne głosy. Super!

Nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po książce z wywiadami, oprócz pytań i odpowiedzi (wiadomo) ale to, jak te rozmowy przebiegały, jakie zostały zadane pytania i jakich odpowiedzi udzielili rozmówcy, przebiło moje oczekiwania. Takich wywiadów się nigdzie nie znajdzie z tymi osobami, poza tą książką. Pokazuje jak bardzo są ważni ludzie w branży muzycznej, których nie widać na pierwszym planie. Ciekawe jest to, jakie zróżnicowane mają poglądy i zajęcia poza tymi głównymi w swoim życiu. Nie myślałem, że tak bardzo ta książka mnie zmotywuje. Czytałem ją nocami i przykładowo o drugiej w nocy, chciałem wstać i zacząć coś robić pożytecznego, przysięgam.
Zachęcam do czytania i zakupu. Książka wizualnie to majstersztyk, aż chce się ją trzymać w dłoni i czytać. Spodoba się nie tylko osobom, które interesują się kulturą Hip-Hop. Jest po prostu dla wszystkich.

Fenomenalna!

Fenomenalna!