To nie jest hip-hop. Rozmowy

Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy Jacek Baliński, Bartek Strowski
Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy
Jacek BalińskiBartek Strowski Wydawnictwo: No Dayz Off Cykl: To nie jest hip-hop. Rozmowy (tom 1) muzyka
muzyka
To nie jest hip-hop. Rozmowy (tom 1)
No Dayz Off
2018-06-08
2018-06-08
hip-hop rap wywiady to nie jest hip hop

Dzięki uprzejmości koleżanki z pracy w końcu mogę nadrobić całą serię wywiadów z polskimi raperami. Uważam po przeczytaniu 1 tomu, że pomysł książki i rozmów z różnymi osobami ze środowiska polskiego hip-hopu okazał się trafiony. Rozmówcy byli bardziej i mniej ciekawi, ale każdy wywiad był dobrze poprowadzony, pozwalający się często otworzyć rozmówcom jak nigdzie indziej. Wypowiadali się nie tylko tacy raperzy jak Włodi, Pezet, Dizkret czy Kosi, ale też producenci jak Ajron,Noon i Steez83, prowadzący firmy odzieżową Wini, mający swoje wytwórnie Groh i Tytus, a od strony DJskiej był tu Eprom. Rozbawił mnie do łez Stasiak jak opowiadał o sprzedaży mokasynów, to był dla mnie zdecydowanie najśmieszniejszy moment w całej książce. Wkrótce przeczytam pozoostałe części.

Jako oddany słuchacz hip hopu mogę tą książkę śmiało polecić. Interesuje się tą kulturą od wielu wielu lat, i dowiedziałem się o niej, artystach wielu nowych faktów. Ponadto w książce występują nie tylko artyści ale również ludzie pośrednio związani z hip hopem. Polecam

Rozległa, eklektyczna i... inspirująca. To w sumie zbiór rozmów osób, którzy byli lub są związani z kulturą hip-hop. Część z nich została w niej na stałe, a część musiała przystosować się do zupełnie innej branży, w której jednak doświadczenia z przeszłości z pewnością pomagały. Generalnie rzecz ujmując, choć każdy z 20 rozmówców jest oryginalny, wyciągnąłem jedno główne przesłanie - w życiu trzeba robić to, co się lubi, stawać się w tym coraz lepszym, a wówczas nawet konieczność odwrócenia swojego życia o 180 stopni nie stanie się niemożliwa.

Świetna sprawa i wielki szacunek dla autorów za stworzenie tej serii. Ciekawe rozmowy nie tylko z raperami czy producentami, których wszyscy znają, ale również z osobami z cienia. Warto!

Dobrze jest poczytać o tym, czego kiedyś się słuchało. Porządne wydawnictwo. Można polecać.

Książka solidna. Godna polecenia.
Lubię zbiory wywiadów. W jednym miejscu mogę przeczytać wiele ciekawych historii oraz anegdot. Rozszerzyć wiedzę poprzez punkt widzenia osoby z którą wywiad jest przeprowadzany.

Niemniej jednak podchodzę nieco inaczej do tego gatunku literackiego. Pozwalam sobie na czytanie "wybiórcze". Pomijam pewne aspekty, które nie mają istotnego związku z myślą przewodnią wywiadu. Pomijam również pytania służące tylko i wyłącznie dla podtrzymania rozmowy.

Książka solidna. Godna polecenia.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą wejść głębiej w kulturę hip-hopową w Polsce. Ogromny szacunek i podziw dla autorów za przygotowanie i poprowadzenie każdego z wywiadów (wywiad z Łoną majstersztyk!). Dobór rozmówców w tej części Rozmów skupia się na początkach hip-hopu w Polsce i co ważne, oprócz raperów w książce obecni się też producenci muzyczni oraz wydawcy. Umożliwia to spojrzenie na wiele spraw z różnych perspektyw oraz pełniejszy obraz środowiska. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części!

Fenomenalna!

Fenomenalna!

Bardzo dobre wywiady. Nieszablonowe, skonkretyzowane i spersonalizowane. Autorzy skupili się na tym, by każdego bohatera przedstawić z tej strony, z jakiej większość słuchaczy nie zna. Środowisko hip-hopowe często oceniane pochopnie kryje nierzadko oczytane, charakterne osoby z wielkim sercem. Wywiad z Kastą to złoto.

• Muzyka

Dodaj cytat z książki To nie jest hip-hop. Rozmowy