To nie jest hip-hop. Rozmowy III

Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy III
Jacek BalińskiBartek Strowski Wydawnictwo: No Dayz Off Cykl: To nie jest hip-hop. Rozmowy (tom 3) muzyka
muzyka
To nie jest hip-hop. Rozmowy (tom 3)
No Dayz Off
2020-12-04
2020-12-04
hip-hop

Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy II Jacek Baliński, Bartek Strowski
Ocena 7,6
To nie jest hi... Jacek Baliński, Bar...
Okładka książki To nie jest hip-hop. Rozmowy Jacek Baliński, Bartek Strowski
Ocena 7,6
To nie jest hi... Jacek Baliński, Bar...

Trzeci tom równie znakomity, jak dwa poprzednie. Z niecierpliwością czekam na czwarty!

Na prawdę świetne wywiady. Z części na część coraz wyższy level.

Na prawdę świetne wywiady. Z części na część coraz wyższy level.

Cała ta seria moim skromnym zdaniem mogłaby trwać i trwać - ja na pewno bym nie protestował. Czytając mam w pobliżu telefon i przypominam sobie, lub odkrywam to co pojawia się w rozmowach. Czekam na czwartą część która patrząc na konsekwencję autorów wyjdzie w tym roku.

Trzecia część książki, która przez jednego z autorów bez ogródek została nazwana najważniejszą w historii rodzimego hip-hopu. Fizycznie – najcieńsza z dotychczasowych publikacji (piętnaście zamiast dwudziestu wywiadów). Nie licząc koloru okładki i umieszczenia zdjęć rozmówców z okresu dzieciństwa oraz prezentujących aktualny wygląd, to jedyna zmiana, jaka zaszła w stosunku do wcześniejszych tomów. Same rozmowy, myślę, podobnie jak miało to miejsce w przypadku części pierwszej i drugiej, są na tyle ciekawe i profesjonalnie przeprowadzone, że powinny zaspokoić każdego czytelnika. Oczywiście należy brać pod uwagę, że osoba z większą wiedzą na temat rodzimego rynku muzycznego – ze szczególnym uwzględnieniem sceny rapowej – może znać część z prezentowanych faktów, jednak mimo wszystko nawet dla niej lektura nie powinna być nudna. Spotkałem się kiedyś z opinią, że autorzy mogą kontynuować swoją serię w zasadzie jeszcze przez długie lata. Uważam, że tak się nie da. Prędzej czy później skończy się lista osób, z którymi nie tyle warto, co można przeprowadzić dobry wywiad. Nie jest bowiem tajemnicą, że w polskim rapie „siedzi” sporo ludzi, ale czy z każdym można porozmawiać na poziomie? Dlatego niezwykle ważne jest to, aby do kolejnych tomów dobierać osoby mające naprawdę coś do powiedzenia. Na ten moment Baliński i Strowski z zadania selekcjonowania trzykrotnie wywiązali się wzorowo. Czy przyszłość będzie równie obiecująca?

Więcej na moim blogu: https://axunarts.pl/2020/12/09/krotka-pilka-498-to-nie-jest-hip-hop-rozmowy-iii-powrot-z-bambuko-dwa-psy-przezyly/

Jacek Baliński To nie jest hip-hop. Rozmowy III Zobacz więcej
Jacek Baliński To nie jest hip-hop. Rozmowy III Zobacz więcej