Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry

Jason Schreier literatura faktu 336 str.
Blood, Sweat, and Pixels: The Triumphant, Turbulent Stories Behind How Video Games Are Made
Data 1. wydania:

literatura faktu
gry komputerowe historia gier tworzenie gier

Kup książkę

+ Fajna dla graczy
+ przystępnie napisana, nie trzeba znać wszystkich tytułów

- większość historii jest opisana na tym samym schemacie praca->kryzys-> wydanie gry

Dzięki tej książce dowiedziałem się jak niewdzięcznym zadaniem logistycznym jest wyprodukowanie gry. Polecam każdemu, nie tylko fanom gier komputerowych ale i tym, którzy myślą że mają ciężko w pracy ;)

Zasugerowałam się poprzednią książką wydawnictwa o podobnej tematyce, jednak zawiodłam się. Może dla znawców tematu pozycja będzie bardziej interesująca, jednak dla mnie pojawiło się tu zbyt wiele szczegółów, danych niezrekompensowanych dobrą fabułą (sugerowaną w opisie książki).

Świetny reportaż o powstawaniu gier. Kawał ciekawej dziennikarskiej roboty. Książka warta przeczytania, a przede wszystkim dla miłośników cyfrowej rozrywki!

Kilka mrożących krew w żyłach historii, po przeczytaniu których odechce Wam się robić gry :)

Krew pot i piksele to bardzo fajna książka opisująca dokładnie proces tworzenia gier. Całość została podzielona na kilkanaście dość krótkich rozdziałów. Każdy z nich skupia się na innej grze i problemach na jakie natrafili jej twórcy. Dzięki temu czytelnik ma wgląd w powstawanie gier AAA jak Wiedźmin 3 i Uncharted 4, ale również i tytułów indie jak Showel Knight lub Stardew...

Ta recenzja powinna się pojawić już dawno temu, jednakże przez różne sprawy prywatne nie miałam, kiedy jej skończyć. Na szczęście udało mi się już ją napisać, więc zapraszam do czytania.

Nie wiem, czy wiecie, ale lubię w coś pograć. „The Sims”, „Wiedźmin”, „Mass Effect”, „Dragon Age “czy „Bastion” to nieliczne gry komputerowe w które miałam okazję zagrać. Właśnie dlatego...

Temat ciekawszy od książki. Napisana schematycznie i zachowawczo. Albo zabrakło wystarczająco dobrego materiału albo jaj autorowi, żeby nie obrazić nikogo w branży.
Najnudniejsza jest chyba historia powstania "Wiedźmina 3", którą można streścić następująco: Chcieliśmy zrobić wielką grę. Więc wydaliśmy mnóstwo pieniędzy. Zatrudniliśmy wielu ludzi. Pracowaliśmy długo i...

Kilka różnych historii, jedne dobre a inne nie. Dla zainteresowanych rynkiem gier.

Książka w miarę ciekawa, przybliża realia powstawania gier w różnych studiach, w różnych czasach i z różnymi efektami. Wydźwięk opowieści jest taki, że nie da się odpowiednio zaplanować dzieła artystycznego, które nigdy nie jest do końca gotowe.

Oprócz opowieści o powstawaniu poszczególnych gier, przed każdym rozdziałem przydałoby się nakreślenie (być może na linii czasu)...

Dyskusje

• 2018