Świąteczna kafejka

Wydawnictwo Kobiece
The Christmas Cafe
literatura piękna
Anna Sauvignon

Nie powiem - wciągnęła mnie. Przyjemna i nawet momentami wzruszająca. O różnych odcieniach miłości, o tym, że nie zawsze rodzice wiedzą co dla ich dzieci jest najlepsze, a chronienie dziecka przed jego historią może spowodować problemy z odnalezieniem siebie i swojej tożsamości, ale też książka o tym, że nigdy na nic nie jest za późno.
Może trochę cukierkowa, ale dlaczego...

Książka przeciętna. Historia mało prawdopodobna, opowiedziana jakimś sztucznym stylem. Być może to wina tłumaczenia ale bohaterowie i ich przygody są mało wiarygodne. Oczywiście da się przeczytać ale za chwilę się o niej zapomni.

Książka pięknie naiwna, uroczo słodka, momentami aż mdła (zakończenie już w ogóle przesłodzi każdego). Dobra, by się zrelaksować, odpocząć od myślenia. Bohaterów da się polubić, choć nie są to jakieś zabójczo twórcze kreacje.

Ciekawa historia, dobrze się zapowiadała. Rozochociłam się, bo fajnie jest przeczytać zimową książkę przy blasku świec i kieliszku dobrego wina. Niestety, z całej sytuacji najlepsze okazało się wino :-) Książka nie dla mnie.

Historia zakończona po latach happy endem. Jak przystało na powieść z Bożym Narodzeniem w tle, mamy tu pierwiastek dramatyczny i ckliwe, romantyczne zakończenie, w myśl zasady "w święta zdarzają się cuda".
Jednak w moim osobistym odczuciu wstęp powieści jest bardzo rozbudowany: poznajemy w nim główną bohaterkę w momencie śmierci męża, prowadzoną przez nią restaurację, jej...

Bea ma 53 lata, jest właścicielką kafejki w Sydney. Po śmierci męża boi się pierwszych nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych bez niego.Tym bardziej,
że z jedynym synem i jego żoną jakoś się nierozumieją.Za to bardzo kocha wnuczkę Florę. Gdy nadchodzi niespodziewany list ze Szkocji od nieznanej osoby, powracają wspomnienia z młodości. Syn Bei ma problemy z córką i...

Mnie zauroczyła, super do czytania przy kominku, ciekawy temat, natomiast kilka niewyjaśnionych wątków i zbyt nagłe, szybkie wyjaśnienie głównego wątku, tak jak by zostało komuś za mało czasu do dokończenia powieści. Mimo tego uważam, że warto, lekka książka i bardzo przyjemna do czytania

W tej prostej opowieści kryją się równie proste prawdy – o miłości, odpowiedzialności, więzach rodzinnych, konsekwencjach podejmowanych wyborów, potrzebie bliskości i zatrzymania się czasem w tym ciągłym biegu. Jeżeli szukacie prostej, niewymagającej, ale ciepłej historii to „Świąteczna kafejka” się sprawdzi. Mogłoby być oczywiście mniej ckliwie, ale nie zmienia to faktu,...

Bardzo sympatyczna , ciepła i wruszająca opowieść o miłości, rozterkach rodzinnych i sile przebaczenia . Przenosi czytelnika w świat słonecznej Australii i zaśnieżonego Edynburga , gdzie pomimo trudów życia , bohaterowie nie poddają się bo w końcu trzeba być odważnym ii łapać byka za rogi. " Świąteczna Kafejka" to dobra pozycja na święta, ponieważ to odpowiedni okres na...

Powieść dobra na zimowe wieczory – o młodzieńczej miłości i jej konsekwencjach, o życiu po pięćdziesiątce, które potrafi zaskoczyć, i o świątecznym czasie w dwóch odsłonach – w ciepłej, słonecznej Australii i mroźnej, białej Szkocji.

Dyskusje

• Świąteczne