Od jutra dieta

Okładka książki Od jutra dieta Małgorzata Mroczkowska
Okładka książki Od jutra dieta
Małgorzata Mroczkowska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2017-03-02
2017-03-02
literatura polska

Fajna. Humorystyczna. Chociaż niekoniecznie podobało mi się, jak z wielu rzeczy, które pomagają w odchudzaniu, tutaj się śmiano, to optymizm bijący z każdej strony oraz krótkie dowcipy na koniec każdego rozdziału skutecznie to wynagradzało.

149/2021

149/2021

"Pamiętaj wszystko zależy od pozytywnego nastawienia. Biegnij za marzeniami ! Nawet jeśli ich nie złapiesz, to przynajmniej schudniesz !"
Baśka ma 39 lat i tak naprawdę ma wszytsko co jest potrzebne do szczęścia kobiecie w jej wieku. Ma kochającego męża i dwójkę kochanych urwisów. No i ma też nadwagę a z tego do szczęścia nie potrzebuje. Stosowała miliony różnych diet w ciągu ostatnich lat. I nic ! To właśnie te diety pochłaniają tyle energii z jej życia. Kiedy koleżanka z pracy mówi, że znalazła genialną dietę Baśka odrazu ją wypróbowuje. Niestety bez efektów. Kiedy wydaje jej się, że wypróbowała już każdą dietę świata na jej drodze staje przyjaciółka z czasów szkolnych. Może akurat ona coś naszej Basi doradzi.
Podobała mi się książka z humorem.

Od jutra dieta - znane hasło? Wiele z nas tak właśnie myśli zacząć walkę z nadmiernymi kilogramami.
Nasza bohaterka Baśka też tak ma. Po ciążach został jej zbędny bagaż i już nie raz podejmowała walkę z kilogramami. Założę, się, że u Was tak jak i u mnie też i u naszej Basi wyglądało to podobnie, czyli mocne postanowienie poprawy, głodówka a potem co? No właśnie, nie jest łatwo.
Wszyscy znający Baśkę, wiedzą, że jest na nieustannej diecie, tylko jakoś tych efektów nie widać i jak tu się wytłumaczyć, nie tyle przed znajomymi co przed samą sobą.
Nasza bohaterka dochodzi w końcu do takiego momentu, że mówi dość,ale co za tym idzie? Czy w końcu któraś dieta cud zadziała?
Powiem Wam czytając tę historię to tak jakbym trochę czytała o sobie, chociaż na bycie na ciągłej diecie trochę szkoda mi czasu. Książka daje do myślenia, szczególnie końcówka i chyba na mnie też pora, żeby spróbować coś zmienić.

Baśka to 39-letnia kobieta, ma kochającego męża, wspaniałą rodzinę i walczy z nadwagą z kilogramami jak większość kobiet w jej wieku.
Przezabawna,dowcipna książka z dobrym humorem, czyta się lekko, przyjemnie.

Przezabawna,dowcipna książka z dobrym humorem, czyta się lekko, przyjemnie.

Swojego rodzaju pamiętnik pisany przez bohaterkę Basię. Wydawać by się mogło, że ma ona bardzo duży dystans do siebie i z poczuciem humoru traktuje swoją walkę o szczupłą sylwetkę. Każdy poranek rozpoczyna od nowej diety, a wieczorem i tak wygrywa paczka pachnących, słodkich krówek🙂
Przychodzi jednak dzień, w którym Basia podejmuje ostatnią próbę, tym razem z pomocą doświadczonej koleżanki Eli ...
Autorka przy pomocy powieści, która bardzo lekko i dobrze się czyta zwraca uwagę na wiele ważnych wątków, które wynikają z faktu, że nie każdy wpisuje się w lansowany powszechnie, niedościgniony dla wielu wzór współczesnego wyglądu.
Warto przeczytać i przemyśleć 🙂

Przyjemna, śmieszna ale momentami monotonna.
Ciekawa pozycja na poprawę humoru.
Lekka.

Przyjemna, śmieszna ale momentami monotonna.
Ciekawa pozycja na poprawę humoru.
Lekka.

Świetna lektura!
Już nie pamiętam, kiedy ja ostatnio tak się uśmiałam przy czytaniu.

Lekka, zabawna ale też potrafi zmobilizować i zapewniam, że znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie, które pewnie często sobie zadają osoby będące ciągle na diecie: dlaczego akurat ja nie potrafię schudnąć?
Mega polecam, nie będziecie żałować!

A te puenty na zakończenie rodziału to mistrzostwo!

Świetna lektura!
Już nie pamiętam, kiedy ja ostatnio tak się uśmiałam przy czytaniu.

Mega polecam, nie będziecie żałować!

A te puenty na zakończenie rodziału to...

To moje pierwsze spotkanie z autorką i zapewne nie ostatnie. Bardzo spodobał mi się styl pisania Pani Małgorzaty, który jest lekki i łatwy w odbiorze. Również poczucie humoru autorki przypadło mi do gustu.
„Od jutra dieta” Zapiski Niedoskonałej Pani Domu to historia niespełna czterdziestoletniej Baśki, która od ponad dziesięciu lat toczy nierówną walkę z nadwagą. Zrzucenie zbędnych kilogramów, w przypadku Baśki nie jest wcale takie łatwe🤔 Zapracowana, przemęczona traktuje swój żołądek jak śmietnik : wrzuca w niego tony jedzenia , a przede wszystkim ukochane krówki. Ale Baśka jest dzielna🙂Ciągle próbuje nowych diet, niestety z marnym rezultatem. Najbardziej pokochała najpopularniejszą z diet „od jutra”
W końcu nadszedł ten dzień, dzień wielkich zmian, które stały się początkiem realizacji marzeń o pięknej i smukłej figurze. Baśka poznała i zastosowała zasady zdrowego odżywiania i zaczęła zmieniać swoje życie.
Książka choć napisana w humorystyczny sposób, zawiera wiele cennych rad jak walczyć z pokusami i codziennymi dylematami.
A to mój ulubiony cytat
„W dzisiejszych czasach nikt nie ma na nic czasu. Skąd ten czas brać? Gdzie on rośnie ,żeby można było go sobie nazbierać, odłożyć na półkę i wykorzystać, kiedy nadejdzie odpowiednia pora? Niestety, jedyne co wiem na temat czasu, to to, że leci. I to w zastraszającym tempie.”
Serdecznie polecam Wam tę książkę , która jednocześnie uczy i bawi.

Niestety nie dalam rady doczytac do konca.
Choc probowalam ale szkoda mi bylo czasu gdy tyle ciekawych jest ksiazek.

Niestety nie dalam rady doczytac do konca.
Choc probowalam ale szkoda mi bylo czasu gdy tyle ciekawych jest ksiazek.

• 2017
  • 2017