Biuro przesyłek niedoręczonych

Natasza Socha Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
Pascal
literatura polska Boże Narodzenie Wigilia listy odmiana losu spotkanie uczucie poczta Gaspar Tekla
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Lektura nie tylko świąteczna

[ 19 ] Link do recenzji

Pamiętam, że dawno temu wpadłam na tę książkę w bibliotece. Urzekł mnie tytuł. Nie pamiętam, dlaczego odłożyłam ją na półkę, ale pamiętam, że obiecałam sobie do niej wrócić. I tak - wróciłam.

Zuzanna zaczyna pracę w biurze przesyłek niedoręczonych. Trafiają tu zarówno listy jak i paczki, które nie zostały odebrane przez adresata, którym brakowało poprawnie zapisanego...

Fajne czytadło, ale należy do tej grupy książek, o których się szybko zapomina

opowieść z przewidywalnym zakończeniem. Nawet w święta była zbyt "słodka".

Miła i sympatyczna opowieść w sam raz na zakończenie roku w zimowo-świątecznym klimacie.
Czyta się szybko, lekko, bez zaskoczeń, ale i rozczarowań. Niestety także bez wielkiego bum na końcu, na który tak wszyscy czekają.
Postać Mili pozwala uwierzyć w magię wigilijnej nocy i w to, że cuda się zdarzają.

Mamy grudzień i niebawem ten magiczny dzień Wigilia ....jedni czekają na prezenty, a inni no cóż listy ślą jak co roku ...nie ten adres i wszystkie przesyłki trafiają do biura niedoręczonych. Nasza bohaterka a może ktoś jeszcze postanawia coś zrobić by ten list dotarł. Bardzo fajna opowieść.

Hejka ❄️
Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją ostatniej już w tym roku książki osadzonej w klimacie świątecznym ☺️ @nataszasocha "Biuro przesyłek niedoręczonych" @wydawnictwopascal ❤️
Gdzie trafiają przesyłki, które nigdy nie znalazły swoich adresatów? Do biura przesyłek niedoręczonych. Jednak istnieją takie listy, których nie można tak po prostu pozostawić bez...

Miła ale bez zaskoczenia.

Szkoda, że nie można przyznawać połówek, bo w moim odczuciu, ta książka zasługuje na 6,5.
Nie wiem dlaczego, ale chociaż w tej powieści tyle się mówi o Wigilii (przecież ten niezwykły wieczór jest tu głównym elementem) to jakoś mało świątecznie było. Powiedziałabym, że to bardziej jest opowieść zimowa, niż świąteczna.
Poza tym nie znoszę książek, w których bohaterowie się...

Sympatyczna, świąteczna opowiastka. W sam raz na zimowy wieczór.

Cóż, mam mieszane uczucia.
Pomysł na książkę jest całkiem ciekawy, jednak moim zdaniem opowieść płynie jednolicie. Brakuje mi jakichś nagłych zwrotów akcji, takich ważniejszych wątków, bardziej zaakcentowanych. Opowieść miała potencjał, ale zabrakło mi w niej emocji. Miałam też wrażenie, że wydarzenia zostały przedstawione w złej kolejności, nie wiem, może to ja mam kiepską...

Dyskusje

1 858