Biuro przesyłek niedoręczonych

literatura obyczajowa, romans
Pascal
2016-11-10
2016-11-10
literatura polska Boże Narodzenie Wigilia listy odmiana losu spotkanie uczucie poczta Gaspar Tekla

Oficjalne recenzje i

Lektura nie tylko świąteczna

Link do recenzji

957 142 38

Lekka, zimowo-świąteczna, ale jedyny moment, który zaskoczył to było zakończenie. Historia przewidywalna, momentami żenująca, ale nie była taka zła. Całość wystarczyła na drogę pociągiem do domu rodzinnego o na powrót.

Książkę oceniłam na 4 tylko dlatego, że uważam, że autorce udało się stworzyć bardzo różnych bohaterów, jeśli chodzi o ich psychikę. Więc tutaj duży plus.
Natomiast cała reszta to dla mnie osobiście dramat. Może i historia faktycznie świąteczna i może wprowadzić w klimat świąt o tyle zakończenie to jakaś masakra. Nie chce tutaj spoilerować, dlatego napisze ogólnikowo. Jeżeli dobrze zrozumiałam jak p. Socha chciała to opowiadanie zakończyć, to stwierdzam, że cała książka (a przynajmniej większa jej część) została źle poprowadzona. Całość nie zgadza się pod względem logicznym, nawet jeśli mówimy o rzeczach nadprzyrodzonych.
Tak więc książkę mogę polecić młodemu czytelnikowi, może on nie będzie widział błędów logicznych. Dla starszego czytelnika chyba szkoda czasu na tę książkę.

Moje drugie spotkanie z tą autorką.

Jeśli ktoś oglądał takie film jak "Listy do M" to mogę śmiało stwierdzić, że "Biuro Przesyłek Niedoręczonych" jest taką jego wersją książkową, którą po prostu się czyta a nie ogląda.

Zuzanna pracuje w Biurze Przesyłek Niedoręczonych. W okresie zimowym jest tam wiele przesyłek i listów, które nigdy nie trafiają do adresata. Kiedy znajduje listy, które otwiera postanawia przykładem koleżanki ze swojego biura zaaranżować spotkanie zakochanym.

Tekla i Gaspar dawno się spotkali, ale nigdy nie zapomnieli o sobie. Rok w rok, w Wigilię wychodzą na plac mając nadzieję, że się spotkają i będą razem. Jednak pomimo trzydziestu parę lat, ich życie się zmieniło :Tekla już nie jest nauczycielką a chwilowo jest inwalidką, natomiast Gaspar rozwiódł się i prowadzi swoją aptekę.

Kolejnym bohaterem książki jest Pisarz, który tak się składa jest sąsiadem Zuzanny. Wredny, cyniczny, niezbyt skory do pomocy. A jednak okazuje się, że potrafi też się wzruszyć, że ma w sobie uczucia, tylko je ukrywa. To właśnie on jest pisarzem , który napisał bajkę dla Michała.

I to są nasi bohaterowie. Ich historie splatają się ze sobą, doprowadzając do szczęśliwego finału. I sądzę,że to nie będzie spoiler, ponieważ wszyscy wiemy, jak kończą się takie historie.

Podnosi na duchu, ciepła i świąteczna. W sam raz na jedno dwa popołudnia.

Moje drugie spotkanie z tą autorką.

Nie spodziewałam się dużo po typowo świątecznym czytadle, ale kiedy doszliśmy do tego, że przez 38 lat sterczeli na placach oddalonych od siebie o 8 minut spacerku, to mi ręce opadły z zażenowania. Jako rodowita mieszkanka, przeszłaby się ten kawałek sprawdzić, zamiast sterczeć trzy godziny na mrozie, bo w końcu "mu się zawsze te place mylą".
Swoją drogą, uwielbiam to świąteczne science-fiction - zawsze białe święta. Kto z nas jeszcze to pamięta?

Swoją drogą, uwielbiam to...

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Idealnie wpisuje się w klimat świat. Sama tematyka książki czyli biuro niedoręczonych przesyłek jest dość ciekawy. Jednak największe wrażenie zrobili na mnie bohaterowie. Idealnie skonstruowane połączenie wszystkich wątków i bohaterów. Magia! Polecam.

Krótka książka, którą czyta się szybko. Świąteczny klimat zachowany. Zakończenie zaskakuje. Sam pomysł jest ciekawy, ale jakoś nie do końca przekonuje mnie wykonanie. Mam wrażenie, że cała historia napisana jest pobieżnie, brakuje mi pokazania kilku wydarzeń.

Pomysł ciekawy, ale wykonanie słabe :(

Pomysł ciekawy, ale wykonanie słabe :(

Książka bardzo przyjemna, szybko się czyta. Ciepła, bardzo dobrze napisana historia, którą sami chcielibyśmy przeżyć.

Odkąd ta książka trafiła w moje ręce, przyciągała mnie jak magnes. Koniecznie chciałam ją przeczytać, bo byłam ciekawa, jaka historia kryje się na tych stronach. Teraz już wiem, że sięgnięcie po tę lekturę było doskonałym posunięciem. A ja spędziłam z książką doskonale czas, podczas dzisiejszej nocy ;)

Biuro Przesyłek Niedoręczonych, to miejsce gdzie trafiają listy i paczki z całej Polski, nie doręczone z różnych powodów do adresatów. Główna bohaterka - Zuzanna, podejmując pracę w tym miejscu, stara się niejako zagłuszyć własne wyrzuty sumienia. Bowiem ona sama nie zdążyła wysłać bardzo ważnego listu w porę... Z upływem czasu, zaczynają ją intrygować co raz bardziej korespondencje innych ludzi. Gdy udaje jej się natrafić na listy dwójki zakochanych osób, które nie mogą się że sobą spotkać od 38 lat, postanawia działać. Chce zrobić absolutnie wszystko, aby tej dwójce w tym roku udało się to wymarzone spotkanie. Jednak ma niewiele czasu, bo do Wigilii zostało bardzo mało czasu. Wie, że po tym terminie, będzie już na wszystko za późno. Zadania nie ułatwia jej fakt, że ma bardzo mało danych i nie wie, jak znaleźć potencjalnych adresatów... Czy jednak jest szansa na szczęśliwe zakończenie tej historii ? Czy uda się jej na czas połączyć ukochanych z przed tylu lat? I jak życzliwość oraz bezinteresowna pomoc innych wpłynie na finał tej historii? Odpowiedzi na te pytania, poznacie czytając tę wspaniałą historię. 😍

Przyznam Wam się, że ta opowieść absolutnie mnie porwała od pierwszych stron. Byłam tak ciekawa, tego co będzie dalej, że nie mogłam się wprost oderwać od tej pozycji. Zaczęłam ją czytam późnym wieczorem, kiedy wreszcie miałam chwilę dla siebie. I postanowiłam sobie, że poczytam max do 2 w nocy, a jeżeli mi się uda to dziś skończę. Nic bardziej mylnego. Tak się wciągnęłam, że odłożyłam książkę o 3.40 w nocy 🤦‍♀️ i to dopiero, jak skończyłam całą 😁 uwielbiam takie lekkie, przyjemne historie. Pozwalają one na chwilę oderwać się od codzienności i przede wszystkim świetnie spędzić czas z bohaterami. Otulają nas swoim ciepłem i pozwalają wierzyć, że okres świąteczny jest naprawdę magiczny. Przede wszystkim jednak ukazują nam, że są jeszcze na świecie ludzie życzliwi, bezinteresowni, chcący pomóc drugiemu człowiekowi tak po prostu, z potrzeby serca. Ta książka jest idealna na smutny dzień, na wieczór pod kocykiem z dobrym winem. Ta pozycja sprawi, że na chwilę się uśmiechnijcie i zapomnicie o własnych troskach.

Bardzo się cieszę, że udało mi się sięgnąć po tę pozycję i że zasila ona moją prywatną biblioteczkę i kolekcję ;) dla mnie historia znakomita i zarazem prosta w swoim przekazie. Lubię po prostu takie historie. Mnie Autorka zdobyła tą historią ;) dlatego, z czystym sumieniem Wam polecam tę pozycję i przyznaję max czyli 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!! 😍

Biuro Przesyłek Niedoręczonych, to miejsce gdzie trafiają listy i...

:) Ciepła, pełna nadziei i miłości historia. Nigdy nie jest za późno, anioły są wśród nas i marzenia się spełniają :)