Antykwariat spełnionych marzeń

Znak Literanova
2017-04-10
2017-04-10
literatura polska

Powieść obyczajowa z wątkiem miłosnym ale i też pewną tajemnicą z przeszłości i trochę magii antykwariatu są całkiem w porządku choć trochę nazbyt powolny rytm książki nie działa na jej korzyść

Pierwsza książka Gąsiorowskiej, nie przypadła mi do gustu,nie skuszę się na następną,wszystko się wlecze na końcu oświecenie.

Jedna z piękniejszych książek jakie przeczytałam. Książka pochłonęła mnie niesamowicie.

Bardzo wciągająca.

Bardzo wciągająca.

Pierwsza książka tej Autorki i ... mieszane uczucia. A nasuwa się jedno - przerost formy nad treścią. I drugie - 3/4 książki się wleeeczeee, a potem jak za czarodziejską rozdzką - wszystko na pstryk sie wyjasnia i koniec.

Dobra książka :D

Dobra książka :D

Bardzo przyzwoita książka. Autorka ma umiejętność snucia historii w którą wciąga czytelnika. Podoba mi styl. Na pewno jeszcze sięgnę po inne książki tej autorki.

"Słowa, nieważne, wypowiedziane czy zapisane,
mają wielką moc.
Potrafią niszczyć lub budować.
Mogą cię utulić lub zaciągnąć na dno rozpaczy."

Książka wciągająca, z tajemnicami do odkrycia. Bardzo dobra powieść obyczajowa.

"Słowa, nieważne, wypowiedziane czy zapisane,
mają wielką moc.
Potrafią niszczyć lub budować.
Mogą cię utulić lub zaciągnąć na dno rozpaczy."

Książka wciągająca, z tajemnicami do odkrycia. Bardzo dobra powieść obyczajowa.

Język Doroty Gąsiorowskiej jest plastyczny, autorka płynnie przechodzi między kolejnymi wydarzeniami, opisy są piękne i bez trudu można przenieść się oczami wyobraźni do opisywanego świata przedstawionego. I mimo, że „Antykwariat spełnionych marzeń” to piękna historia, to czegoś mi zabrakło. Książka jest bogata w opisy, a uboga w akcję. Nie ma tu żadnych zwrotów akcji ani nawet burzliwego romansu. Za to masa niedopowiedzeń. Irytowały mnie postacie, które naburmuszały się z niewiadomych powodów, których nie chciały wyjawić: zaczynały mówić, nie kończyły, nagle stawały się oschłe, wstawały i bez słowa wychodziły, uciekały, wracały, zachowywały się irracjonalnie. Jakby całą książkę wypełniały mentalne nastolatki. Oczywiście wszystko na końcu się wyjaśnia, ale bohaterowie są równie drażniący, co czasem ludzie w realnym świecie. Ich konwersacje określiłbym na styl: „-coś się stało? – tak, -co? –nic”.
Liczyłam także na bardziej rozbudowany motyw z "tajemniczą książką, która zmienia życie", a nie wniosła ona wiele do historii.
Mimo tych minusów książka jest klimatyczna, bardzo szybko się ją czyta i jest idealna na leniwe popołudnie.

Bardzo podobała mi się książka to pierwsze spotkanie z tą pisarką :) i mam nadzieję, że nie ostatnie.
Zżyłam się z bohaterami bardzo, byli cudowni. I to prawda "porusza, pozwala marzyć i daje nadzieję". Mnie ujęła za serce, szybciutko się czytało i nie mogłam się od niej oderwać w ogóle.