Antykwariat spełnionych marzeń

Znak Literanova
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Pierwsza książka tej Autorki i ... mieszane uczucia. A nasuwa się jedno - przerost formy nad treścią. I drugie - 3/4 książki się wleeeczeee, a potem jak za czarodziejską rozdzką - wszystko na pstryk sie wyjasnia i koniec.

Dobra książka :D

Bardzo przyzwoita książka. Autorka ma umiejętność snucia historii w którą wciąga czytelnika. Podoba mi styl. Na pewno jeszcze sięgnę po inne książki tej autorki.

"Słowa, nieważne, wypowiedziane czy zapisane,
mają wielką moc.
Potrafią niszczyć lub budować.
Mogą cię utulić lub zaciągnąć na dno rozpaczy."

Książka wciągająca, z tajemnicami do odkrycia. Bardzo dobra powieść obyczajowa.

Język Doroty Gąsiorowskiej jest plastyczny, autorka płynnie przechodzi między kolejnymi wydarzeniami, opisy są piękne i bez trudu można przenieść się oczami wyobraźni do opisywanego świata przedstawionego. I mimo, że „Antykwariat spełnionych marzeń” to piękna historia, to czegoś mi zabrakło. Książka jest bogata w opisy, a uboga w akcję. Nie ma tu żadnych zwrotów akcji ani...

Bardzo podobała mi się książka to pierwsze spotkanie z tą pisarką :) i mam nadzieję, że nie ostatnie.
Zżyłam się z bohaterami bardzo, byli cudowni. I to prawda "porusza, pozwala marzyć i daje nadzieję". Mnie ujęła za serce, szybciutko się czytało i nie mogłam się od niej oderwać w ogóle.

To książka pełna magii ... Z wyjątkową bohaterką, która pomaga w walce z przeszłością swoim najbliższym. Opowiada o trudzie pogodzenia się z dawnymi czasami o bólu i wzajemnej trosce. O tym jak trudno czasem znaleźć właściwą drogę do samego siebie. Czytając można dostrzec niespodzianki jakie jest w stanie sprawić los.

Emilia ma 26 lat, skończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracuje w antykwariacie pana Franciszka. Wystarczył jeden wyjazd nad morze, podczas którego spotkała tajemniczego Szymona, a jej życie zaczęło się zmieniać. Przyjaciółka ją oszukała i wydała powieść Emilii pod swoim nazwiskiem, z matką coraz trudniej się mieszkało, więc postanowiła przeprowadzić się do...

Historia Emilii o poszukiwaniu i odkrywaniu własnego życia

Wspaniała książka pokazująca , że warto walczyć o marzenia. Marzenia się spełniają i nic nawet nie kosztują.
Przyjemna, lekka książka. Przedstawiony jest w niej wspaniały klimat Krakowa. Ciekawe historie oraz tajemnice bohaterów bardzo mnie zainteresowały.
Polecam

Dyskusje