Głos Bogów

Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Era pięciorga (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Voice of the Gods
Era pięciorga (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa
Era Pięciorga fantasy głos bogów mirar auraya

Magiczne , zaskakujące zakończenie trylogii. Będzie mi bardzo brakowało tej serii. Zdecydowanie szykuje się re-read.

Szczerze powiedziawszy nie wiem co mam sądzić o tej książce (całej serii). Pomimo ciekawych wydarzeń, historia dość przewidywalna. Czekanie na odkrycie głównego bohatera coś co czytelnik już przeczuwa od drugiej, o ile nawet nie pierwszej części serii jest dosyć nurzące i powiedzmy wprost, mało spektakularne.

Jednak jest to kolejna opowieść autorki, która pokazuje istotę...

Hmm ogolnie bardzo fajna czesc, ALE 2 czesc podobala mi sie bardziej, miala wiecej zwrotow akcji i ciekawsze watki. W tej czesci juz nie mielismy watkow siye/elai, za to wrocil watek danjina + nowej bialej. Zakonczenie no coz, nie tak sie koniecznie spodziewalem ze sie zakonczy w paru zdaniach, aczkolwiek mialo to sens. Juz przy 2 ksiazce mialem taka rozkmine " ciekawe co...

Ewidentnie ta część podobała mi się najbardziej. Dużo się działo. Z niecierpliwością czekałem co się przytrafi Aurai i reszcie Dzikich.

Niestety musiałam przeboleć całą książkę po to aby na ostatnich kartkach, historia która toczyła się przez dwa tomy, zakończyła się w paru zdaniach. Zakończenie wojny niespodziewane ale też trochę rozczarowujące.

Era Pięciorga - trylogia którą pokochałam od pierwszych stron.
Po paru latach ponownie sięgnęłam po tę trylogię i nadal utrzymuje się na podium moich ulubionych serii.

Ostatnia część trylogii kompletnie mnie pochłonęła. Cieszę się, że nie zrezygnowałam po pierwszej i mogłam poznać tak interesujący świat, historię bohaterów oraz całkiem niezłe zakończenie.

Czyta się szybko i przyjemnie. Jedyne zastrzeżenie mam do niektórych decyzji podejmowanych przez bohaterów. Uch motywacje zmieniają się czasem błyskawicznie, a ich działania są nielogiczne. Wydaje mi się że jest to naciągane po to aby łatwo dało się poprowadzić historię w stronę, w którą chciała tego autorka.
Mimo tego wchodziło jak miód, pewnie dlatego że nie było zbyt...

Świetne zakończenie trylogii, choć niestety mnie nie zaskoczyło.

Trzeci tom nie zawodzi. Naprawdę warto przeczytać lub przesłuchać audiobooka.

5 422
    2 958