Silver. Pierwsza księga snów

Okładka książki Silver. Pierwsza księga snów Kerstin Gier Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Silver. Pierwsza księga snów
Kerstin Gier Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Trylogia Snów (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa

Oficjalne recenzje i

Zielone drzwi

Link do recenzji

344 26 120

Panią Gier znam z Trylogii Czasu, którą czytałam już jakiś czas temu. Wtedy pokochałam ją za humor i wartką akcję. Obawiałam się, że po tych latach ta lektura będzie dla mnie już zbyt infantylna. Na to przeświadczenie złożyło się również to, że czcionka w książce była całkiem spora. Jednak nic bardziej mylnego! Spędziłam w Londynie kilka miłych godzin, akcja toczyła się...

Lekka, przyjemna no i nie pozwala zasnąć. W wielu znaczeniach tego słowa.
Ten krótki tom przygód sióstr Silver jest miłym oderwaniem od rzeczywistości. Pomaga zapomnieć o problemach na jawie i uciec do świata kolorowych snów. Tylko czy aby na pewno?
Sny to bardzo szeroki temat. Przydają inspiracji i poprawiają nastrój, ale potrafią przemienić się w koszmar.
Jak sobie z...

Przemiło się czytało tę książkę! Bardzo przyjemny język i ciekawa fabuła. Polecam! :D

Taki trochę śmieszny fakt: całą tę trylogię przeczytałam w 2 klasie podstawówki i co ciekawe, zrozumiałam całą jej fabułę. Kiedy po latach przeczytałam znów tę serię, podobała mi się tak samo jak kiedyś.

Książka dostarczyła mi wszystkiego czego potrzebowałam. Jedyne co mi nie pasuje, to to że tak szybko przeleciało mi jej czytanie. Napewno niedługo wezmę się za drugą część!

Na półkach: , , , ,

Pierwszy raz czytałam w niełatwym momencie, ale już wtedy dałam porwać się do tego nadzwyczajnie zwykłego życia grupy nastolatków. Gier pisze we wspaniale lekki sposób. Na lotnisku poznajemy ,,serową panienkę" Olivię i jej siostrę Mię. Dziewczyny są uprzywilejowane koszmarem przeprowadzek ze względu na pracę matki,z resztą wakacje u ojca też zawsze są w innym państwie....

Liv jest jedną z bardzo rozsądnych postaci o jakich udało mi się czytać, w dodatku uwielbia Sherlocka Holmesa. Każda tajemnica jest dla niej wyzwaniem, tak samo jak dla jej młodszej siostry Mii. Więc, kiedy zaczynają chodzić do Frognal Academy ich uwagę przyciąga blog prowadzony przez tajemniczą/tajemniczego Secrecy. Nawiasem mówiąc bardzo przypomina to takie książki jak...

Po pierwsze - okładka. Piękna , ze szczegółami, naprawdę chce się na nią patrzeć. Bardzo fajny także spis postaci i załączniki na samym tyle.
Bohaterowie są sympatyczni i szybko ich polubiłam. Moją ulubienicą jest Mia i Grayson - uwielbiam ich!
Motyw bloga szczególnie przypadnie do gustu fanom ,, Bridgertonów" czy ,, Plotkary". Naprawdę przyjemnie czytało się kolejne wpisy...

Wciągająca książka, zdecydowanie jedna z moich faworytów !

+ humor autorki
+ fascynująca warstwa fantastyczna
+ lekka, przyjemna narracja
- mało wyraziści bohaterowie*
- nie porywający wątek romantyczny
+/- okładka**

* Mam wrażenie jakby każdego definiowała jedna cecha, a szczególnie zabrakło mi charakterystyki ukochanego głównej bohaterki. Wiem tylko jak on wygląda, ale za co właściwie ona straciła dla niego głowę - nie wiem.
**...

3 736