Fobos

Okładka książki Fobos Victor Dixen Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Fobos
Victor Dixen Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte Cykl: Fobos (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Fobos (tom 1)
Phobos
Moondrive, Otwarte
2016-06-02
2016-06-02
Eliza Kasprzak-Kozikowska
literatura francuska reality show Mars kolonia speed dating
Inne

Oficjalne recenzje i

Kosmiczne reality show

Link do recenzji

1463 60 133

Gdybym wzięła się za tę książkę wcześniej, najprawdopodobniej ocena byłaby o wiele wyższa. Niestety wiek robi swoje i nie jestem jej w stanie docenić tak jak kiedyś bym mogła

Taka sobie, może bardziej by mi się spodobała, gdybym czytała ją o parę lat młodsza. Nie zaciekawiła mnie na tyle, aby sięgnąć po kolejne tomy.

Książka nie jest zła, po prostu nie udało mi się polubić postaci, które zachowywały się (moim zdaniem) irracjonalnie i głupio.

Zaskoczyła mnie też ilość literówek i błędów interpunkcyjnych w książce.

Zaskoczyła mnie też ilość literówek i błędów interpunkcyjnych w książce.

czytając ją ma się wrażenie, że oglądamy jakiś program telewizyjny co powoduje, że lekturę bardzo szybko się czyta.
Bardzo przystępny język

Bardzo przystępny język

Książka wywoływała we mnie sprzeczne emocje, od wewnętrznego rozbawienia, aż do złości na pewną osobę. Wkręciłam się od 3 rozdziału, co poszło na plus. Bardzo mi się spodobało przedstawienie historii, chociaż momentami brakowało mi perspektywy innych bohaterów niż Leonor.

Na początku przyjaźni się z Kris, ale w sumie to od połowy książki nie widać łączącej ich zażyłości...
To samo ze strony chłopaków. Zostali przedstawieni każdy po jednym rozdziale, a potem pozostaje tylko trójkąt miłosny z główną bohaterką.

Chociaż to całe " niedoprecyzowanie" troszkę bije w oczy, to wiem, że będę kontynuować dalsze losy bohaterów, gdyż koniec był emocjonujący i bardzo mnie wciągnął.

8/10

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, lekka w czytaniu i mega wciągająca

Świetna książka, lekka w czytaniu i mega wciągająca

Książka zupełnie nie przypadła mi do gustu. Sięgnęłam po nią, przeczytawszy wiele pozytywnych opinii, licząc na ciekawą fabułę, osadzoną w kosmosie. Opis dał mi duże nadzieje na świetną pozycję sciene fiction, a dostałam bardzo kiepską młodzieżówkę. Mam wrażenie, że w pewnym momencie interesowało mnie zupełnie coś innego niż autorkę. Podczas, gdy ja chciałam się dowiedzieć, jak te młode osoby radzą sobie z życiem na statku kosmicznym, rozłąką z domem, problemami związanymi ze zmianą środowiska, w którym żyją, autorka skupiała się tylko i wyłącznie na randkach i kłótniach, które były bezsensowne. Historia miała duży potencjał, który niestety nie został wykorzystany, a cała otoczka kosmosu była po nic, bo autorka zupełnie pominęła tę kwestię - po prostu opisanie w jaki sposób działa grawitacja na nowoczesnym statku kosmicznym i przyporządkowanie każdemu uczestnikowi wyprawy funkcję, jaką na nim pełni, bez rozwinięcia tych kwestii nie jest wystarczająca, jeśli chcemy pisać powieść, która umiejscowiona będzie w kosmosie... Książkę czytało się szybko, ale czy warto poświęcać na nią swój czas? Moim zdaniem nie. Nic nie wniosła do mojego życia, nie zaciekawiła mnie, nie dostarczyła rozrywki. Pozbyłam się swojego egzemplarza i nie sięgnę po kolejne tomy tej serii.

Idealna na wakacje, żeby się odprężyć, a przy tym bardzo wciągająca i ciekawa. :)

Myślałam, że się nie polubimy - ale książka tak mnie wciągnęła, że byłam zła że się skończyła...

Ciekawa fabuła, osadzona w kosmosie. Przyjemnie się czytało. Żałuję tylko, że historia jest podzielona na tomy, nie jestem pewna czy sięgnę po kolejne.