Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań

Okładka książki Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań Leigh Bardugo, Francesca Lia Block, Libba Bray, Cassandra Clare, Brandy Colbert, Lev Grossman, Nina LaCour, Stephanie Perkins, Veronica Roth, Jon Skovron, Jennifer E. Smith Patronat LC
Okładka książki Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Leigh BardugoFrancesca Lia Block Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories
Moondrive, Otwarte
2016-06-15
2016-06-15
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Anna Gralak, Matylda Biernacka, Adriana Sokołowska-Ostapko
ya wakacje miłość fantastyka Veronica Roth Cassandra Clare

Oficjalne recenzje i

Miłość przychodzi latem

Link do recenzji

1097 48 165

Na półkach: , , , , , ,

Myslałam, że bardziej mi sie spodoba. Zbiory opowiadań chyba już nie są dla mnie.

Wszystkie opowiadania mimo, że są inne to mają te same schematy:
- bezsensowne opisy miejsc i ludzi, które i tak się potem do niczego nie przydają
- urywanie historii w połowie
- nieudane próby "młodzieżowego" tonu pisania
- nuda
- akcja dzieje sie za szybko
Wyróżniając najgorszych; Leigh Bardugo miała potencjał ze stworzeniem historii miłosnej opartej na fantasy, ale to zepsuła. U Niny LaCour historia zamiast się rozwinąć została ucięta. Zamiast opisywać matematykę i nauczyciela na pikniku wolałabym poczytać więcej o głównej bohaterce. Libba Bray stworzyła coś gdzie bohaterzy zachowują się jakby byli już w połowie książki; nie byłam w stanie nadążyć. Francesca Lia Block napisała jedno wielkie fanfiction. Dziewczyna w klubie zauważa chłopaka, on podchodzi, zabiera ją, znika, potem znowu się pojawia i zaprasza ją na imprezę. Resztę możecie sobie sami dopowiedzieć. Cassandra Clare stworzyła coś innego niż reszta i zapowiadało się to naprawdę dobrze. Szkoda tylko, że miała na rozwinięcie kilkadziesiąt stron, bo musiała od razu przejść do sedna co zepsuło cały klimat. Zakończenie książki uratował Lev Grossman. Opowiadanie było autentycznie ciekawe, ze zwrotami akcji. Chodziło tam o coś więcej niż wakacyjną miłość.
Podsumowując 1/12 to niezbyt dobry wynik. A szkoda, bo autorzy w swoich indywidualnych książkach wcale nie są tacy źli.

Wszystkie opowiadania mimo, że są inne to mają te same schematy:
- urywanie historii w połowie
- nieudane próby "młodzieżowego" tonu pisania
- nuda
- akcja dzieje sie za szybko

Najbardziej podobało mi się opowiadanie pt. ,,Tysiąc powodów, dla których mogło nam się nie udać". Świetne były także ,,Mapa maleńkich wspaniałości", ,,Żegnaj i powodzenia" oraz ,,Za półtorej godziny skręć na północ". Reszta opowiadań była okej. Na tej serii rozpoczęłam moją przygodę ze zbiorami opowiadań i bardzo mi się spodobało.

Jak ktoś ma wolną chwilę, pragnie poczuć promyk słońca i wakacyjną radość, to idealna pozycja dla niego, bo wbrew pozorom każdy znajdzie w tych opowiadaniach coś dla siebie!
To nie tak, że się rozczarowałam, ale chyba liczyłam na trochę inny rodzaj opowiadań. Część z nich zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, a niektóre, mimo niewielkiej ilości stron, strasznie mi się dłużyły.

Na półkach: , , , , ,

Spodziewałam się czegoś innego zdecydowanie. Ta książka wypadła tak dosłownie pół na pół. Część opowiadań była naprawdę dobra np. Mapa maleńkich wspaniałości, Całkiem nowe atrakcje. Ale zdecydowana większość była po prostu słaba np. opowiadanie Leigh Bardugo było beznadziejne w moim mniemaniu, a jej książki uwielbiam, więc był to chyba jakiś błąd przy pracy. Veronica Roth też pisze wspaniale, ale jej historia nie była jakoś szokująco zachwycająca.
Podsumowując, według mnie trochę niewypał. Może zimowe opowiadania wniosą coś lepszego i ciekawszego.

Zdecydowanie super pozycja na okres wakacyjny ale też nie tylko! 12 historii i każda zupełnie inna od bardziej odmiennych z fantastyki z elementami zombie czy inny potworów do zwykłych wyjazdów wakacyjnych czy powrotów do wspomnień wakacyjnych!
Super pozycja, którą czyta się błyskawicznie!

Super pozycja, którą czyta się błyskawicznie!

Słodkie opowiastki o poszukiwaniu miłości, trudnych wyznaniach i odkrywaniu własnych uczuć.
Potrzebowałam tego na listopadowe deszczowe wieczory.

Potrzebowałam tego na listopadowe deszczowe wieczory.

Dobry zbiór opowiadań, jak sam tytuł mówi na wakacje. Wiele krótkich form i wielu tych lepszych i gorszych bohaterów. Jak to zbiorach bywa jedne historie były lepsze inne gorsze. Chyba dwie po kilku stronach tak mi się nie spodobały, że je po prostu ominęłam. plusem zbiorków jest ilość historii jak jedna nam się nie podoba możemy ją po prostu ominąć. Były też naprawdę świetne opowiadania, niektóre bardziej mroczne, inne bardziej zabawne. Nadal jednak polecam jako luźną książkę na wakacje.

,,Można przez całe życie czekać na wspaniałe chwile i ich wypatrywać, ale czasem trzeba sprawić, żeby się wydarzyły".
Po napisaniu wszystkich matur miałam ochotę na coś lekkiego i krótkiego. Dlatego wybór padł na zbiór wakacyjnych opowiadań. Niektóre były całkiem inne niż się spodziewałam, ale oczywiście trafiły się takie przy których co chwilę przekręcałam oczami i klepałam się w czoło. Ogólnie jest to pozycja jak jedna z wielu, ale u mnie w tym czasie się sprawdziła. Książka na raz. Odkładamy ją na półkę i zapominamy.

Łeb i łuski, jęzor i ogon - Leigh Bardugo (6/10)
Koniec miłości - Nona LaCour (6/10)
Ostatni bój w Horrelaksie - Libba Bray (8/10)
Sick Pleasure - Francesca Lia Block (4/10)
Za półtorej godziny skręć na północ - Stephanie Perkins (7/10)
Pamiątki - Tim Federle (6/10)
Bezwładność - Veronica Roth (6/10)
Byle nie miłość - Jon Skovron (7/10)
Żegnaj i powodzenia - Brandy Colbert (7/10)
Całkiem nowe atrakcje - Cassandra Clare (8/10)
Tysiąc powodów, dla których mogło nam się nie udać - Jennifer E. Smith (6/10)
Mapa maleńkich wspaniałości - Lev Grossman (8/10)

Łeb i łuski, jęzor i ogon - Leigh Bardugo (6/10)
Koniec miłości - Nona LaCour (6/10)
Ostatni bój w Horrelaksie - Libba Bray (8/10)
Sick Pleasure - Francesca Lia Block (4/10)
Za półtorej godziny skręć na północ - Stephanie Perkins (7/10)
Pamiątki - Tim Federle (6/10)
Bezwładność - Veronica Roth (6/10)
Byle nie miłość - Jon Skovron (7/10)
Żegnaj i powodzenia - Brandy Colbert...