Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań

Patronat LC
Leigh BardugoFrancesca Lia Block Wydawnictwo: Moondrive, Otwarte literatura młodzieżowa
Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories
2016-06-15
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Anna Gralak, Matylda Biernacka, Adriana Sokołowska-Ostapko
Moondrive, Otwarte
ya wakacje miłość fantastyka Veronica Roth Cassandra Clare
Summer Days & Summer Nights: Twelve Love Stories
literatura młodzieżowa
ya wakacje miłość fantastyka Veronica Roth Cassandra Clare

Oficjalne recenzje i

Miłość przychodzi latem

[ 15 ] Link do recenzji

Najbardziej podobało mi się opowiadanie pt. ,,Tysiąc powodów, dla których mogło nam się nie udać". Świetne były także ,,Mapa maleńkich wspaniałości", ,,Żegnaj i powodzenia" oraz ,,Za półtorej godziny skręć na północ". Reszta opowiadań była okej. Na tej serii rozpoczęłam moją przygodę ze zbiorami opowiadań i bardzo mi się spodobało.

Jak ktoś ma wolną chwilę, pragnie poczuć promyk słońca i wakacyjną radość, to idealna pozycja dla niego, bo wbrew pozorom każdy znajdzie w tych opowiadaniach coś dla siebie!
To nie tak, że się rozczarowałam, ale chyba liczyłam na trochę inny rodzaj opowiadań. Część z nich zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, a niektóre, mimo niewielkiej ilości stron, strasznie mi się dłużyły.

Na półkach: , , , ,

Spodziewałam się czegoś innego zdecydowanie. Ta książka wypadła tak dosłownie pół na pół. Część opowiadań była naprawdę dobra np. Mapa maleńkich wspaniałości, Całkiem nowe atrakcje. Ale zdecydowana większość była po prostu słaba np. opowiadanie Leigh Bardugo było beznadziejne w moim mniemaniu, a jej książki uwielbiam, więc był to chyba jakiś błąd przy pracy. Veronica Roth...

Zdecydowanie super pozycja na okres wakacyjny ale też nie tylko! 12 historii i każda zupełnie inna od bardziej odmiennych z fantastyki z elementami zombie czy inny potworów do zwykłych wyjazdów wakacyjnych czy powrotów do wspomnień wakacyjnych!
Super pozycja, którą czyta się błyskawicznie!

Słodkie opowiastki o poszukiwaniu miłości, trudnych wyznaniach i odkrywaniu własnych uczuć.
Potrzebowałam tego na listopadowe deszczowe wieczory.

Dobry zbiór opowiadań, jak sam tytuł mówi na wakacje. Wiele krótkich form i wielu tych lepszych i gorszych bohaterów. Jak to zbiorach bywa jedne historie były lepsze inne gorsze. Chyba dwie po kilku stronach tak mi się nie spodobały, że je po prostu ominęłam. plusem zbiorków jest ilość historii jak jedna nam się nie podoba możemy ją po prostu ominąć. Były też naprawdę...

,,Można przez całe życie czekać na wspaniałe chwile i ich wypatrywać, ale czasem trzeba sprawić, żeby się wydarzyły".
Po napisaniu wszystkich matur miałam ochotę na coś lekkiego i krótkiego. Dlatego wybór padł na zbiór wakacyjnych opowiadań. Niektóre były całkiem inne niż się spodziewałam, ale oczywiście trafiły się takie przy których co chwilę przekręcałam oczami i...

Łeb i łuski, jęzor i ogon - Leigh Bardugo (6/10)
Koniec miłości - Nona LaCour (6/10)
Ostatni bój w Horrelaksie - Libba Bray (8/10)
Sick Pleasure - Francesca Lia Block (4/10)
Za półtorej godziny skręć na północ - Stephanie Perkins (7/10)
Pamiątki - Tim Federle (6/10)
Bezwładność - Veronica Roth (6/10)
Byle nie miłość - Jon Skovron (7/10)
Żegnaj i powodzenia - Brandy Colbert...

Bardzo przyjemnie mi się czytało te opowiadania wakacyjne. Polecam przyjemna lektura na wakacje, nie tylko dla młodzieży.

Za każdym razem przyłapuję się na tym, że właściwie nie lubię opowiadań.... a i tak ciągle popełniam ten sam błąd.
Kilka ciekawszych opowiadań reszta taka sobie. Osobiście chyba najbardziej podobało mi się opowiadanie C. Clare.

Dyskusje

1 940