Ropuszki

Aneta Jadowska Cykl: Dora i Witkac (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction 515 str.
Fantastyczna Fabryka

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Dora Wilk Witkacy Thorn magia urban fantasy

Kup książkę

Zbiór opowiadań, które pomagają nam poznać bliżej bohaterów i ich losy pomiędzy kolejnymi tomami heksalogii o Dorze Wilk. Mamy tu m.in historię z Romanem, Azjelem (muszę przyznać, że byłby niezły tom z jego udziałem. Nie taki anioł święty, jak go malują w świecie Thornu), Witkacym oraz Bogną, a także z Joshuą i Mironem.
Napisane w zabawny sposób, jak wszystkie książki tej...

Jak zwykle, wciągające i pełne humoru opowiadania o Dorze i Witkacym. Oczywiście w alternatywny świecie paranormal. Polecam!

Uwielbiam cykl Dory Wilk. Ropuszki są serią opowiadań, z których każde ukazuje nam z innej strony przyjaciół Dory, Mirona i Joshuy, Katii i Witkaca.

Styl Anety Jadowskiej do mnie przemawia, językowo nie mam nic książce do zarzucenia, a pomysł z alternatywnymi miastami uważam za objaw czystego geniuszu! Duży plus również za zgłębienie polskiego folkloru.

Fabularnie cykl...

Sympatyczny zbiorek opowiadań.

Heksologię o Dorze Wilk czytałam już jakiś czas temu i choć polubiłam tę kapryśną wiedźmę i jej ferajnę to brakowało mi wielu wątków, które zasługiwały na rozwinięcie. Gdy sięgałam po "Ropuszki" obawiałam się, że po ich przeczytaniu będę mieć jeszcze więcej pytań niż miałam. Jak się okazało, niepotrzebnie. Jest to dobre rozwinięcie wielu wątków które zostały potraktowane po...

Eh.. już nie wiem co mam pisać o książkach p. Anety, bo wszystkie są dla mnie super :) a nie chcę powtarzać się i pisać po raz kolejny tego samego. Więc po prostu polecam :)

2085

Super opowiadania, zapełniają dziury w wiedzy o Dorze i Witkacu. Trochę straszne, trochę makabryczne albo smutne, trochę zabawne.
Polecam!

fantastyczny zbiór opowiadań, w których w rolach głównych występują Dora i Witkac. opowiadania świetnie uzupełniają cykl powieści o Dorze Wilk i dopowiadają to, co tam zostało ledwie wspomniane. polecam :)

Kilka ciekawych opowiadań, idealne dla miłośników Jadowskiej :)

Świetny zbiór. Rzuca światło na niektóre wydarzenia. Np pierwsza wizyta Dory w Szatańskim :)

Dyskusje

• Fantastyka