Wyspy Plugawe

Marcin Mortka Wydawnictwo: SQN Originals Cykl: Morza wszeteczne (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2021-06-25
2015-10-21
SQN Originals
morze piraci literatura polska wydawnictwo Uroboros
Morza wszeteczne (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2021-06-25
morze piraci literatura polska wydawnictwo Uroboros

Druga część cyklu o Rolandzie (w równie pięknej oprawie od @wydawnictwosqn ) zdecydowanie trzyma poziom poprzedniczki.
Tym razem, chociaż fabuła jest bardzo podobna do „Mórz wszetecznych” autor znalazł trochę lepszy balans pomiędzy humorem a akcją. Naprawdę, umierałam ze śmiechu.
Moją ulubioną częścią jest sam początek – obserwowanie co stało się z każdym członkiem załogi...

Wspaniała! Trzyma poziom pierwszej części. Bawiłem się tak samo rewelacyjnie :)

Czytam ten cykl z zaskakującą dla mnie przyjemnością. Jest zabawnie i interesująco. Czysta rozrywka.
(I lubię tolerancję dla każdej inności, która aż bucha z tych książek).

Gdy tylko skończyłam „Morza wszeteczne” zaraz zabrałam się za „Wyspy plugawe” i jeżeli wcześniej zaśmiewałam się do łez, tak teraz po prostu turlałam się ze śmiechu.
„Wyspy plugawe” dzieją się pewien czas po wydarzeniach z pierwszego tomu. Załoga rozeszła się na wszystkie strony świata i zaczęła inne życie. Jeżeli to możliwe to ten tom jest jeszcze zabawniejszy, dosłownie...

taka książka na urlop, dla odstresowania się i pośmiania... przy czym dobrze napisana (ironiczny humor). Coś w stylu Douglasa Adamsa albo Prachetta

Uwielbiam tą bandę kapitana tfu już chyba nie kapitana Wywijasa. Zaśmiewam się do łez czytając ich przygody. Nie mogę się doczekać dalszych losów tej zwariowanej hałastry .

Przyjemna rozrywka na ciężkie czasy. Piraci z Karaibów połączeni ze Światem Dysku. Polecam.

„Morza Wszeteczne” Marcina Mortki wspominam z dużym sentymentem i od „Wysp Plugawych” oczekiwałem ciekawej, lekkiej lektury. I chociaż przeczytałem ją bardzo szybko, to nazwać tego dobrą rozrywką nie mogę. Fabuła jest swoistym autoplagiatem poprzedniej części: Roland nadal wywija maskami, terroryzuje swą załogę i topi wrogów aż miło. Ale zupełnie nie wykorzystuje potencjału...

Roland rządzi!
Świetna seria, wciągająca i odmóżdżająca, kibicowałam Rolandowi i jego zgrai od pierwszej strony. A najbardziej wzruszał mnie Wierzbak i jego zwierzątka.
Polecam nie tylko fanom pirackich opowieści

Ahoj przygodo! Morza szum, ptaków śpiew, a na horyzoncie zbliżający się całkiem szybko armagedon. Co na to banda hardych, nieustraszonych, trochę specyficznie ukształtowanych piratów pod przewodnictwem kapitana Rolanda zwanego Wywijasem? Pewnie z okrzykiem "Arrr!" rzuciliby się do boju, ale przed chwilą zniszczono ich statek, a nowy napędzany jest siłą demoniczną, którą do...

• Fantasy
  • Fantastyka