Nie wywołuj wilka z lasu

Karina Bonowicz Wydawnictwo: Initium Cykl: Gdzie diabeł mówi dobranoc (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Initium
mitologia słowiańska demonologia słowiańska literatura młodzieżowa polska fantastyka
Gdzie diabeł mówi dobranoc (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-02-20

Książka ciekawa, tylko nie klei mi się ta cała historia z garnkiem, czartem którego nie ma nigdzie, radą "widmo" i wioską w której każdy powinien wiedzieć wszystko o każdym a nikt nic nie wie.

Jak ja się przy tym dobrze bawię! Ciężko jest się oderwać. Fabuła wciąga, czasem naprawdę zaskakuje zwrotami akcji. Jest miejsce na humor i na powagę. Najlepsi w tym wszystkim są bohaterowie, ich relacje i świetnie prowadzone dialogi!

Wysoki poziom Autorki utrzymany! Druga część podobała mi się nawet bardziej niż .
Jedyny mankament to zbyt czeste używanie podobnych zwrotów ( np. o przystojnym księciu Karolu) ale po kilku dniach od lektury nie pozostał ślad po niesmaku, co oznacza, ze ocena 8 w pełni zasłużona.
Ksiązka zarówno dla mlodzieży (tej starszej) i dla dorosłych. Dobra rozrywka na poziomie !

Z zapowiedzi okładkowej:
Fascynująca mieszanina słowiańskich wierzeń, prastarych demonów, niesamowitych eliksirów i współczesności.
Według legendy wiele stuleci temu czwórka przyjaciół została wygnana z rodzinnej wioski, gdyż ludzie lękali się ich czarów. Rozeszli się w cztery strony świata, ale zadziwiającym zbiegiem okoliczności i tak wszyscy dotarli w to samo miejsce –...

Niesamowicie wciaga, zreszta kto zaczął czytać ten juz się nie oderwie

zdecydowanie przeciągnięta, zawiera dużo niepotrzebnych opisów. Porównania słabych lotów, a wątek romantyczny MEHHHHH

Bardzo ciekawa książka, może nie tak śmieszna jak pierwsza cześć mimo to mi się podobało, polecam

Kontynuacja bardzo fajnej cz. I . Szybko się czyta i czeka na rozwinięcie wątka. Zaostało zatem bardzo dużo niedomówień.

Bałam się ze 2 cześć nie dorówna pierwszej, która była jedną z moich ulubionych książek jednak po przeczytaniu okazało się że jest jeszcze lepsza niż pierwsza cześć!!! Po przeczytaniu tej książki bardziej zżyłam się z bohaterami. Nie umiem doczekać się następnej części tej serii
Bardzo gorąco polecam!!!

Pierwsza cześć mnie wciągnęła, ale jakoś szybko o niej zapomniałam. Po przeczytanie 2 tomu obiecuje ze NIGDY więcej nie zapomnę.
Akcja oraz bohaterowie się super rozwijają. Tajemnica, groza i dreszczyk towarzyszą nam przez całą historie. Jedyne co lekko mnie razi w oczy to oczywisty wątek romantyczny.

Dyskusje

• 2020