Pierwszy Opiekun

Okładka książki Pierwszy Opiekun
Marta Krajewska Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Wilcza dolina fantasy, science fiction
40 str. 40 min.

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , ,

Super wstęp do całej historii

Super wstęp do całej historii

Protestuję! Bo stanowczo za krótka. Ledwie poznajemy Wilkuna, a już musimy się żegnać. Pani Marta zabiera nas w świat legend, baśni - tylko dlaczego ta wycieczka jest tak krótka? Moje pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie z tą Autorką

"Pierwszy Opiekun" to właściwie opowiadanie, będące wprowadzeniem do serii o Wilczej Dolinie Marty Krajewskiej. W "Pierwszym Opiekunie" dowiadujemy się, kim jest Opiekun i dlaczego w ogóle ktoś taki powstał, a także, czemu Wilcza Dolina właściwie tą Wilczą Doliną jest nazywana.
Dla mnie było to drugie spotkanie z tym światem, po opowiadaniu w antologii "Nawia". I tak, jak to było w "Jezioro cię kocha", tak i tutaj oczarował mnie mroczny klimat opowieści. Poznajemy Wilkuna, który w dolinie jest swoistym ewenementem, a także młodą Chaberkę, rozsądną córkę kowala. Mamy tutaj trochę nieszczęśliwej miłości, krwawych momentów, nadprzyrodzonych słowiańskich istot, a także odrobinę magii. Jak na taką króciutką opowieść jest naprawdę interesująco i jestem tym bardziej ciekawa książek z tego uniwersum!

Krótkie opowiadanie o tym jak pierwszy opiekun pojawił się w Wilczej Dolinie, zaczątek opowieści o Chaberce, którą znamy z cyklu o Bratmile i wspaniały klimat Wilczej Doliny, poprzetykany jak zwykle garścią wiedzy o słowiańszczyźnie.

Widzę, że nikt jeszcze nie napisał opinii, więc króciutko:
Pierwszy Opiekun to krótkie opowiadanie o tym, jakie wydarzenia doprowadziły do powstania pierwszego opiekuna wioski.
Fanki i fani :) twórczości Marty Krajewskiej na pewno nie będą zawiedzeni, to dobry przerywnik między drugim i trzecim tomem, żeby przypomnieć sobie jak ciekawy jest świat stworzony przez autorkę.
Na tych 40 stronach wiele się wydarzy, wiele emocji będzie wam towarzyszyć i nie będziecie mogli się oderwać.

Widzę, że nikt jeszcze nie napisał opinii, więc króciutko:
Na...