Wizard of Earthsea

Ursula K. Le Guin Wydawnictwo: Puffin Books Cykl: Ziemiomorze (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
Czarnoksiężnik z Archipelagu
Puffin Books
Ziemiomorze (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
Czarnoksiężnik z Archipelagu
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Fajna bajeczka. Taka do przeczytania. Zachęca do sięgnięcia po dalsze tomy serii.

Literacko ta historia jest bardzo dobra, świat bogaty i przemyślany, świetne pióro, a jednak książka nieszczególnie mnie porwała. Mozliwe, ze to kwestia tego, że w książce pojawia się tylko jeden wątek - przez całą książkę śledzi się perypetie tego samego bohatera.

Szczerze mówiąc, książka mnie okrutnie rozczarowała. Od samego początku dokładnie wiedziałam jak i którędy autorka mnie poprowadzi. Nic nie było dla mnie zaskakujące, wszystko zaś sprawiało wrażenia wtórnego i nieoryginalnego. Stawianie jej na równi z Tolkienem jest naprawdę mocno chybione. Moim skromnym zdaniem to książka dla 12-latka, który jeszcze nie czytał Władcy...

Chyba nie moje klimaty, za powolna, niewiele się dzieje. Pierwsza i raczej ostatnia moja książka z tego cyklu ;)

Ale mnie wynudziła.

Dobrym językiem napisana, mądra historia w ciekawym świecie magii z dobrze skonstruowanymi postaciami.

Wspaniała powieść, historia prosta w przekazie, ale jednocześnie posiada złożony świat, ciekawe wydarzenia i system magiczny. I jeszcze jest metaforyczna, super! Ocena niestety trochę niższa - fabuła koncentrowała się 100% na głównym bohaterze, a przydałaby się jakaś odskocznia, czasem wolałabym poczytać o innych postaciach.

KLasyka gatunku, mistrzowskie pióro, stare, ale jare. Polecam gorąco fanom fantasy!

Klasyczna, oldschoolowa fantasy i tak do niej podchodzę. Na dzisiejsze czasy trąci myszką. Główny bohater płynie i płynie. Kolejne wyspy, kolejni ludzie. Jakiś smutek i przygnębienie w tym świecie. Zima, morze i wyspy. W tych klimatach bardziej podoba mi się Jednym Zaklęciem Lawrence'a Watt Evance'a.

Wspaniała jak cała twórczość Le Guin.

9 484
    2 910