Miecz dla króla. Wiedźma z lasu.

Okładka książki Miecz dla króla. Wiedźma z lasu. Ewa Bogucka Pudlis, T.H. White
Okładka książki Miecz dla króla. Wiedźma z lasu.
Ewa Bogucka PudlisT.H. White Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Był sobie raz na zawsze król (tom 1-2) fantasy, science fiction
Był sobie raz na zawsze król (tom 1-2)
The Sword in the Stone. The Witch in the Wood
Świat Książki
1999-01-01
1999-01-01

Jestem rozczarowana. Uwielbiam legendy arturiańskie, o całej serii słyszałam dużo dobrego, ale czytając pierwszą część nudziłam się. Bardziej przypomina mi zbiór połączonych ze sobą opowiadań niż jakąś konkretną historię.
Mam wątpliwości czy powinnam siadać do kolejnych tomów.

Mam wątpliwości czy powinnam siadać do kolejnych tomów.

2084

Z różnych powodów sięgamy po daną książkę - z polecania, z powodu opisu, okładki. Tę książkę zapragnęłyśmy z córką przeczytać z powodu tytułu serii "Był sobie raz na zawsze król".
Świetna seria dla czytelników 10+ - komediowa wersja historii króla Artura.

Świetna seria dla czytelników 10+ - komediowa wersja historii króla Artura.

Naprawdę świetna, zabawna książka. Co prawda przeznaczona dla dzieci, ale starszym miłośnikom mitów arturiańskich również się spodoba.

Jak dla mnie przedobrzone i przesłodzone. Zwłaszcza drugi tytuł w tej części: "Wiedźma z lasu", który chyba jest sztucznie przedłużony o przygody rycerzy Pellinore'a i Grummore'a - miejscami przypominające cyrk Monthy Pythona a nijak mające się do głównego bohatera. O samym Arturze w części 2 mało. Właściwie temat został potraktowany dosyć humorystycznie i zbieżny jest z legendą o Arturze bodajże w głównych jej punktach.
Żyjący wspak Merlin po prostu wymiata :P

Książkę znalazłam w bibliotece na półkach fantastyki dla dorosłych. Po kilku pierwszych rozdziałach, zaczęłam zastanawiać się, co ona tam robiła, czy był to błąd pracownika, czy ja jednak pomyliłam półki. Ponieważ w bibliotece działy dla dzieci są w innym pomieszczeniu i tam też jest fantastyka młodzieżowa, uznałam, że książka znalazła się na półce dla dorosłych celowo, szkoda tylko, że większość dorosłych, nawet jeżeli chce wrócić do świata swego dzieciństwa, stanowczo nie zrobi tego z pomocą tej książki. Są inne legendy arturiańskie, które trafią swoją historią w serca czytelników w każdym wieku.

Galopujący infantylizm dwóch pierwszych tomów nastawił mnie bardzo negatywnie do tego tytułu. Bardzo słabe dialogi. O ile główny bohater Wart jest dzieckiem (w pierwszym tomie) i wiele można mu wybaczyć, tak u Merlina płytkie dialogi po raz pierwszy wywołały u mnie niechęć do tej postaci. Zdecydowanie nie tego się spodziewałam po legendach arturiańskich. Trzymam właśnie w łapkach trzeci tom i zastanawiam się czy dam radę przez niego przebrnąć.

Bardzo mi się podobała. Była niezwykle interesująca. Polecam każdemu. :)

Bardzo mi się podobała. Była niezwykle interesująca. Polecam każdemu. :)

W zasadzie do przeczytania książki zachęcił mnie tytuł:'Był sobie raz na zawsze król'. Dość chwytliwy. No i lubię opowieści o królu Arturze. Sama książka w porządku, ale miejscami trochę przynudzała.

Genialna adaptacja legend arturiańskich.Niech żyje król Artur ;)

Genialna adaptacja legend arturiańskich.Niech żyje król Artur ;)

AMAZING!!!

AMAZING!!!

Dobra rzecz, choć za mało Godzilli jak dla mnie.

Dobra rzecz, choć za mało Godzilli jak dla mnie.

• 2011

Dodaj cytat z książki Miecz dla króla. Wiedźma z lasu.