Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.90 zł

Wołanie kukułki

Patronat LC
Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
The cuckoo's calling
literatura angielska Anna Gralak

Oficjalne recenzje i

Kukułka i kormoran

Link do recenzji

”Instynkt dopadł go jak psa w chuci.”

Czy ja naprawdę musiałam przeczytać takie zdanie w książce napisanej przez kobietę, która ma z czego żyć, więc powyższe zdanie świadczy jedynie o grafomanii?

Czytało się fajnie, ale rozwiązanie jest beznadziejne

Odsłuchałam książkę w audiobooku, bo kryminały czytane to moja ulubiona rozrywka na spacery po mieście. Nie zawiodłam się, bawiłam się bardzo dobrze.

Historia jest trochę sztampowa, szczególnie główny bohater jest zbudowany na bazie chyba najczęsciej używanego archetypu w takich książkach: po przejściach, wielki, agresywny, gburowaty, z historią militarną.

Nie...

Atutów powieści nie jest wiele. Główny zaś to postać Cormorana Strike`a, detektywa, byłego żołnierza, który podczas pobytu w Afganistanie stracił nogę. Podoba mi się też pokazanie Londynu, widać wyraźnie że to obecnie wielokulturowy tygiel, pełen osób różnych narodowości i różnych ras.
Cała reszta jest niestety nieszczególna. Wszyscy celebryci są do siebie tak...

Moim zdaniem wątek kryminalny jest tłem do pokazania w sposób ironiczny,prześmiewczy środowiska show-biznesu. W niektórych momentach pękałam ze śmiechu. Zdumienie, nieporadność Strika, weterana wojennego poruszającego się w nierozumianym, oderwanym nieraz od rzeczywistości świecie powaliło mnie. Audiobook w bardo dobrej interpretacji Macieja Stuhra.

Myślałem, że zapowiadany jako bestseller okaże się czymś fajnym dla czytelnika. Srodze się zawiodłem czytanie to droga przez mękę.

Cudowna książka, bardzo ciekawa akcja, super dialogi, bardzo szybko się czyta. A zakończenie jest zwieńczeniem tych wszystkich plusów - bardzo ciekawe i trudne do odgadnięcia. Gorąco polecam!

Pierwszy tom wydaje mi się nieco gorszy od kolejnych- nie zmienia to faktu, że bardzo mi się podobało. Główną zaletą książki jest jej bardzo bogate tło obyczajowe i klimat dawnych kryminałów- sprawia to, że akcja rozwija się leniwie, lecz z przyjemnością zanurzamy się coraz głębiej w zagadkową treść. I oczywiście postać Cormorana- boksera, bohatera wojennego, detektywa-...

Według policji Lula Landry popełniła samobójstwo. Jednak brat tej supermodelki nie wierzy, że siostra sama targnęła się na życie. Pragnie wyjaśnić tą sprawę i zatrudnia Cormorana Strike'a. Ten prywatny detektyw jest byłym wojskowym, podczas jednej z akcji został poważnie ranny i do dnia dzisiejszego zmaga się z bólem fizycznym jak i psychicznym. Warto nadmienić, że rozstał...

Bardzo dobra książka, bardziej obyczaj niż kryminał. Spodobała mi się do tego stopnia że chcę obejrzeć film, już go nawet mam. Główny bohater to postać złożona i wielobarwna, początkowo wydawał się nijaki. Do tego jego przypadkowa asystentka na tropie tajemnicy. Wszystko dzieje się w Londynie. Zakończenie zaskakuje. Czyta Maciej Stuhr, który jest niesamowity w tej roli....

11 149
    5 915