ROZWIŃ ZWIŃ

Wołanie kukułki

Okładka książki Wołanie kukułki
Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-01-01
Data 1. wydania:
2013-04-18
Anna Gralak
kryminał angielski Cormoran Strike detektyw kryminał literatura angielska śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna J. K. Rowling

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Bardzo fajny początek serii, ciekawa postać głównego bohatera. Na pewno przeczytam kolejne.

trzeba przyznać, że książka jest świetnie napisana - język, styl, charakterystyka postaci... jednak akcja toczy się bardzo wolno, momentami staje się to wręcz nużące i zdarzało mi się przysypiać; )
fajny kryminał w stylu Raymonda Chandlera, tylko objętościowo raczej Władca Pierścieni; )
plus za zakończenie: )

Ciekawa fabuła i rozwiązanie, chociaż chwilowe przestoje w akcji zaburzają tempo.

Cykl od pierwszych stron wciągnął (i - że tak zaspoileruję - poziom trzyma do teraz, a mamy 5 tom) i warto było dać szansę "nieznanemu kryminaliście", żeby odkryć taką perełkę.

Fabuła toczy się wartko, nie brak suspensów i zaskakujących zwrotów akcji, a postacie nakreślone barwnie, choć miejscami oszczędnie, są po prosu w punkt. Nie można odmówić pisarce talentu, choć z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna! Wciąga tak, że nie chce się jej odłożyć.

Miałam dać 5* będąc na 4-tej części ale jak dobrnęłam do 5-tej to już dosłownie i w przenośni, excuse my french - chciał o mi się rzygać - tak beznadziejna i naciągana fabuła, że nie było szans, żebym epilog "10 dni później" dała rady. Może 3 książki w swoim życiu nie dokończyłam, na palcach u 1 ręki policzę moje tak krytyczne opinie i tej po prostu pod koniec nie mogłam...

Powiało klasycznym, angielskim kryminałem, zapachniało starą dobrą Christie! W obszernej narracji pełnej analiz psychologicznych, czytelnik jest zwodzony i zagadywany, czasem do znudzenia, ale z drugiej strony oddaje to klimat odkrywania faktów o zgonie sprzed kilku miesięcy, co do którego nie można mieć szans na jakiekolwiek świeże ślady i jest się zdanym wyłącznie na...

Nudna, rozwleczona do granic możliwości. Rozczarowanie.

Nie, po prostu nie. Po przeczytaniu ze 100 stron dałem sobie spokój. Myślałem że skoro mam doczynienia z autorką Harrego Pottera to książka będzie ciekawa, ale jest taka nudna, że przeczytają ja tylko ci co nie mają niczego lepszego i strasznie się im nudzi. Rowling chyba kompletnie nie umie pisać kryminałów szczególnie kiedy porówna się ja z Cobenem, Czornyjem lub nawet...

Dawno nie czytałam tak nudnej książki. Przez większą część poznawaliśmy głównego bohatera, miałam wrażenie, że wątek kryminalny stoi w miejscu i nie uda się rozwiązać tej zagadki. Książka liczy ponad 400 stron, a sprawa rozwiązała się na jakichś 3 stronach ostatniego rozdziału. Bardzo rozczarowujące, historia w ogóle nie wciąga, strata czasu..

11 342
    5 974