Wołanie kukułki

Okładka książki Wołanie kukułki Robert Galbraith
Okładka książki Wołanie kukułki
Robert Galbraith Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Cormoran Strike (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-01-01
Data 1. wydania:
2013-04-18
Anna Gralak
kryminał angielski Cormoran Strike detektyw kryminał literatura angielska śledztwo zabójstwo zagadka kryminalna J. K. Rowling

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Ciągle i ciagle te same schematy , wiem że trudno napisać coś innego, tylko w trakcie to wrażenie , czy ja już tego nie czytałam.

to pierwsza ksiazka korej nie skoncze - jak dla mnie styl pisania autorki w tym gatunku jest potwornie nudny, moze obejrze serial.

Audiobook w wykonaniu Macieja Sthura super . Doskonale umila czas długiej podróży samochodem.

Jeśli lubisz śledzić, zwracać uwagę na detale, czytać mowę ciała i kojarzyć fakty, to jest to książka godna polecenia. Żadna z postaci nie jest krystaliczna, idealna. Ludzkie słabości. małostkowość, małe zwycięstwa, bolesne potknięcia, autoironia i angielski humor. Przechadzasz się ulicami Londynu, zasiadasz w pubach i przyglądasz się życiu oczami detektywa Cormorana Strike. Wraz z tymczasową asystentką Robin wykonują zlecenie i uprawdopodobniają przyczynę śmierci....

Pierwsza część serii.
Detektyw Cormoran Strike zostaje wynajęty do zbadania śmierci super modelki Luli Landry przez jej brata, który nie wieży w samobójstwo. Bohater to trochę gburowaty, wielkiej postury mężczyzna, weteran wojenny(ma częściową protezę nogi),który ledwo wiąże koniec z końcem. Mimo, że posiada bardzo znanego i bogatego biologicznego ojca, jednak nie pałają do siebie miłością. W zasadzie jedne nie chce znać drugiego i vice versa.
Historia ciekawa, trochę akcja się wlecze. Fajne opisy Londynu. Ciekawi bohaterowie drugoplanowi, Polubiłam sekretarkę :) W kolejnych częściach bardziej interesowały mnie jej perypetie niż Cormorana :p
***

Pierwsza część serii.

Książka przeciętna. Akcja toczy się tak powolnie i jednostajnie że nie chce się czekać na finał - no ale może tka właśnie wygląda praca detektywa,? Ja jednak oczekiwałem czegoś bardziej wciągającego. Najjaśniejszym punktem całej książki jest postać sekretarki i to bardziej ją bym widział jako główną bohaterkę cyklu. Zakończenie, które mogłoby być czymś ratującym książkę trwa nieproporcjonalnie do długości i pewnie nie jesteście zaskoczeni - tez jest przegadane. Chyba nie sięgnę po kolejną cześć, chociaż kto wie :)

Ależ to było dobre!
Nie wiedziałem czego się spodziewać po J.K. Rowling w wydaniu kryminalnym ale na szczęście autorka rozwiała moje wątpliwości już od pierwszych minut odsłuchu... I ten lektor, Maciek Stuhr był w tej roli niesamowity☺️
Bardzo mi się podobały dialogi, świetnie napisane i całkiem zgrabnie było to wszystko złożone, WOW, oby tak dalej pani Rowling 👏

Ależ to było dobre!

Niestety, ale nie dotrwałam nawet do połowy książki.
Dość nudna i słaba, bardzo ciężko było mi się za nią zabrać i w końcu wyładowała na półce nieskończona.

Niestety, ale nie dotrwałam nawet do połowy książki.

Bardzo mi się podobały opisy Londynu w tej części. Rozwiązanie zagadki trochę kuriozalne;-)

Kochani dziś zapraszam Was do kryminalnego świata. Pierwsza część serii o detektywie Cormoranie Strike'u poleca się do czytania.
Wspomnianego detektywa zatrudnia brat ofiary, supermodelki Luli Landry, która rzekomo wyskakuje z okna. Oczywiście w te okoliczności nie wierzy jej brat, dlatego prosi o pomoc Cormorana....
Cormoran Strike jest weteranem wojennym, który ucierpiał na froncie a wspomnienia z tego co przeżył, nie dają mu spokoju. Bardzo doświadczony życiowo mężczyzna, rozstał się z kobietą swojego życia a do tego zmaga się z problemami finansowymi. To zlecenie spada mu z nieba, pomoże mu podreperować budżet. W rozwiązaniu zagadki pomaga mu jego sekretarka.
Jak myślicie uda mu się rozwiązać zagadkową śmierć? Jak sobie z tym wszystkim poradzi?
Książka fajnie napisana choć liczyłam na ciekawszą fabułę, jednak w jakoś sposób wciąga choć odrobinę..... Te londyńskie uliczki, ta londyńska atmosfera a w fabule - londyński spokoj - nie do końca to, co lubię.

Cormoran Strike jest weteranem wojennym, który...