W ofierze Molochowi

Patronat LC
Åsa Larsson Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Rebeka Martinsson (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Till offer åt Molok
978-83-0305028-6
Beata Walczak-Larsson
Wydawnictwo Literackie
literatura szwedzka Rebeka Martinsson
Till offer åt Molok
Rebeka Martinsson (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
978-83-0305028-6
Beata Walczak-Larsson
literatura szwedzka Rebeka Martinsson

Okładka książki Pax. Maran Ingela Korsell, Åsa Larsson
0,0
Pax. Maran Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Vitormen Ingela Korsell, Åsa Larsson
0,0
Pax. Vitormen Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Zaraza Ingela Korsell, Åsa Larsson
8,2
Pax. Zaraza Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Upiór Ingela Korsell, Åsa Larsson
8,0
Pax. Upiór Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Wodnik Ingela Korsell, Åsa Larsson
8,3
Pax. Wodnik Ingela Korsell, Åsa...
Okładka książki Pax. Bjera Ingela Korsell, Åsa Larsson
7,7
Pax. Bjera Ingela Korsell, Åsa...

Oficjalne recenzje i

W sidłach klątwy

Link do recenzji

Świetna książka. W całej serii razi mnie tylko jedno ... trudno mi czytać o okrucieństwie wobec zwierząt

Wow... Rzadko daję 8 gwiazdek. Na początku teoria Rebeki wydawała mi się trochę naciągana, ale potem wątki się zgrabnie splatają i wyjaśniają. No i klimat szwedzkiej prowincji, nie do podrobienia (brusznica, palt, snus, bimber...). Polecam nawet poza serią!

Witam,
Czy może być dobry kryminał, który zawiera standardowe morderstwo ? Otóż tak i tego przykładem jest ta książka.Zawarte są w niej wydarzenia z życia prywatnego jak i zawodowego Rebeki, która jest prokuratorem.Akcja powieści toczy się dość szybko.Poznajemy osobowość kilku postaci, które przewijają się do ostatniej strony.
co prawda brakowało mi opisów krwawej jadki lub...

Bardzo fajny cykl i poza jedną pomyłką nie mogę mu nic zarzucić. Otóż przez 4 tomy poznajemy Rebekę, która jest prawnikiem specjalizującym się w prawie podatkowym. W tomie 5 na stronie 146 raptem po raz pierwszy dopada nas informacja, że Rebeka była notariuszem... pomimo to, cały cykl oceniam bardzo pozytywnie i zdecydowanie polecam.

Trochę żal, że to ostatnie spotkanie z Rebecką jak na razie, tym bardziej że jest tak ciekawe. Kryminał nawiązuje do najlepszej klasyki skandynawskich kryminałów: zbrodnie z przeszłości, flashbacki oraz tajemnica, która przyprawia czytelnika o ciarki, bo nie jest się pewnym, czy nie jest to coś nadprzyrodzonego. Przeczytać warto!

Porządny kryminał, ale bez fajerwerków.

Była to moja pierwsza książka tej autorki (aczkolwiek nie pierwszy szwedzki kryminał). I cóż mogę napisać- tak sobie. A zawiodłam się tym bardziej, że książka została nagrodzona w 2012 r. jako najlepszy szwedzki kryminał. I to mnie właściwie skusiło do lektury :)

Ok, czyta się ją przyjemnie. Ale jest bardzo nierówne tempo- cała akcja zostaje tak naprawdę zostawiona na...

Moja opinia

Świetnie napisana, intrygująca, mroczna. Czuć mroźny klimat Kiruny.
Ta część jest nawet lepsza niż poprzednie.
Polecam

jak kryminały to tylko szwedzkie!

1 253
  • 2013