Mroczny zakątek

Dark Places
kryminał, sensacja, thriller
2015-10-21
Mateusz Borowski

Z trudem przebrnęłam przez tę książkę. Głowna bohaterka niesympatyczna, wręcz odpychająca, realia nierzeczywiste, akcja ślimaczyła się od początku do końca.

Fajna książka, szybko się ją czyta, choć czegoś mi w niej zabrakło. tajemnica z przed kilkudziesięciu lat, brat w więzieniu, dobry pomysł na książkę. Samo zakończenie jednak mnie rozczarowało.

Ta pozycja w moim odczuciu jest znacznie DUŻO lepsza od "Ostrych Przedmiotów", na których się bardzo zawiodłam.
"Mroczny Zakątek" to książka z wyjątkowym rozwojem postaci i niesamowicie niepokojącymi momentami. Miałam kilka drobnych problemów, ale ogólnie rzecz biorąc, książka była całkiem bardzo przyjemna.

Nie jest to książka tak świetna jak Gone girl, ale też dobrze się czytało. A szczególnie ostatnie 100stron ;) Aczkolwiek autorka czasem przesadzała z ilością szczegółów, jak dla mnie..

Ajajaj. Po tak świetnej "Zaginionej dziewczynie" zapragnęłam więcej książek pani Flynn. Tutaj gorzko się rozczarowałam.
Książka przekombinowana, a bohaterowie bezbarwni. Libby irytowała mnie okrutnie (ale przynajmniej wywoływała jakieś uczucia), a reszta postaci nie wyróżniała się niczym szczególnym.
Nie mogłam "wejść" w świat tej powieści. Po lekturze dosyć spokojnej...

Ta książka jest po prostu okej. Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się czytać książkę i nie polubić absolutnie żadnego z bohaterów. Po "Zaginionej dziewczynie" spodziewałam się czegoś lepszego. Daję 6/10.

W wyniku nieporozumienia, Ben został oskarżony o molestowanie dziewczynek ze szkoły podstawowej. Patty, która dowiedziała się także o przepadku farmy, desperacko potrzebowała pieniędzy na prawnika dla syna. Dostała propozycję pomocy od Anioła Dłużników (Calvina Diehla), seryjnego mordercy. Diehl w swoim mniemaniu czynił dobro, zabijając ludzi ze złą sytuacją finansową - w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

czytałam te książkę ponad miesiąc... nie byłam zachwycona. Nie wkręciła mnie fabuła kompletnie...

Myśl o samobójstwie jest zawsze kojąca;
pozwala człowiekowi przetrwać niejedną ciężką noc.

Nigdy nie wolno mierzyć zbyt wysoko.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze poprowadzona akcja z dwoma liniami czasowymi i perspektywami różnych osób, chyba w każdym rozdziale czeka niezła niespodzianka, autorka bardzo zręczne podpuszcza czytelnika. Ciekawe przedstawienie amerykańskiej prowincji, bez lukrowania i z pokazaniem brudnej codzienności. Żywy język tłumaczenia.

Dyskusje

3 054