Okładka książki Kubuś Puchatek

Kłapouchy, Prosiaczek, Tygrysek, Krzyś
typ
papier
fata
7,53 (7445 ocen i 380 opinii)

Opis książki

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół - pluszowych zabawek - w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej - filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książeczki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
książek: 1940
Kalissa | 2014-10-23

(...) "– Oset, moi drodzy, nie ma żadnego pożytku z tego, kiedy się na nim siedzi – mówił Kłapouchy spoglądając w górę i chrupiąc. – To odbiera mu życie. Pamiętajcie o tym wszyscy na przyszłość. I miejcie trochę Względów, trochę Troski o Innych. W tym cała rzecz."

Wesołe przygody przyjaciół ze Stumilowego Lasu to opowieść dla wszystkich - oczywiście dla dzieci przede wszystkim.

Inaczej czyta się taką powieść - jako osoba dorosła. Bo inaczej się ją zapamiętało:) - to trochę tak jak z "Baśniami" H. Ch. Andersena.

Ale każdy dorosły, który przeczyta tę powieść, nagle przypomni sobie beztroskę dzieciństwa. I od razu - ze zdumieniem - zauważy te uniwersalne cechy charakterów ludzkich, jakimi zostali obdarzeni Puchatek, Prosiaczek, Królik, Sowa, Kłapouchy i Kangurzyca z Maleństwem.

Osobiście - rozbraja mnie liryczny pesymizm i urocza ponurość Kłapouszka.

Jedna z moich ulubionych postaci. Bajki z nim oglądałam jako 2-letnia dziewczynka, a jak w drugiej klasie podstawówki mieliśmy to przeczytać, byłam wniebowzięta. Zdziwiłam się tylko, czemu Kubuś nie ma czerwonego sweterka, jak w kreskówce;-) Ogólnie świetna książka, do końca będę wielką fanką Kubusia Puchatka

Fuss | 2013-11-27

Eh Kubuś Puchatek.. książka cudowna, absolutnie cudowna i tyle wspomnień, jak chociażby czytanie tego dziełka pod kołdrą przy świetle z latarki. W moim odczuciu po prostu bezcenna ;)

Danway | 2012-01-04
Przeczytana: 1991 rok

Jakbym się spytał czy jest ktoś, kto nie zna Kubusia Puchatka to odpowiedzi przeczących byłoby niewiele... I bardzo dobrze, że tak jest, gdyż jest to najbardziej rezolutny i wesoły miś na świecie... Na dodatek ma całą masę przyjaciół: Królika, Kłapouchego, Prosiaczka, Tygryska oraz Krzysia...

Cały świat Stumilowego Lasu jest naprawdę bajeczny, dlatego świat ten ciągle żyje i co krok do nas powraca w kolejnych opowiadaniach lub filmach animowanych... Na pewno pan Milne byłby zachwycony, że jego Kubuś stał się tak sławny, że trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez tego poszukiwania "miodku"...

Jest to lektura dla wszystkich i małych i dużych... Zdecydowanie polecam...

Wiórek | 2011-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2011

Ocenianie tej książki do łatwych nie należy. Może zacznę od tego, że należy i należeć będzie do moich ulubionych. Tą książkę należy przyrównać do pluszowego misia, który towarzyszy dziecku w dzieciństwie, by potem, na półce, wywoływać uśmiech dorosłego, którym stało się to dziecko.
Kubuś Puchatek opowiada historię banalną. W nieokreślonej przestrzeni i niewiadomym czasie rozgrywa się akcja tej książki. Głupiutki Miś, czasami strachliwy Prosiaczek, Sowa gubiąca się w słowie "OBWARZANEK", gburowaty i smutny zazwyczaj Kłapouch, mama Kangurzyca i jej synek Maleństwo, Królik i Krzyś. No i oczywiście cała masa krewnych-i-znajomych Królika. Czytanie tej książki było bardzo przyjemne i tak samo zabawne jak kiedyś. Przyprawy okołobiegunowe i pułapki na słonie. Czytanie tej książki w oryginale uświadomiło mi, że tłumaczka musiała sie nieźle napracować przy mruczankach. Nie tylko, by miały rymy, ale by miały sens. Bo sroczka-skoczka to nie to samo co Cottleston pie...

Iza | 2013-07-19

Książka ucząca miłości i przyjaźni bezwarunkowej, najukochańszy prezent z dzieciństwa, w którym nawet teraz - po wielu latch odnajduje mądrości życiowe "skumulowane" w łepku "głupiutkiego" (ale tak naprawdę bardzo mądrego) misia.
Życzyłabym sobie, żeby w epoce komiksów i mnogości bajek, w których rozkochane są nasze dzieci, znalazły one czas i chęci ta coś tak wspaniałego jak Kubuś Puchatek.

Sanderka1985 | 2014-05-10
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 10 maja 2014

Kubuś puchatek jest książką z można by powiedzieć półki "powrót do czasów dzieciństwa". I to do tych najlepszych czasów, kiedy to rodzice, wybierając dla ciebie co najlepsze czytają ci przygody "misia o bardzo małym rozumku". To właśnie w "Kubusiu Puchatku" pierwszy raz pojawia się ten najsłynniejszy miś na świecie. Spotkamy tutaj przyjaciół ze Stumilowego Lasu, uwielbianych przez wiele pokoleń dzieci. Uczcimy urodziny Kłapouchego, zastawimy pułapkę na Słonia, "porwiemy" Maleństwo i weźmiemy udział w Przyprawie do Bieguna Północnego. Gorąco polecam tą trasncendentalną podróż do czasów, kiedy wszystko było czarno-białe, a problemy rozwiązywały się same.

wild_child | 2014-08-08
Na półkach: Najlepsze *.*, Przeczytane

Książka mojego dzieciństwa. Mają szczęście ci, którzy wychowali się na Kubusiu Puchatku. Mimo, że wyrosłam już z bajek lubię do niej wracać. Szybko się czyta co jest dodatkowym atutem tej książki. Gorąco polecam :)

Kazik | 2012-01-31

Moja mowa będzie krótka.
Ja, lat sześć, siedzę ze swoimi siostrami porą wieczorną w łóżku jednej z nich, po kąpieli i w czyściutkiej piżamce. A przy nieco przygaszonym, ciepłym świetle lampki nocnej mój Ojciec, z okularami podniesionymi na czoło, czyta nam (tym niezapomnianym, bliskim, będącym nie do podrobienia głosem) "Kubusia Puchatka", ze zręcznością zawodowego dubbingowca przechodząc od nerwowego, cienkiego głosu Prosiaczka, do niskiego, powolnego narzekania Kłapouchego.
Część mojego pięknego dzieciństwa.

A ponad to, to po prostu kawał dobrej lektury, nawet po latach. Styl urzeka, bohaterowie są przesympatyczni, świat piękny, prosty, niewinny, dziecięcy.
A teraz wybaczcie, ale *chlip*, krem na zmarszczki dostał mi się do oka... *chlip, chlip*

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto