Cassin89 
zakladkadoprzyszlosci.blogspot.com, goodreads.com/user/show/3916145-cassin-89, https://www.facebook.com/ZakladkaDoPrzyszlosci, mydramalist.com/dramalist/Cassin89pl
"Wczoraj to już historia. Jutro to tajemnica. Ale dzisiaj to dar losu, a dary są po to żeby się nimi cieszyć. " "...Każdy dzień spędzony na pisaniu dodaje jeden dzień życia..." Chętnie wymieniam się na książki, ale interesują mnie TYLKO tytuły z półki "Muszę_mieć"
28 lat, kobieta, Zachód ;), status: Czytelniczka, dodała: 4 książki i 36 cytatów, ostatnio widziana 18 godzin temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-20 02:12:52
Dodała cytat z książki: To zdarza się tylko w filmach
Ponieważ nauczyłam się, że miłość to nie tylko uczucie. Miłość to również wybór. Czasami nie jesteś w stanie zapanować nad swoimi uczuciami, ale nadal odpowiadasz za decyzje, jakie w związku z nimi podejmujesz.
 
2018-08-20 02:12:19
Dodała cytat z książki: To zdarza się tylko w filmach
Uważam, że ta myśl - że miłość to wybór - może dodawać otuchy. Bo w każdym związku przychodzą momenty, w których wydaje się nam, że chcemy od życia czegoś więcej. To normalne. Ale w filmach romantycznych tego nie pokazują.
 
2018-08-20 02:11:36
Dodała cytat z książki: To zdarza się tylko w filmach
Istnieje teoria, że szukamy partnera, który uzupełni naszą osobowość. Dlatego przeciwieństwa się przyciągają.
 
2018-08-20 02:11:04
Dodała cytat z książki: To zdarza się tylko w filmach
Nie przejmuj się, Audrey. Ta scena będzie kręcona dużo później. Jestem pewien, że do tego czasu pocałujesz mnie z własnej woli.
 
2018-08-20 01:22:21
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
Przyciąga mnie bliżej i całuje. Całujemy się za każdą gwiazdę na niebie. Za każdy pocałunek, który nas ominął w przeszłości i każdy, który ominie nas w przyszłości.
 
2018-08-20 01:21:41
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
Muszę zostawić ślad w tym świecie, zanim odejdę. Muszę sprawić, by mój czas tutaj miał jakieś znaczenie.
 
2018-08-20 01:21:11
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
W każdym razie jeszcze nie. Ale chciałabym. To nieosiągalny cel, ale i tak uważam, że warto do niego dążyć.
 
2018-08-20 01:20:43
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
W sumie jest idealnym facetem... i dlatego wcale nie potrzebuje w swoim życiu mnie i moich problemów.
 
2018-08-20 01:20:11
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
Pozdrawiam, pozbawiona słońca, lecz nie nadziei.
 
2018-08-20 01:19:43
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
- Jesteś wampirem?
Śmieję się. Jako wampir pewnie miałabym znacznie lepiej, bo przewidywalna długość mojego życia wyniosłaby setki lat, nie czułabym takiej presji, żeby koniecznie zrobić coś wielkiego, co wstrząśnie posadami świata, tylko po to, by dowieść, że istniałam przez ten krótki czas, który był mi dany.
 
2018-08-20 01:19:13
Dodała cytat z książki: W blasku nocy
Jedyne, co stoi na przeszkodzie naszej wielkiej miłości... to fakt, że on nie ma pojęcia o moim istnieniu.
 
2018-08-17 23:10:01
Autor:

Wkrótce recenzja!

 
2018-08-14 21:13:03
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Saga księżycowa (tom 0.5-3.6)
 
2018-08-14 20:31:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 52 ksiazki 2018, TYP_Czytane w podróży
Cykl: Saga księżycowa (tom 3)

Z orbity okołoziemskiej na błękitną planetę spogląda Cress. Choć jej codzienności jest monotonna i nic nie zapowiada zmiany, dziewczyna nie traci pogody ducha. Czas umilają jej ziemskie programy telewizyjne (szczególnie opowieści o przeznaczeniu i wielkiej miłości), śpiewanie i włamywanie się do systemów ochrony. Cress jest szpiegiem dla Luny i jej królowej - dla Księżyca, który pragnie... Z orbity okołoziemskiej na błękitną planetę spogląda Cress. Choć jej codzienności jest monotonna i nic nie zapowiada zmiany, dziewczyna nie traci pogody ducha. Czas umilają jej ziemskie programy telewizyjne (szczególnie opowieści o przeznaczeniu i wielkiej miłości), śpiewanie i włamywanie się do systemów ochrony. Cress jest szpiegiem dla Luny i jej królowej - dla Księżyca, który pragnie zapanować nad Ziemią. Roszpunka z przyszłości nie czeka na ratunek, lecz sama go znajduje. Na bieżąco śledzi bowiem losy poszukiwanych uciekinierów: Cinder, Scarlet oraz Kapitana Thorne'a. Kiedy już udaje się jej nawiązać kontakt i poprosić o pomoc w ucieczce, wszystko idzie zupełnie nie tak jak powinno. Upadek z gwiazd na Ziemię nie mógł być bardziej bolesny jak i dosłowny.

Bez wątpienia szykuje się w świecie bohaterów wojna między Ziemią a Księżycem. Czy cesarski ślub zdoła ją powstrzymać? Czy warto z wroga uczynić królową za cenę zdobycia cennego antidotum na wybuchającą ponownie epidemię? Jaką rolę w tym wszystkim odegra Cress?

Saga Księżycowa to opowieść wielu bohaterów, oparta na ramach klasycznych baśni. Główny bieg historii to oczywiście losy Cinder, młodego imperatora Kai'a oraz bezwzględnej królowej Levany. Marissa Meyer mistrzowsko wplata w kontynuacje ich przygody opowieść Roszpunki i Kapitana Hana Solo. Rolę więzienia - wieży przejmuje tu satelita, pustelnia zmieni się w Saharę, a wybawiciel (zgodnie z baśniowym scenariuszem) traci swój wzrok.

Cress to nowa narratorka tej sagi. To też programistka, która bardziej niż w wir walki, chętniej zasiądzie przed ekranem komputera by umożliwić reszcie bohaterów bezpieczne przedostanie się przez przestrzeń kosmiczną czy pałacowe korytarze. Właśnie te umiejętności ratują ją od losu, który spotyka na Lunie obywateli pozbawionych nadnaturalnych umiejętności kontroli umysłu: uroku czy też podporządkowania innych swojej woli. Przychylność czytelnika dziewczyna zdobywa także dzięki swojej wyobraźni - to ona daje jej moc aby przebrnąć przez piaski pustyni czy zmierzyć się z wiedźmą, która ją niegdyś uwięziła.

Tom trzeci to świetnie odmierzony czas dla każdego z baśniowej ekipy. Każda fanka Sagi Księżycowej w Iko rozpozna swoją bratnią duszę. Nikt tak trafnie nie zwróci uwagi na idealnie dobrany strój (nawet w trakcie pościgu) ani nie skomentuje romantycznego zbiegu zdarzeń. Nikt tak też nie będzie kibicował bohaterom na drodze do ich szczęścia. Tom trzeci nadaje tej postaci zupełnie (i dosłownie) inny kształt. Choć długo trzeba było czekać fanom Cinder i Kai'a na bezpośrednią kontynuację ich historii, oto tom trzeci oficjalnie oznaczył koniec tego wyczekiwania. Co więcej, część akcji już tutaj przenosi nas na Lunę. Kiedy jedni bohaterowie się jednoczą, inni zostają rozdzieleni. Dzięki temu poznajemy i drugą księżniczkę Luny, a jednocześnie i pasierbicę Levany - Winter. To ona przejmie część narracji w czwartym i ostatnim tomie serii. Tam poznamy cenę, jaką zapłacić trzeba, za zrezygnowanie z używania daru.

Tak rozpoczyna się początek finału tej gwiezdnej niczym Star Wars i baśniowej, jak tylko czarujący potrafi być kanon baśni, opowieści o futurystycznej przyszłości. Raz jeszcze daj się porwać przygodzie rozpoczynającej się od słów: "Dawno, dawno temu... w naszej galaktyce".

Załączony na końcu wywiad z Marissą Meyer ujawnia wiele interesujących szczegółów. Autorka kocha Sailor Moon, ale i Gwiezdne Wojny. Cinder wzorowana była na... Sailor Jupiter, a Kai okazał się uderzająco podobny do pewnej osoby z koreańskiego zespołu EXO. Wywiad można czytać tylko i wyłącznie po lekturze "Cress" - jeśli nie chce się widzieć tak wielu spoilerów - pytania dotyczą bezpośrednio fabuły tomu trzeciego.

Skomentuje opinie o książce na http://zakladkadoprzyszlosci.blogspot.com/2018/08/cress-marissa-meyer.html

pokaż więcej

 
2018-08-10 00:32:47
Autor:
Cykl: O Chłopcach (tom 1)
 
Moja biblioteczka
1782 333 5548
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (387)

Ulubieni autorzy (71)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (61)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd