Dotyk Gwen Frost

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Cykl: Akademia Mitu (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
Touch of Frost
tombraiderka009

Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar… Potomkowie legendarnych wojowników takich, jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie posiadają magiczne moce. W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać. Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar, polega na tym, że wystarczy jej jeden...

Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar…
Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar, polega na tym, że wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne. Szybko się orientuje, że jest o wiele silniejsza niż myśli i że będzie potrzebowała swoich umiejętności, aby pokonać potężnego wroga – mrocznego boga Loki.

źródło opisu: http://www.dreamswydawnictwo.pl

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl

Lenalee | 2014-02-06
Przeczytana: 05 lutego 2014

Będąc dzieckiem marzenia o posiadaniu jakichkolwiek nadprzyrodzonych mocy były na porządku dziennym. Wówczas wszystko było po prostu „cool”, a wyobraźnia na tyle elastyczna, że można było wcielić się w dosłownie każdego bohatera, posiąść umiejętność czytania w myślach, przesuwania obiektów za pomocą umysłu i wielu, wielu innych zdolności, dzięki którym urozmaicało się zabawę z rówieśnikami. Pomimo prawie dwudziestu lat na karku wciąż pozostało we mnie coś z dziecka, ponieważ miłość do bohaterów posiadających magiczne zdolności nie zmalała z biegiem lat, stała się jednak troszkę bardziej wymagająca. Wciąż jest jednak na tyle silna, że wręcz zmusiła mnie do wypożyczenia „Dotyku Gwen Frost” z biblioteki, choć wcześniej wcale nie planowałam czytania tej powieści. Wybory spontaniczne są najlepsze? Cóż, niekoniecznie.

Gwen Frost to nastolatka, która wraz z innymi rówieśnikami uczęszcza do Akademii Mitu - szkoły, w której może kształcić swoje zdolności. Jej umiejętnością jest odkrywanie...

Liczba stron: 311
"Tutaj oczekiwano od nas, że nauczymy się posługiwać tymi wszystkimi morderczymi przyrządami ustawionymi w sali. Jak zabić, okaleczyć czy torturować przeciwnika."
----------------------
Jest to książka dla młodzieży. Powieśc wciągnęła mnie od pierwszej strony. Główna bohaterka-straciła matkę w wypadku samochodowym oraz posiada ogromny dar,polegający na tym,że jeden dotyk wystarczy na to,aby poznac historię życia osoby. W książce występuje bardzo dużo mitologicznych postaci.Podobało mi się też na końcu książki wypracowanie Gwen oraz jej plan zajęc. Gdy czytałam, cały czas wychodziły nowe fakty dotyczące rodziny,przyjaciół bohaterki, a czyta się bardzo szybko:) + pierwszoosobowa narracja-refleksje Gwen.
Gorąco polecam!!!:)

myślnik | 2013-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Prosta zwykła historia o niezwykłej dziewczynie,która czyta przedmioty.
Szkoła co się zwie Akademią Mitu jest na tyle dobrze narysowana,że nikomu nie przyszłoby do głowy,aby kwestionować jej istnienie.
Zimne mury,gargulce,chimery i inne stwory łypiące podejrzliwie swymi martwymi ślepiami,pnącza wijące się po gmachach budynków...

Jedna z nielicznych odmiennych rzeczy w tej szkole to elitarna grupa nadzianych uczniów,którzy poza plikiem zielonych banknotów posiadają również magiczne moce.
Walkirie,wojownicy,a wśród nich ona-Gwen Frost per Cyganka.
Szkoła,która napawa ją niepokojem,której nie rozumie.

Miecze trzymane z boku,łuki na ramionach i zwykła jak dla niej umiejętność widzenia,sprawiają,że czuję się jak ktoś nie na miejscu.
Nie jest ani nadziana,nie umie posługiwać się żadnym rodzajem broni,marny z niej wojownik,a jednak znajduje się właśnie tu w Akademii.
Indywidualistka,z ciętym językiem,która wykorzystuje swoje umiejętność w dorabianiu na najpilniejsze rzeczy:
Zginęła Ci...

blackbird | 2015-09-25

Pamiętam czytany kilka lat temu esej Michała Głowińskiego, umieszczony w którymś z podręczników do języka polskiego, który mówił o wieloznaczności interpretacji mitycznej historii o Prometeuszu – tam, gdzie jedni widzieli bohatera i buntownika, inni dostrzegali wręcz demona, anty-boga, istotę niszczącą harmonię świata i boskie plany. Staff napisał zresztą ciekawy i cokolwiek śmieszny wiersz, będący raczej literacką igraszką niż poważnym projektem, ale doskonale pokazujący, że mitem można zrobić dosłownie wszystko – w owym wierszu Prometeusz to sentymentalny i próżny (!) młodzieniec, a Zeus jest humorzastym i kapryśnym władcą. Z początku byłam zaskoczona, ale później, badając choćby kulturę popularną czy oficjalną, zwaną postmodernistyczną, natknęłam się na wiele innych, równie ciekawych deformacji i wątków zapożyczanych z klasycznego kanonu, twórczo jednak przerabianych. I nie wspominam tu o tak...

Polecam wszystkim fanom mitologii. :)

Jolka | 2017-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 listopada 2017

Bardzo dobra literatura fantasy dla starsze młodzieży. Mityczni, ale jakże współcześni dorastający wojownicy - Spartanie, Amazonki, walkirie- obdarzeni niepospolitymi darami. Doskonalący sztuki walki i wiedzę o mitologii w Akademii Mitu. Wśród nich Gwen Frost dowiadująca się,że jest wybranką bogini Nike. I w dodatku walcząca z wysłanniczką złego boga Lokiego. Nauczycielka historii to wybranka bogini Ateny! W końcu bogini mądrości, prawda? Niezły odlot, naprawdę. A czyta się szybko i przyjemnie. Całość troszkę przypomina mi film o liceum Avalon. Ukłon dla autorki za wyobraźnię.

Wow! Wow! Wow!
Świetna książka wciągająca z każdą stroną :D. Wprost nie idzie się oderwać ;). I te emocje ...
Polecam każdemu!!!

REWELACJA! Nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba. Kupiłam ją właściwie z braku innego wyboru i zdecydowanie jestem zadowolona. Już dawno żadna książka, aż tak bardzo nieprzypadła mi do gustu. Przede wszystkim "Dotyk Gwen Frost" dotyczy mitologii, a naprawdę zawsze mnie to bardzo, ale to bardzo interesowało. W książce oczywiście pojawia się wątek miłosny, ale nie polega na tym, że ciągnie się przez całą książkę i właściwie gdyby go usunąć to z książki nie zostałoby nic, a nic poza okładką i tytułem. Tak nie jest i to sprawia, że książka podoba mi się jeszcze bardziej. Wszystko opisane jest w tak wciągający sposób, że trudno oderwać się od tej książki. Główna bohaterka wywarła na mnie dobre wrażenie. Przede wszystkim nie narzeka na swój dar, a to przyniosło niesamowitą ulgę, bo gdybym musiała użerać się z kolejną dziewczyną, która tak bardzo nienawidzi swojej mocy, to odłożyłabym tą książkę tak szybko jak ją zaczęłam. Jeszcze raz mówię, że ta książka jest REWELACYJNA.

tombraiderka009 | 2012-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2012

Gdy rozpoczęłam książkę to po dwóch rozdziałach miałam jej serdecznie dość. Te wszystkie opisy były takie nieciekawe i przynudzające, że nie miałam najmniejszej ochoty dokańczać tej książki. Chociaż byłam ciekawa co was tak zauroczyło w tej książce i postanowiłam przebrnąć jeszcze przez kilka stron. No i ukazał mi się pewien osobnik, przez którego zachciałam czytać książkę, chociażby dlatego, że ciekawiły mnie kolejne z nim spotkania:D

A więc Gwendolyn Frost, zwana Cyganką lub po prostu Gwen. Dziewczyna prosta, odważna i twarda. Mówiąc prosta, mam na myśli to, że jest mniej więcej zwykła nastolatką. Wie, że życie ma dla nas niespodzianki i może nam dać w kość.
Dzięki - a może powinnam powiedzieć przez.? - swojemu cygańskiemu darowi jakim jest wiedza wszystkiego na temat kogoś, bądź czegoś przez dotyk, została wysłana do niejakiej Akademii Mitu, do której chodzą potomkowie pradawnych Spartanów, Walkirii oraz Amazonek. Minęły dwa miesiące od przeniesienia się do innej szkoły, a...

Querida | 2013-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Mitologia, legendarni wojownicy, dawne wierzenia. Teraz patrzymy na to wszystko z przymrużeniem oka, jednak kiedyś starożytni bogowie, wielokrotnie okrutni, samolubni i zazdrośni, stanowili pewnik dla żyjących wtedy ludzi. Oddawanie im czci i składanie ofiar było na porządku dziennym, a całą egzystencję uzależniano od przeróżnych bóstw. Obecnie mitologia stanowi pewnego rodzaju ciekawostkę, intrygującą historię czy też swoisty sposób na częściowe poznanie dawnej codzienności - przynajmniej z pozoru.

Gwen Frost to dziewczyna, która jeszcze do niedawna miała niemal wszystko: oddanych przyjaciół, kochającą rodzinę, nie dręczyły ją większe problemy. Pewnego dnia jej spokój zostaje gwałtownie zburzony, gdy odkrywa sekret swojej koleżanki, co pośrednio powoduje, że matka Gwen ginie w wypadku samochodowym. Te zdarzenia zaś prowadzą do tego, że przed drzwiami domu Frostów staje nauczycielka z Akademii Mitu, w której nastolatkowie, potomkowie mitycznych wojowników, szlifują swoje...