Faza szósta: Światło

Light
9788376862033
gone, etap, Faza Szósta: Światło
Accio

Od chwili, gdy wszyscy dorośli zniknęli z Perdido Beach, minął już prawie rok. Pozbawieni kontroli i opieki młodzi ludzie przeżyli głód, zarazę, bezpardonową walkę o władzę. Przetrwali. Przynajmniej część z nich. Powrót do normalności był ich marzeniem.Teraz to marzenie może się ziścić i nagle zewnętrzny świat napawa mieszkańców ETAPu lękiem. W obrębie bariery wydarzyło się wiele rzeczy, które nie znajdą usprawiedliwienia w nieświadomym niczego społeczeństwie. Śmierć, okrucieństwo, błędne decyzje, złe wybory... Co czeka na tych, którzy złamali wszystkie prawa rządzące w normalnym społeczeństwie? Może ETAP jest jedynym miejscem, w którym mogą czuć się bezpieczni?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

MaciejS | 2019-04-16
Na półkach: Przeczytane, EBOOKS
Przeczytana: 06 kwietnia 2019

Niezłe zakończenie ciekawej serii.

Everyle | 2018-10-24
Przeczytana: 04 października 2018

"Możecie już opuścić ETAP"

Głód. Pragnienie. Choroby. Wojny. Śmierć. Chaos. Game over.

Odkąd pojawiła się bariera i zaczął się ETAP, minął już prawie rok. Brutalna rzeczywistość z jaką musieli się codziennie zmagać, miała wpływ na każdego z nich. Jedni zmienili się na lepsze, inni wręcz przeciwnie. Wielu z nich nie przeżyło, przegrało walkę z ETAP-em.
I nagle bariera staje się przezroczysta. Ludzie przepełnieni nadzieją, że ich koszmar wreszcie dobiegnie końca, całymi dniami wystają pod murami, złaknieni widoku najbliższych. Nikt jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że to jeszcze nie koniec, że najgorsze zagrożenie dopiero przed nimi. Zagrożenie, które wielkimi krokami zbliża się do pogrążonego w nadziei na ratunek, Perdido Beach.
Gdy pierwszy raz trzymałam w ręku szósty i ostatni , byłam rozczarowana jego objętością. Bo w żadnym stopniu nie byłam gotowa na to, żeby rozstawać się z bohaterami, chciałam czytać jeszcze jak najdłużej o ich losach, a otrzymałam zaledwie niecałe czterysta...

introdukcja | 2018-05-27
Przeczytana: 27 maja 2018

Uffff....koniec części szóstej, ostatniej. Spodziewałam się bardziej spektakularnego zakończenia.

Wiesia | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Od dziś powiększam grono fanów tej serii.Dołączam również moją pozytywną opinię do wielu innych. Ta seria po prostu musi się podobać, choć było wiele innych o podobnej tematyce, nikt jednak nie potrafi tak jak Grant Michael oczarować nas stworzonym przez siebie światem.
Mistrzowsko wykreowane postacie i ciągła akcja - wciąga nas, szokuje, bulwersuje, sprawia że przeżywamy silne emocje - od litości,niesmaku, lęku po podziw dla bohaterów.
Odczuwałam ich zagubienie i przejmujący głód. Te wszystkie emocje były we mnie realne - obudzone słowami autora.
Powiem więcej- od pierwszego tomu zamknął mnie pod kopułą ETAPU i nie wypuścił aż do końca, aż do słów "możecie wyjść, jesteście wolni"

Kto jeszcze nie czytał - serdecznie polecam tą przygodę.
Najlepiej zaopatrzyć się w całą serię i czytać "jednym ciągiem"

Aamberxis | 2018-02-09
Przeczytana: lipiec 2017

Po skończeniu serii mam mieszane uczucia.
Cały ten ból, smutek, groza towarzysząca bohaterom skończyła się dobrze, aż za dobrze zważywszy na to co wcześniej się działo. Może i jestem potworem, ale moim zdaniem pasuje tu gorsze, zdecydowanie gorsze zakończenie nie psujące atmosfery zrobionej wcześniej.
Jednakże warto było czytać, oj warto. Żałuję, że to już koniec i muszę się rozstać z tą porywającą opowieścią.

Matt | 2017-11-16

Fajne zakończenie ciekawej serii. Nie będę się tutaj długo rozwodził, ponieważ wszystko już zostało powiedziane. Polecam całą serię.:)

Aramina | 2017-09-02
Przeczytana: 02 września 2017

Zakończenie serii w iście mistrzowskim stylu :) Ostateczne, najcięższe starcia, masa poświęceń i ofiar, emocji, niepewności. Niesamowicie zaskoczyła mnie decyzja Caine'a, łezka w oku też się kręciła przy każdej z bohaterskich śmierci nastoletnich mutantów, poświęcających własne życie, aby ocalić dzieci z ETAP-u. Nie chcąc spoilerować powiem tylko, że wiesz, iż powieść jest wybitna, kiedy kończąc cykl wzruszasz się i żałujesz, że już nigdy nie spotkasz się z poznanymi bohaterami.

Michalina | 2017-08-10

Jak dla mnie świetne.

Marikaa | 2017-04-09
Na półkach: Przeczytane, #2017
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

6/10 ponieważ jest to już ocena całościowa jako serii.
Dotarliśmy do końca przygód Sama i paczki mutantów (i innych). Ogólnie seria nie jest, aż taka zła. cała fabuła jest w porządku, ale to co najbardziej mnie razi to to, że są tak młodzi. Gdyby chociaż najstarsi mieli po te siedemnaście/osiemnaście lat to zawsze trochę inaczej. Jakoś dziwnie mi było kiedy wiedziałam, że Diana urodziła mając ile? Piętnaście lat? No może szesnaście. Jasne, że zdarzają się takie sytuacje w prawdziwym życiu, ale tutaj jakoś było to dla mnie naciągane.
Podobało mi się, że autorka przedstawiła akcje PO.
Podsumowując - polecam cała serię wraz z jej wzlotami i upadkami.

Zielonooka | 2017-04-03

Sam,Astrid,Dekka,Brianna,Edilio,Lana i inni.Przetrwali.Walczyli.I przetrwali.Prawie rok żyli w miejscu,w którym każdy dzień to nowa walka o życie. Teraz,gdy bariera się zmienia,i lada dzień zniknie,znów pojawiają się wątpliwości. Wiele dzieciaków będzie skazanych na śmierć głodową,z widokiem szyldów McDonaldów przed oczyma. Jeśli nie uda się pokonać Gai i uratować mieszkańców ETAPU przed śmiercią,wszystkie starania o przeżycie pójdą na marne. Czy ktoś się uratuje? Zaskakująca końcówka i wspaniali bohaterowie. Dzięki(za autorem:p)dla: Sama,Astrid,Quinna,Edilia,Dekki,Bryzy(w ostatniej części cię pokochałam,szalona dziewczyno!),Taylor(ciebie zresztą też!),Diany,Caine'a,Lany,Sanjita,Patricka,Orsay,Dahry,Małego Pete'a i całej reszty tej zgrai(Drake/Brittney,dla ciebie też wielkie dzięki!).

Ojej,to już naprawdę koniec ETAPU?
Caine,brakuje mi ciebie!