Okładka książki Alchemik

Drzewo Babel
83-904230-2-2
typ
papier
5,78 (18749 ocen i 1317 opinii)

Opis książki

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. A...

Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba "Alchemika" i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

źródło opisu: Drzewo Babel, 1995.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
| 2010-02-08

Pseudofilozoficzny bełkocik z gatunku "słońce wschodzi i zachodzi" dla egzaltowanych gimnazjalistów.

Scarlett | 2010-09-29
Na półkach: Hall of shame, Przeczytane

Istny szmateks z bezlitośnie płytkimi tekstami, które chyba miały być głębokie i prowokujące do rozmyślań. Coś jakby nie wyszło...
Najwidoczniej jestem nieczułą kłodą, bo mnie "Alchemik" raczej załamał. To naprawdę smutne, że coś tak miałkiego stało się bestsellerem.

Motoko | 2012-04-08
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Po przeczytaniu Bardzo Mądrej Książki Pana Coelho stwierdziłam, że pisanie takich bzdur podlega pewnemu schematowi. Jego opanowanie jest równie proste i nieskomplikowane jak fabuła Alchemika. Stwórzmy więc Początek Bardzo Mądrej Książki:

1. Wymyśl jakieś zdanie, które opisuje uczucie w najprostszy sposób. Np. Kocham bajki.

2. Złota zasada brzmi: myśli są w głowie, uczucia w sercu! Tak więc przetłumacz te uczucie na spojrzenie zewnętrzne: np. zamiast "kocham bajki" na "w moim sercu jest miłość do bajek".

3. Teraz zwykłe słowa trzeba zamienić na Słowa. Dlatego zastąp pospolite wyrazy jak "jest" czy "moim" na wznioślejsze: np. "w mym sercu płonie miłość do bajek".

4. Obiekt naszej miłości trzeba oczywiście odpowiednio nazwać. Nie mogą to być zwykłe "bajki". Trzeba je przerobić na "skarbnice mądrości ludowej".

5. Żeby efekt był piorunujący zastosuj porównanie do życia lub miłości. Wybieram życie i po połączeniu mamy: "Życie to płonąca w mym sercu miłość do skarbnic mądrości ludowej"

...

Liwia | 2010-10-07
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2010

Czytając opinie o tej książce wnioskuję, że nie wszyscy wiedzą, jakie ona ma przesłanie. Ile prawd jest w tej książce. No, ale każdy ma inne zdanie...
Mi ta książka bardzo się podobała. To pierwsza pozycja Coelho, którą przeczytałam, i nie zawiodłam się na niej. Przeczytałam ją, można powiedzieć, jednym tchem, jednak dopiero po jakiś 30 stronach dojrzałam się, jakie ma ona przesłanie. Wielu ludzi nie potrafi zrozumieć, o co w niej wchodzi, a potem piszą, że książka jest o niczym. Jednak tak nie jest. Każdy z nas ma swój cel, jednak wielu boi się go realizować. Bardzo spodobała mi się postać młodzieńca, który nie poddał się, mimo wielu trudności.
To nie jest książka dla tych, którzy nie umieją jej docenić. Jednak dla mnie jest ona wspaniała i dzięki niej wiem, że nigdy nie zrezygnuję z dążenia do osiągnięcia swojego celu.

Piotr | 2010-03-22
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 22 marca 2006

Banalna, infantylna, nie wnosząca niczego nowego do świata książek. Zbieranina myśli, napisana jak dla dzieci, ale przez nie raczej nie zrozumiała. Czytana przez dorosłych, wzbudza zażenowanie.

Przemysław | 2010-07-09
Przeczytana: 2007 rok

Pretensjonalny, pseudofilozoficzny gniot. Od tego autora należy się trzymać z daleka. Nuda i zażenowanie w czasie lektury gwarantowane.

Triss | 2012-06-13

Płaskie jak teren Holandii, banalne jak parówka z keczupem, odkrywcze jak pięcioletnie dziecko konstatujące coś oczywistego, a wszystko to przykryte płaszczykiem "oryginalności", "intelektualizmu", "ponadczasowego przesłania". Polecam tylko jeśli ktoś ma zmysł obserwacyjny dżdżownicy - wtedy na pewno znajdzie w tej książce coś nowego i odkrywczego.

boziaczek | 2012-06-16

Powiem szczerze, że mnie nie zachwyciła tak jak się tego spodziewałam. Zdecydowanie książki Coelho nie są dla mnie.

Danway | 2011-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2011, @Blog
Przeczytana: 19 listopada 2011

Ilu czytelników, tyleż opinii na temat wyżej wymienionej książki... Jedni twierdzą, że to szmira i pseudofilozoficzny bełkot, inni zaś, że książka dająca do myślenia, uznając ją za arcydzieło... Twórczość Paulo Coelho, a szczególnie Alchemik spowodował, że powstało wiele dyskusji, gdzie strony zarzucają się argumentami przeciwstawnymi...

Ja siebie w tym wszystkim widzę, gdzieś pośrodku... Uważam, że jest to lekka, łatwa i przyjemna książka mówiąca o poszukiwaniu własnego szczęścia i podążaniem ścieżką własnych marzeń... Na tej ścieżce bohater Santiago poznaje nowych ludzi, uczy się, dojrzewa, odnajduje miłość, a na koniec znajduje to czego szukał...

Zaznaczam jednak, że podczas lektury należy mieć ukształtowany własny światopogląd, gdyż inaczej można się zagubić w życiu i zatracić w tym, co jest najważniejsze... Książka ta powinna być czytana dobrowolnie i z dużym dystansem... Według mnie nie powinna się znaleźć w kanonie lektur... Osobiście polecam ją, ale tylko tym, którzy chcą...

Wojciech | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Przeglądając własne opinie, ze zdziwieniem stwierdziłem brak notki o "Alchemiku". Naprawiam błąd w dwóch zdaniach:

Ponadreligijne rozważania o sile pragnień i odwadze ich realizacji. Temat b.interesujący, ale skutek wyraża wezwanie: "Boże, skoro zabrałeś moce, zabierz i chęci".

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica