Okładka książki Alchemik

Drzewo Babel
83-904230-2-2
typ
papier
5,8 (19796 ocen i 1384 opinie)

Opis książki

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoło wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.
Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba "Alchemika" i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

źródło opisu: Drzewo Babel, 1995.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
| 2010-02-08

Pseudofilozoficzny bełkocik z gatunku "słońce wschodzi i zachodzi" dla egzaltowanych gimnazjalistów.

Scarlett | 2010-09-29
Na półkach: Hall of shame, Przeczytane

Istny szmateks z bezlitośnie płytkimi tekstami, które chyba miały być głębokie i prowokujące do rozmyślań. Coś jakby nie wyszło...
Najwidoczniej jestem nieczułą kłodą, bo mnie "Alchemik" raczej załamał. To naprawdę smutne, że coś tak miałkiego stało się bestsellerem.

Motoko | 2012-04-08
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Po przeczytaniu Bardzo Mądrej Książki Pana Coelho stwierdziłam, że pisanie takich bzdur podlega pewnemu schematowi. Jego opanowanie jest równie proste i nieskomplikowane jak fabuła Alchemika. Stwórzmy więc Początek Bardzo Mądrej Książki:

1. Wymyśl jakieś zdanie, które opisuje uczucie w najprostszy sposób. Np. Kocham bajki.

2. Złota zasada brzmi: myśli są w głowie, uczucia w sercu! Tak więc przetłumacz te uczucie na spojrzenie zewnętrzne: np. zamiast "kocham bajki" na "w moim sercu jest miłość do bajek".

3. Teraz zwykłe słowa trzeba zamienić na Słowa. Dlatego zastąp pospolite wyrazy jak "jest" czy "moim" na wznioślejsze: np. "w mym sercu płonie miłość do bajek".

4. Obiekt naszej miłości trzeba oczywiście odpowiednio nazwać. Nie mogą to być zwykłe "bajki". Trzeba je przerobić na "skarbnice mądrości ludowej".

5. Żeby efekt był piorunujący zastosuj porównanie do życia lub miłości. Wybieram życie i po połączeniu mamy: "Życie to płonąca w mym sercu miłość do skarbnic mądrości...

Liwia | 2010-10-07
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane
Przeczytana: 07 października 2010

Czytając opinie o tej książce wnioskuję, że nie wszyscy wiedzą, jakie ona ma przesłanie. Ile prawd jest w tej książce. No, ale każdy ma inne zdanie...
Mi ta książka bardzo się podobała. To pierwsza pozycja Coelho, którą przeczytałam, i nie zawiodłam się na niej. Przeczytałam ją, można powiedzieć, jednym tchem, jednak dopiero po jakiś 30 stronach dojrzałam się, jakie ma ona przesłanie. Wielu ludzi nie potrafi zrozumieć, o co w niej wchodzi, a potem piszą, że książka jest o niczym. Jednak tak nie jest. Każdy z nas ma swój cel, jednak wielu boi się go realizować. Bardzo spodobała mi się postać młodzieńca, który nie poddał się, mimo wielu trudności.
To nie jest książka dla tych, którzy nie umieją jej docenić. Jednak dla mnie jest ona wspaniała i dzięki niej wiem, że nigdy nie zrezygnuję z dążenia do osiągnięcia swojego celu.

Marago | 2013-07-21
Przeczytana: 15 czerwca 1999

Świetna , świetna, świetna. Przeczytałam jednym tchem i przez jakiś czas byłam w świecie baśni. Książka napisana pięknym językiem. I tu ukłon również w stronę tłumacza. Polecam.

Piotr | 2010-03-22
Na półkach: Przeczytane, Strata czasu
Przeczytana: 22 marca 2006

Banalna, infantylna, nie wnosząca niczego nowego do świata książek. Zbieranina myśli, napisana jak dla dzieci, ale przez nie raczej nie zrozumiała. Czytana przez dorosłych, wzbudza zażenowanie.

Przemysław | 2010-07-09
Przeczytana: 2007 rok

Pretensjonalny, pseudofilozoficzny gniot. Od tego autora należy się trzymać z daleka. Nuda i zażenowanie w czasie lektury gwarantowane.

szaramysz | 2014-03-15

Mam taka zasadę, że zawsze kończę rozpoczęte książki. Alchemik jest wyjątkiem potwierdzającym tą zasadę. Nie dałam rady...literatura z gatunku słońce wschodzi i zachodzi...Szkoda czasu.

Triss | 2012-06-13

Płaskie jak teren Holandii, banalne jak parówka z keczupem, odkrywcze jak pięcioletnie dziecko konstatujące coś oczywistego, a wszystko to przykryte płaszczykiem "oryginalności", "intelektualizmu", "ponadczasowego przesłania". Polecam tylko jeśli ktoś ma zmysł obserwacyjny dżdżownicy - wtedy na pewno znajdzie w tej książce coś nowego i odkrywczego.

boziaczek | 2012-06-16

Powiem szczerze, że mnie nie zachwyciła tak jak się tego spodziewałam. Zdecydowanie książki Coelho nie są dla mnie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Maria Nurowska
    71. rocznica
    urodzin
    ,,Ten kocha naprawdę, kto nie wie, dlaczego kocha.
  • Isabel Abedi
    48. rocznica
    urodzin
    Są w życiu rzeczy, o które trzeba walczyć, ponieważ czas, jaki na nie zostaje, niekiedy jest krótszy, niż sądzimy.
  • Andrzej Maleszka
    60. rocznica
    urodzin
    Mama zapaliła świece, a Filip latarkę i z ziemi dom wyglądał jak jeszcze jedna gwiazda. Miasto zostało daleko pod nimi. Choć stali na balkonie, to żadne z nich nie mogło już zobaczyć, jak czerwone krzesło powoli wstaje z trawy i unosi się w górę.
  • Max Allan Collins
    67. rocznica
    urodzin
    Ludzkie duchy, przemykające bez śladu, niezauważalnie. kiedy któryś z nich znika, nikogo to nie obchodzi.
  • Kazimierz Władysław Wójcicki
    81. rocznica
  • Marguerite Duras
    19. rocznica
    śmierci
    I płacząc robi to. Z początku jest ból, a potem ten ból staje się kolejną zdobyczą, odmieniony, narastający z wolna, wznoszący się ku rozkoszy, spleciony wraz z nią. Morze, nieuchwytne w swym kształcie, po prostu niezrównane.
  • Eugene B. Sledge
    14. rocznica
    śmierci
    Wojna to zorganizowany obłęd niszczący najlepszych ludzi.
  • John Williams
    21. rocznica
    śmierci
    Jakże porządni i przyzwoici wydajemy się samym sobie, dopóki nie mamy okazji ani powodu, żeby się zachować nieprzyzwoicie! Potrzeba dopiero miłości, żebyśmy mogli czegoś się dowiedzieć o sobie samych.
  • Arthur Koestler
    32. rocznica