Harry Potter i Insygnia Śmierci

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Harry Potter (tom 7)
Wydawnictwo: Media Rodzina
2 370
1 483
Harry Potter and the Deathly Hallows
Harry Potter, magia, przygoda

Po śmierci Dumbledore'a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca. Dlaczego...

Dlaczego Dumbledore nie pozostawił Harry`emu czytelnych wskazówek? Czy przeszłość nieżyjącego dyrektora kryje jakieś niezwykłe tajemnice? Jaką rolę odegra Snape przy boku Voldemorta? Czy Harry`emu uda się dotrzeć do najważniejszych miejsc i faktów dotyczących jego rodziny?

Siódmy tom przygód Harry`ego Pottera jest już ostatnią częścią cyklu i - jak spodziewają się czytelnicy - przynosi odpowiedzi na wszystkie istotne dla potteromaniaków pytania.

źródło opisu: mediarodzina.pl

źródło okładki: mediarodzina.pl

Świetna części. I żałuje, że ostatnia.
Jakoś trudno jest mi się pogodzić z tym, że nie poznam już nowych i niezwykłych przygód Pottera i jego przyjaciół.
Kiedy już zbliżałam się do punktu kulminacyjnego, czyli ostatecznej walki to Rowling dostarczyła mi wiele emocji.
Nie mogłam oderwać się od książki :)

MarCyśka | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

Właśnie dziś jest ta wspaniała data. 31 lipca - 50 urodziny naszej kochanej autorki i 35 urodziny Harry'ego Pottera. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO! :)
Skończyłam książkę i jestem bardzo wzruszona..
Najlepsza seria na świecie! Nigdy się z nią nie rozstanę.

Ostatni tom powinien zrobić na mnie największe wrażenie, takie przynajmniej są moje odczucia, a jednak się nie udało. Może rozwiązania, które zostały w tej części zastosowane, w większości wzbudzają zachwyt - na mnie jednak to nie zadziałało. Zła byłam bardzo za bezczeszczenie pamięci Dumbledore'a, i chociaż końcówka wiele wyjaśni, to jednak pozostał pewien paskudny posmak. Nie do końca jestem przekonana, że zmieszanie historii Horkruksów i Insygniów śmierci wyszła tej książce na dobre, jeden i drugi temat osobno robi spore wrażenie, razem - dla mnie trochę za duży chaos. Podobne odczucia miałam po filmie - tu bitwa o Hogwart, a tu Harry biega jak kot z pęcherzem i szuka ozdóbki do włosów, na miejscu tych walczących popukałabym się w głowę.

Mimo wszystko cała opowieść o młodym czarodzieju i dwójce jego przyjaciół ma w sobie magię, która potrafi oczarować, gdy tylko na to pozwolisz. Przyjaźń, miłość, poświęcenie. Walka dobra ze złem. Oklepane, wiem, ale mimo to wracam do tej...

PABLOPAN | 2012-02-09

Dziękuję pani Rowling - za Harrego Pottera, za to, że dzięki niej pokochałem książki, za to, że z Harrym przeżyłem cudowną przygodę. Szkoda, że to już koniec :( Polecam każdemu całą serię, czytajcie bo warto!

AuroraBorealis | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Pewnie zaciekawieni zapytacie dlaczego czytałam serię o Harrym Potterze od końca czyli od ostatniego, siódmego tomu? A to wszystko dlatego, że lubię tą część o młodym czarodzieju najbardziej z całej historii chyba głównie za sprawą widowiskowego filmu. Według mnie jest pełna ważnych i podniosłych wydarzeń, które dopinają i łączą ze sobą poszczególne elementy w jednolitą i spójną całość. Nareszcie dowiadujemy się kim był naprawdę Severus Snape, jaki okazał się być Dumbledore – dyrektor Hogwartu tak bardzo lubiany przez naszego bohatera i wiele, wiele innych spraw, o których być może wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

Czy Harremu uda się odnaleźć i zniszczyć wszystkie horkruksy? Czy pokona Sami-Wiecie-Kogo? Czy przyjaciele mu w tym pomogą czy odwrócą się od niego, kiedy znajdą się w wyjątkowym niebezpieczeństwie?

Ci, którzy sięgną po nią bez względu na swój wiek, czy to nastolatki czy osoby troszkę już starsze (by np. tak jak ja "odkurzyć" sobie przygody Harrego, które...

Modliszeg | 2018-10-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 października 2018

"Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości."

Z ciężkim sercem czas zakończyć podróż do świata magii. Jest mi niezwykle przykro, że bohaterowie cyklu nie będą już towarzyszyć mi w szarej codzienności. Wzrusza mnie świadomość, że nie będę mieć możliwości poznania dalszych losów moich książkowych przyjaciół. Wzrusza mnie niewidzialna nić przywiązania, jaka powstała między mną, a bohaterami.
Kolejny raz byłam świadkiem pojedynku dobra ze złem w świecie czarodziejów. Przeżywałam wraz z bohaterami chwile radości, smutku, triumfu, klęski, bezradności, nadziei oraz rozpaczy, którą przepełniona jest ów część. Kolejny raz obserwowałam poświęcenie uczniów i profesorów Hogwartu, Gwardii Dumbledore'a, członków Zakonu Feniksa. Towarzyszyłam trójce przyjaciół - Hermionie, Harremu, Ronowi w umacnianiu się fundamentów przyjaźni między nimi. Najbardziej pękało mi serce, gdy ginęły moje ulubione postacie, które obdarzyłam szczególnym sentymentem. W tej...

Robert | 2010-09-05
Przeczytana: 05 września 2010

„Harry Potter i Insygnia Śmierci” jest zakończeniem 7-tomowego cyklu. Wg mnie dobrym zakończeniem. Pani Rowling się postarała i napisała książkę bardzo dobrą. Trup się kładzie gęsto, ale oczywiście z kulturą. Są zarówno epizody smutne jak i wesołe. Początkowo nawet z przewagą tych smutnych. Ale podobno nie ma róży bez kolców, więc musi tak być. Świat, jak i bohaterowie poboczni są jakby innymi osobami przystosowanymi do życia w innym, mrocznym świecie. W związku z tym pojawia się kilka wątków pobocznych. Ukazujących do czego powinien być zdolny każdy człowiek wobec ucisku, ale również przekazujących jakże oczywistą prawdę, że nie można stać bezczynnie.

Praktycznie wszystkie wątki ostatecznie są zakończone, chociaż niektóre w dosyć ciekawy i zaskakujący sposób. Szczególnie sprawa Dumbledore’a i Snape’a wydaje się być diametralnie inna niż wskazywały na to poprzednie części cyklu. Jest złożona, wielopoziomowa, godna dojrzałego czytelnika. Fabuła bogata jest w różnego rodzaju...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„- Jeśli nie miłość ma cię tym razem ocalić – powiedział Voldemort – to pewnie wierzysz, że masz w sobie jakąś magiczną moc, której ja nie mam, albo broń potężniejszą od mojej?
- Wierzę, że mam jedno i drugie – odparł Harry[…]”

Najbardziej brutalna oraz z największą ilością akcji i przygód naszych młodych bohaterów – przed państwem „Harry Potter i Insygnia Śmierci”!
Aa teraz nadszedł czas, żebym zwróciła honor Dumbledorowi i Severusowi Snapeowi, gdyż to wszystko było z wielkim wyprzedzeniem zaplanowane… „Tak, Dumbledore nie żyje – odparł spokojnie Harry – ale to nie ty go zabiłeś. Sam wybrał sposób , w jaki umarł, wybrał go wiele miesięcy przed swoją śmiercią, zaplanował wszystko z kimś, kogo uważałeś za swojego sługę.” „- Snape był człowiekiem Dumbledore’a.” Więc Książę Półkrwi spełnił swoje zadanie wobec Lily i zawsze miał ją w swoim sercu. Spłacał wobec niej dług, który przez tak wiele lat znały tylko 2 osoby…
W każdym razie w tej części wychodzą na wierzch tajemnicę, a...

_____ | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Ostatni tom przygód słynnego czarodzieja przyniósł ze sobą wielkie rozczarowanie. Niestety.
Pierwsza część książki ogromnie się dłużyła. Bohaterowie szukają czegoś i nie mają pojęcia gdzie to jest. Ponadto cała trójka była jakby zmieniona. Ciągle się kłocili, obrażali. Momentami ciężko było mi w nich rozpoznać tak lubiane przeze mnie postacie. Dopiero w Bitwie o Hogwart coś zaczęło się dziać , akcja nabrała tępa. Jednak i tak oceniam tę książkę dosyć słabo.
Zdaje sobie sprawę, że pewnie narażę się fanom, ale chce pisać zgodnie ze swoimi odczuciami...Powtarza się to co w Zakonie feniksa. Nieraz mniej znaczy lepiej. Gdyby książka była krótsza byłaby lepsza i ciekawsza. Zakończenie też jakoś szczególnie mnie nie ujęło.

Degamisz | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Imponujący koniec epickiej sagi. Można się pokusić o stwierdzenie, że Rowling całym cyklem osiągnęła pewien poziom absolutnego mistrzostwa. A „Insygnia Śmierci” tylko to ukoronowały.

Ta część aż kipi od uczuć i emocji, jest od nich wręcz gęsta – od miłości, przez poczucie niesprawiedliwości, klęski, nadziei, chęć zemsty, niepohamowana żądza czy złość, zazdrość po nienawiść. Autorka sprytnie też miesza wprowadzając zamęt – ten zły w efekcie okazuje się szlachetny, ten dobry koniec końców okazuje się, że ma pełno rys na swoim dotąd nieskalanym wizerunku. Nie będę pisał o kogo chodzi, żeby nie spoilerować. Żałuję tylko, że nie czytam tego pierwszy raz i nie mogę znowu poczuć tego uczucia całkowitego zaskoczenia pewnym obrotem spraw.

Tym razem autorka poddaje trójkę głównych bohaterów strasznej próbie charakteru. W każdym z nim budzą się upiory i lęki, z którymi muszą się zmierzyć, a które w tak negatywny sposób wpływają na ich przyjaźń. Ich ucieczka i próba wykonania misji...