Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo: Jaguar
The Wicked King
LubimyCzytać

Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść, ale to dopiero początek.... Najpierw bestialski mord, potem krwawa rzeź królewskiej rodziny i nieoczekiwana koronacja – ale tak, to był dopiero początek. Niemało trzeba sił, by zadawać cios za ciosem i nigdy nie poddawać się znużeniu. O tak, to pierwsza i najważniejsza lekcja: musisz być silna. Gdy wyszło na jaw, że w żyłach Dęba płynie...

Ziemia kryje szczątki tych, którzy musieli odejść, ale to dopiero początek....

Gdy wyszło na jaw, że w żyłach Dęba płynie królewska krew, na Jude spoczęło brzemię odpowiedzialności za to, żeby jej braciszek po prostu dożył dnia, w którym będzie mógł przywdziać na swoje skronie koronę.

Tymczasem na tronie elfów zasiada zły król, Cardan, a Jude przybiera niewdzięczną rolę szarej eminencji. Nie dość, że w świecie opętanych żądzą władzy magicznych istot wciąż zmieniają się sojusze i układy, to niełatwo jest zapanować nad kapryśnym władcą. Cardan nie zaniedbuje żadnej okazji, by sponiewierać i upokorzyć Jude, choć wcale nie słabnie jego deliryczna fascynacja dziewczyną.

Gdy staje się aż nazbyt jasne, że za sprawą knowań kogoś z bliskiego otoczenia śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża wszystkim, których Jude darzy miłością, nadchodzi pora, by zdemaskować zdradę, a przy tym przecież trzeba jakoś sobie radzić z mieszanymi i bardzo żywymi uczuciami, które w niej budzi Cardan – ongiś zepsute książątko, teraz król – król, nad którym należy panować, bo stawką jest utrzymanie się kruchej lecz zdeterminowanej ludzkiej istoty przy władzy (i przy życiu) w czarodziejskim świecie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Flusz | 2018-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2018

Nikt z Was nie jest na to gotowy. Mnie się wydawało, że jestem. TAK BARDZO SIĘ MYLIŁAM...

Nie napiszę tu ani słowa o fabule. Podzielę się jedynie tym co ta książka ze mną zrobiła. Potraktujcie to jako ostrzeżenie.

3:20... Dokładnie o 3:20 skończyłam czytać The Wicked King. Ta książka to NAJWIĘKSZY BŁĄD w mojej czytelniczej karierze. Żałuję, że poznałam Okrutnego Księcia, a jeszcze bardziej żałuję, że udało mi się znaleźć w gronie nielicznych 'szczęśliwców' obdarowanych arc (advanced reader copy) 2 tomu - The Wicked King. Tomu, który oficjalnie wyjdzie dopiero w połowie stycznia 2019 roku.

A dlaczego żałuję? Bo zakończenie wstrząsnęło mną tak bardzo, że naprawdę nie mam pojęcia jak ja mam fizycznie i psychicznie przetrwać PONAD ROK, do premiery trzeciego tomu. Jest mi autentycznie niedobrze z natłoku emocji i w ogóle nie mogłam spać, bo co pięć minut się budziłam z myślą "JAK ONA (autorka) MOGŁA TO ZROBIĆ?!". Mój mózg nie daje mi teraz ani sekundy odpoczynku. Czuję się po...

alpanu666 | 2019-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2019

Przypomniałam sobie,że oto styczeń to premiera kolejnej części.
I oto mamy Wicked king.
Cardan zasiada na tronie jako Król Faerie. Za jego plecami stoi Jude- to ona kieruje każdym krokiem i czynem. Zadanie nie jest proste, pełno zdrajców, nie wiadomo komu wierzyć. Cardan zajmuje się głownie popijaniem wina i imprezowaniu z dworzanami. A kłopoty wychylają się zza każdego rogu- Balekin osadzony w więzieniu knuje odebranie korony. Madoc też nie próżnuje. I pojawia się widmo wojny z Morskim Królestwem.
Dużo planów, zawiłości i wrogich obozów. Jude jest bardzo zapracowana a Cardan niezbyt zadowolony z bycia jej marionetką. Ale od nienawiści do namiętności jest niedaleko..Cała historia nie była okropnie zła, ale jakoś czasem niespójna. Dobrze,że chociaż z Cardana na koniec wylazło coś z charakterem, bo jeszcze chwila a uznałabym go za lekko głupiego ;o)

Ayona | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019