Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Miasto Kości

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
4 007
2 345
1 083
City of Bones

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: Wydawnictwo Mag, 2009

źródło okładki: www.mag.com.pl/

Miranda | 2010-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2010

Czytanie tej książki w oryginale było całkiem niezłym pomysłem. Zwłaszcza patrząc na to, jak został przetłumaczony tytuł całej serii (obecnie już trylogii). "Mortal Instruments" stały się nagle "Darami Anioła". Ma to sens, ale też o wiele delikatniejszy wydźwięk, co może być mylące. Ja wiem, że teraz żadna książka dla młodzieży nie może się obejść bez wampira, anioła, albo czegoś podobnego w tytule, ale litości… Dobra, pal sześć tłumaczenie, przejdźmy do konkretów.

Główne założenia są mocno schematyczne. Dziewczyna (a imię jej Clary) dowiaduje się, że (surprajz, surprajz!) demony istnieją. Inne paskudne boboki też. Nazwijmy ich ogólnie Cieniami. Ale nie martwcie się drodzy śmiertelnicy, gdyż istnieją także "ci dobrzy" (Łowcy owych Cieni), którzy z demonami walczą. Mamy więc obowiązkowe kilka rozdziałów o tym, jak bohaterka powoli odkrywa nowy świat i rządzące nim zasady, wkręcając się w całą akcję coraz bardziej i bardziej… Dodajmy do tego jeszcze zagadkowy napad na mamę...

Lenalee | 2010-01-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Pokochałam tę książkę od pierwszych stron, ale nie sposób jej nie polubić. Dziwne, bo przed przeczytaniem książki wyobrażałam sobie Jace'a jako takiego grzecznego, ułożonego chłopca. Ale złośliwy, ironiczny i dowcipny Jace o dość wysokiej samoocenie jest o niebo lepszy. xD Świetna książka, nie mogłam się od niej oderwać. Cieszę się, że drugą mam w zasięgu ręki. : )

LodowaPani | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014

Zabrałam się za miasto kości i z miejsca się zakochałam:)polubiłam każdego bohatera bez wyjątku a szczególnie Jace jest słodki;)pełno humoru co sprawiało że nieraz wybuchałam śmiechem,a także powagi.Ta seria jest wyjątkowa bo oczywiście pochłonęłam wszystkie pięć książek w trzy dni a zdanie mi się nie zmieniło.Każda książka z tych pięciu jest tak samo świetna,co sprawia ze nie mogę się doczekać ostatniej części by w końcu dowiedzieć się jaki będzie koniec:)polecam jak najbardziej całą serię,bo dary anioła wciągają bez reszty.Na sto procent wrócę nie raz,a będę wracała bez końca,aż wszystkie kartki poodpadają;)

Film oglądałam już z 4 razy. Z racji tego, że tak mi się spodobał sięgnęłam po książkę i co się okazało? Że jak zwykle książka jest dużo lepsza :P. Świetna książka. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Jest tylko jeden problem. Jak nie ma się czasu to lepiej jej nie zaczynać, bo wciąga ;).
Polecam ;).

veinylover | 2016-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Bardzo przyjemna i romantyczna bajeczka. Z przyjemnością zanurzyłem się w świat wykreowany przez autorkę.
Brakuje mi trochę silnych postaci kobiecych, bo tytułowa bohaterka co prawda ma swoją siłę, ale jest to „siła inaczej”: energia uczuć, wrażliwości, empatii itd. Przydałaby się jakaś wredniejsza i bardziej wojownicza gdzieś także na pierwszym planie, bo ja to lubię, a jedyna wojowniczka od czasu do czasu machająca magicznym bacikiem, to trochę za mało. Gdzie te parytety! 😃
Ale książka jest ok, wszystko, co lubią wielbiciele dziwacznych stworów, wampirów, wilkołaków, czarodziejów i czarownic.
Dla tego grona osób książkę polecam. 😉

Caroline Anne | 2015-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2015

Sięgnęłam po tą powieść, ponieważ bardzo spodobał mi się film z 2013 roku. Pomyślałam sobie, że książka pewnie jest jeszcze lepsza i nie myliłam się. Bardzo interesująca fabuła. Nie ma nic nie wnoszących postaci (jak czasem bywa w książkach), każda coś wnosi i jest na swój sposób ciekawa. Nie brakuje tu też humoru. Zgadzam się ze Stephenie Meyer - "(...) to opowieść o świecie, w którym lubiłabym żyć. Piękne."
Po opisie z tyłu książki można pomyśleć, że jest to tylko kolejne romansidło, ale to nic bardziej mylnego. Ja miałam wrażenie, że romans był tutaj tylko dodatkiem i dla mnie było go troszkę za mało, ale dzięki temu czuję niedosyt i prędko sięgnę po drugą część. "Dary Anioła" przedstawiają naprawdę fascynujący świat. Niezmiernie podziwiam autorkę za wymyślenie tak wspaniałej historii.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Twarde prawo, ale prawo.”
Hmm... co by było gdyby nasz świat był iluzją, a to co przedstawiamy w bajkach było prawdziwe?
„Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni.” - Z dedykacją dla Nocnego Łowcy ;)

Clarissa Frey („ty jesteś ruda!”) jest naszą główną postacią. Z pozoru prowadzi nudne życie, do czasu... (NIE WIERZĘ W PRZYPADKI) Pandemonium – klubu nocnego, gdzie spotyka trzy piękne postacie (Nocnych Łowców), a co dziwne – tylko ona je widzi. Następnego dnia jej życie zmienia się diametralnie – matka znika, mieszkanie splądrowane, a i zapomniałabym – mały potwór tam na nią czeka! Oczywiście przystojny Jace wszystkiemu zaradzi i zaopiekuje się Clary. Zaprowadza dziewczynę do Instytutu (jej Wzrok się poprawia!), aby ponownie spotkać boginie piękna Isabelle oraz jej brata Aleca „Ciesz się, że uderzyłaś mnie, a nie Aleca. On by ci oddał.”I tak zaczyna się przygoda poszukiwania matki, Wielkiego Czarodzieja Brooklynu, Prezesa Miau oraz innych, których my nie...

młoda_pisarka | 2014-01-04
Przeczytana: 01 maja 2013

W książkach Cassandry Clare nie można się nie zakochać! Pokochałam świat Nocnych Łowców od pierwszej strony książki i pamiętam, że nie byłam w stanie oderwać się od niej. Jace, Magnus, Prezes Miau, Alec i cała reszta... Nie można się nie śmiać, nie można nie płakać i oczywiście nie można przestać czytać. Wciągający pierwszy tom sześcioczęściowej sagi, która szybko staje się dla czytelnika nałogiem! Na Anioła, to jest świetne!
POLECAM!

Virginia | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Po przeczytaniu książki nadszedł czas na przemyślenia i napiszę szczerze, że po przeczytaniu kilkunastu stron nie mogłam zrozumieć na czym polega fenomen tej opowieści... (po części winą było to iż film obejrzałam jako pierwszy, co było błędem). Po przerzuceniu następnych kilkunastu stron książka w końcu zaczęła do mnie docierać i coraz bardziej się podobać. Końcowy efekt jest taki, że oceniam ją jako bardzo dobrą i sto razy lepszą od filmu. Z przyjemnością sięgam po "Miasto Popiołów" z nadzieją, że będzie jeszcze lepiej niż już jest. Polecam.

Canis | 2014-02-08
Przeczytana: 06 lutego 2014

Jest to wręcz typowa książka dla nastolatek (mam na myśli wampiry, anioły, demony i inne), o dziewczynie, która dowiaduje się, że jest na jakiś swój sposób wyjątkowa oraz facet który z biegiem czasu zaczyna jej się podobać...
Co ja gadam.
Zakochałam się w tej książce! Fantastyczne charaktery, świat... Czasami wydawała mi się przewidywalna, ale nie irytowało mnie to. Jak chyba większość osób po przeczytaniu "Miasta Kości" stwierdziłam, że Jace jest fenomenalny i zakochałam się w nim. Humor zawarty w tej książce jest świetny, wszystkie sceny są przemyślane i za każdym razem możemy powiedzieć, że "Jace to kawał cholery". :) Co dziwne - w moim przypadku - polubiłam także główną bohaterkę.
Jedyne co mi się nie podobało, to zakończenie. Ci, co czytali wiedzą, co mam na myśli. Nie mogę się doczekać gdy sięgnę po kolejną część, musi zostać odkręcone to co się stało na końcu. Jestem w pełnym zachwycie, na pewno przez to idealizuję, ale powiem szczerze: polecam wszystkim.