Sztuka i kłamstwa. Utwór na trzy głosy ze sprośnym kontrapunktem

Tłumaczenie: Zbigniew Batko
Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Art & Lies: A Piece for Three Voices and a Bawd
8371207360
Zbigniew Batko, powieść, lgbt

Na kartach powieści spotykają się Picasso, Safona i Haendel - postacie na wskroś współczesne, ale złożone z pozostałości po swoich historycznych pierwowzorach - aby snuć opowieść o szukaniu swojej tożsamości, o tajemnicy czasu i o miłości.

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks296857.html

anamorphosee | 2014-10-06

To trzecia książka autorki, po którą postanowiłam sięgnąć zachęcona "Namiętnością" i "Płcią wiśni". Ogromne było moje zaskoczenie, gdy co parę stron przerywać musiałam lekturę, by wyrazić na głos swój zachwyt. Przy jej czytaniu czułam emocje podobne do tych, które towarzyszyły mi podczas czytania "Fal" Virginii Woolf, i nie bez przesady, gdyż u J.W. odnajduję dużo odniesień do jednej z moich ulubionych pisarek.
Baśniowa, refleksyjna, odważna, słowa Jeanete żyją i budzą podziw. Myślę, że to jest właśnie jedna z tych książek, do których będę powracać.

Nathalie22112 | 2013-09-18

Arcydzieło. Nie pamiętam, kiedy ostatnio jakakolwiek powieść dotknęła tak wielu strun w moim sercu. Lekturę tą zaczęłam czytać kilka lat temu i wciąż do niej powracam. Nie jest to powieść łatwa. Ciężko napisać, że została po prostu przeczytana, ponieważ wciąż się do niej powraca i próbuje zrozumieć na nowo.

anatt | 2013-01-18

Chyba moja ukochana książka autorstwa Winterson. Jest po prostu piękna,napisana pięknym, poetyckim językiem, prosto z serca do serca.

Alison | 2016-05-19
Przeczytana: 12 maja 2016

Jedna z dziwniejszych pozycji. Tak to już mam z tą autorką, im dziwniej, tym bardziej mnie to intryguje. I zawsze natrafiam na jej książki w dziwnym stanie emocjonalnym. Książkę tę znalazłam przypadkowo w antykwariacie, ileż szczęścia z tego miałam! Od razu zaczęłam czytać.
Wiele fragmentów mnie urzekło, kazało mi pogrążyć się w rozmyślaniu.
Do teraz nie jestem pewna o czym to właściwie było, ale podobało mi się to co czytałam. Trochę też obrzydzało, trochę burzyło. Wszystkiego po trochę we mnie wzbudziło.
Ludzie losy nieustannie się ze sobą przeplatają.
I czy możemy być pewni, że nasze własne wspomnienia są prawdą?

Nie jest to moja ulubiona Winterson, momentami brnie się ciężko, historie przeplatają się ze sobą, nie tworząc żadnej spójnej całości, ale są w tej książce zdania i ustępy przypominające najlepszą Winterson, więc.

JoAnna | 2016-11-12
WeronikaStępkowska | 2016-07-30